Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hosszabbithatnam meg a...

Hogy hosszabbithatnam meg a kutyam eletet?

Figyelt kérdés
A kutyam 9 eves es kezd erzodni rajta a kor, hogyan tudnam egeszsegesebben tartani hogy tovabb eljen?
2011. máj. 14. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal a kutyáknál "fajtától függ", hogy elsődlegesen milyen öregkori betegségek jellemzőek náluk. Beszélj erről egy állatorvossal, milyen tünetekre figyelj jobban oda az ő esetében, ha észreveszed az apró jeleket, időben fogod tudni vinni kezelésre.

A napi mozgás, futtatás ideje, intenzitása igazodjon az ő igényeihez, és ne az eddig megszokotthoz. Nagyon hálás fog lenni érte.

2011. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Hát minimuim több millió forintot kéne beleölni a tesztekbe, hogy egyáltalán megtudd miből szenved hiányt a szervezete, aztán nyilván pótolni. Az élőlények bonyorult dologok, nem elég "megolajozni a láncot", hogy ne romoljon el.
2011. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szeresd nagyon, foglalkozz vele sokat, figyelj rá oda, ezzel máris sokkal többet tettél, hogy sokáig veled maradjon, mint az átlag!


Így te is észreveszed az első jeleket.

Lehet kapni senior kutyatápot is, esetleg hasznos lehet. A fogai is kopnak idővel, és nem minden kaját tud már megrágni, ami ugye az emésztésére is kihat.

Ezek nem kerülnek sokba, sőt a legtöbb ingyen van.

2011. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mivel mentett kutya es rossz eloelete volt az emesztese es a fogai is problemasak ezert alapbol nagyon odafigyelunk a tapra es a fogapolasra.

Csak pl. nem tudom hogy a mozgast novelni kell-e, hogy fitten tartsam, vagy eppen csokkenteni.

Es van-e esetleg valami vitamin, csonterosito, barmi ami "fiatalon" tartja a szervezetet.


koszi a valaszokat

2011. máj. 14. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

11,28-as vagyok!

Azért írtam, hogy az öregkori betegség fajtafüggő: Nekünk tacskónk volt, amire - az állatorvos szerint - elsődlegesen a gerinc-problémák a jellemzőek. Szegény 14 éves koráig bírta a gerinc-sérvvel.

Kolléganőmék tavaly "temették" a farkas-kutyájukat, ízületi problémák jöttek elő nála pár évvel korábban. Az orvos szerint ez a farkas-kutyákra jellemző. Azzal, hogy kevesebbet mozgott, többet feküdt, legyengült stb.


Persze mindazt, amit az előző hozzászólók írtak, valószínű, hogy érdemes "bevetni", de azzal is tisztában kell lenni, hogy a te kutyádra (fajtája szerint) mi a legjellemzőbb.

2011. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mozgatás

megfelelő táplálás

kipróbálhatod a Canipremet (szerintem jó) és napi 60mg természetes eredetű C vitamin (nem aszkorbinsav, hanem normális)

2011. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem két 7 éves kutyim van,,senior"kutyáknak való vitamint kapnak,testsúy szerint egyikük napi hármat,másik kettőt.Lassítja az öregedési folyamatokat,erősíti az immunrendszert,ellenállóbbá teszi őket a betegségek ellen és a szőrt is fényesíti.A márkáját most meg nem mondom neked,de bármilyen állatos boltba(én pl Fressnapf-ban veszem)lehet kérni idősödő kutyának vitamint,többféle is lenni szokott.Mindemellett pedig törődj vele sokat,szeresd nagyon...Állítólag az ivartalanított kutyák 1,5 évvel tovább is élnek,annyi,hogy ha eddig nem volt műtve,most már nem érdemes kockáztatni.Mozogni pedig annyit kell csak vele,ami nem megerőltető,de már éppen elfárad.Ha elfáradt,utána pedig hagyni hosszan pihizni:)
2011. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!