Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel hosszabbíthatnám meg a...

Mivel hosszabbíthatnám meg a cicám életét?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves ivartalanított lány cicám. Most "nőttem fel annyira" hogy van saját munkám és szeretnék rá is költeni. Anyámék a legolcsóbb konzervet vették meg neki mindig is (házi macska, egerészik, vadászik, és a napi husikból is kap folyton).

Wiskas-t nyomat a TV éjjel nappal. Szoktam is neki adni, de ha annyira értelmes táp mint a pedigree akkor nem sokat ér....


Vegyek neki vitamin kiegészítőket? Prémium tápot mit javasoltok? Mire figyeljek, mire készüljek fel, hogy mi lenne neki a legjobb?



2014. febr. 18. 22:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%
Ha nem mérgezed ilyen szennyekkel. Adj neki maradékot vagy sima olcsó tápot. Nem a minőséget veszed meg a drágával hanem a nevet.
2014. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia! Szerintem egy hosszú élet nem a minőségi tápban rejlik. Azok a méregdrága tápok (igaz az én cicám ( brit rövidszőrű)is azt eszi, semmi különbséget nem látok rajta semmi különbséget mint a szomszéd brit kékjén, aki CBA-s macskakaját eszik.

Ahhoz hogy a cicád sokáig élljen, nem kell más etetést választani, minden állat szívesebben eszik egy szaftos húst mint, egy kis tápot :)

Persze vitaminokat adhatsz neki, (immunerősítőt, vag ilyesmit) de beszéld meg egy állatorvossal mielőtt megveszed.. :)

2014. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Először is, rendszer oltás kell neki. Minden vírus ellen. Nem olyan drága. :) egy inyekció tartalmaz 3vírus elleni védelmet is. Mindenképp oltasd be Fip és leukózis ellen. Játsz vele sokat, hogy ne legyen ingerszegény a környezete. Tejet ne adj neki. Az állati.com on tudsz venni jó minőségű eledelt. Pl acana, royal canin stb. Sokáig elég, mert kevés kell belőle. Kapjon néha konzerv formájában is. Hogy jó működjön a veséje stb. De tudsz venni ilyen speciális ivókutat is amiból többet akar majd inni. Egy jó állatorvos minden kérdésedre válaszol. Immunerősítőt is tudsz venni. Pl az Immunovet. A Vetri dmg a legjobb de ez drágább is. Az oltások nagyon fontosak. Még ha benti a cicád akkor is elkaphatja.
2014. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

A veséje nem a konzerv formától fog jól működni, hanem bármilyen formátumú, de jó összetevőjű eledeltől.


A cicád most lépett az érett korba, pont jó időben vagy, mert mostanság van már egész másra szüksége, mint eddig. Most már idősödő, érett cicáknak való tápra van szüksége. Ezt hipermarketekben nem kapsz, legjobb, ha rendeled. Pl. Hill's tápnak van ilyenje. Elsőre drágábbnak tűnik, de minél nagyobb kiszerelést veszel, annál olcsóbban jössz ki, és valójában kevesebb is kell belőle. Összességében tényleg olcsóbb vagy körülbelül annyi, mintha gyenge minőségű táppal etetnéd, csak a prémiumra egyszerre kell kifizetni.


Az orijen, acana táp valóban nagyon jó és jó áron van, én is etettem pár éve azzal, de egy 9 és egy 11 éves cica mellett én már inkább olyanra váltottam, ami direkt nekik van és a veséjük érdekeit veszi figyelembe elsősorban.


A fip oltás valójában egy nazális vakcina, aminek a hatásosságáról és kockázatairól is megoszlanak a vélemények, sokan nem is ajánlják, érdemes utána nézni, na nem ilyen gyakorikerdese, meg nők lapja café szintű helyeken. Én nem kérném.


Ezen kívül évente legalább egyszer akkor is érdemes elvinni orvoshoz, ha nem látsz rajta semmit, fogait megnézetni pl. hogy nem-e fogkövesedik már, ilyesmi.


Azért annyira nem öreg, de most van abban a korban, hogy a tápváltás különben is időszerű lett volna, akkor is, ha jófajtát evett volna eddig.

2014. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőtől kérdezném, hogy olvasta-e már melyik tápban mi van, ha szerinte csak a nevet veszi meg az, aki prémiummal etet?
2014. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Van egy husky-m akinek a préium minőségű tápot adom, ez mellett tescoban veszek 1 kg darált husit és azt is le szoktam neki főzni mindenféle ízfokozóktól mentesen. hogy még több fehérjét kapjon. plusszban vitaminkiegészítőt is kap. Minden le van ellenőriztetve az állatdokinkal (minőség, mennyiség, adagolás minden) De cicák terén nem vagyok ennyire tapasztalt.


Az ár nem számít. Tudom hogy drága a hills ette azt a mi kutyánk is (igaz ő a beteg kutyáknak való változatot). De akkor utána fogok járni állatdokinál, hogy ő mit javasol, és e szerint döntök. Tejet eddig sem kapott, tudom milyen hatással van az a cicára..... még hígítva sem adunk neki!

Ez mellett nem szeretném össze vissza oltatni mert nem biztos hogy jót tesz neki.

Éves dokis szűrésünk mindig van, féreghajtót is kap (habár nehéz rávenni hogy megegye), kullancs bolha csepp is mindig van rajta. szóval ezzekkel a részekkel tisztában vagyok. Csak az etetés minősége, tápok milyenségével nem voltam tisztában.


Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 19. 10:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Kombinált minimum kell neki, esetleg leukózis oltás legalább egyszer, vagy mondjuk 3 évente ismételve.


Igen vannak az oltásokról eltérő vélemények, van ami ellen szerintem egyszer is kár főleg összevetve a lehetséges kockázatot és a hatás(talanság)át. (Pl. fip)


Elvileg Amerikában már több mint 15 éve adtak ki egy olyan állásfoglalást, hogy 3 évente elég oltani őket, nem kell évente, bár van aki szerint egyes esetekben a védelem még tovább tarthat.


Mindenesetre a "mag" oltások kockázata összevetve az elmaradásuk kockázatával szinte jelentéktelen. Inkább időnként egy kis kockázata az oltásnak, mint mondjuk egy pánleukopéniának. Dettó a leukózisra, ha kijár. A leukózist meggyógyítani sem tudják ugye.

2014. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, valóban fontosak az oltások. Erről a dokid is be véleményt. Mi emberek is kapunk oltást. Sok macska hal meg a leukózis és a Fip miatt, mert gyógyíthatatlan. Sok ismerősöm volt így sajnos.. És itt a gyakorin..is. Hiába csak a lakásban van és fertőtlenítel, nem ér ellene semmit. Kérlek, googlezz utána. Nem egy állatorvosi oldal ír az oltás fontosságáról. Pl az én kölyök macskám nagyon sokáig volt macskanáthás. Hiába kikezelte a doki folyton vissza esett. Így is taknyoson oltotta be. És már minden rendben. Végre nem esett vissza. Kellenek azok az oltások. Olvass utána és tudj róla többet. Sajnos idősödő macskákat még a kis megfázäs is eléggé megviseli. De a tiéd még jó korban van. Nekem 11 macskára kell figyelnem plussz még a menhelyiek.. A doki mindent elmond. Sok évet még a cicádnak. :)
2014. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mivel én nagyon "elvetemült" vagyok ilyen téren, 8-10 éves cicánál már csináltatnék egy teljes vérképet. Abból kiderül, hogy van-e valami, amire jobban oda kell figyelni nála. Nem olcsó (nálunk kb. 12 000), de biztos meglépem, ha idősebbek lesznek a cicáim.
2014. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utána kérdezek az oltásnak, köszönöm az infót! És a vérképen is elgondolkodok... nem rossz ötlet :)

Köszönöm a tippeket!

2014. febr. 21. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!