Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az baj, ha a nőstény macska...

Az baj, ha a nőstény macska tüzelés alatt lett ivartalanítva?

Figyelt kérdés
Benti cicus, csaknem hetente rájön a tüzelés, így sort kellett keríteni az ivartalanításra. Okoz ez vmi gondot? Délben műtötték, nagyon bágyadt, félve mozog, csak iszik, bár gondolom ez normális..Már nem hány, tud pisilni, nem vérzik...akkor nem lett baj a tüzelés miatt? Nagyon aggódom érte :( Ugye nem fog elpusztulni? :( Köszi

2014. febr. 19. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

azért nem szoktak tüzelés alatt ivartalanítani mert olyankor az állatok vérzékenyebbek, így a műtét alatt hamarabb léphet fel komplikáció (pl elvérzik az állat) arra nagyon ügyeljetek hogy ne ugráljon, nehogy felszakadjon a seb és hogy ne piszálja


Mivel nálatok túl sűrű volt a tüzelés mindenképp szükség volt az ivartalanításra. Holnap ilyenkorra már nem lesz bágyadt.

2014. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Holnap már minden rendben lesz. Ez normális hogy ilyen. Hagyd, hagy pihenjen. Az első két napban had aludjon. Meg akkor is ha akar. :) Az első két nap a legnehezebb. Én be voltam tojva. :) Tettem rá kis ruhát harisnyából hogy ne nyalja a sebét. Ezt ne engedd neki. Van olyan macska aki képes kiszedni a varratokat. Gondolom rajta van még a kötés. Legyen rajta legalább két három napig. Utána mehet rá kis ruha. :) Ne ugráljon. Figyelj rá hogy ne húzódjon a hege. Az én cicámnak legalább hát centir vágás volt a hasán. Minden rendben volt. :) Vehetsz neki Immunovet vagy Vetri Dmg immunerősítőt. Ettól hamarabb gyógyul. És segíti az emésztést is. :)
2014. febr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elpusztulni ettől biztosan! Ne aggódj, ma már sokkal jobban lesz! :)
2014. febr. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs rajta kötés, de akkor teszek rá vmi ruhát. Amúgy is olyan vékonyka szegény, így meg méginkább annak tűnik :( remélem ma már jobban lesz :) köszi a válaszokat :)
2014. febr. 20. 09:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én perzsa cicámat ivartalanitották és megláttam akkor azt hidtem ,hogy nem is élte túl. De a doki mondta ,hogy ez normális az altatás után. Otthon bepisilt egyszer ,mert nem tudott elmenni az alomig. De aztán másnapra olyan volt mintha misem történt volna. És akkor figyeltem fel rá ,hogy igy le borotvált hassal milyen soványnak tűnik. Pedig 4,3 kg.
2014. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mostmár talán jobban van, szomorúnak tűnik ugyan de evett, nézelődik. Milyen ruhát adjak rá, hogy ne piszkálja a varratot(bár úgy látom nemigen érdekli)?
2014. febr. 20. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Gallért szoktak inkább, az enyémet az ilyesmi mégjobban irritálná, mint a varrat. De én egy lányra sem adtam a háromból semmit, mert nem foglalkoztak a varratokkal. Figyelj rá, nálunk mondjuk pont úgy jöttek ki a műszakok, hogy nem voltak magukban, de akkor is adhatsz rá gallért, ha el kell menned.
2014. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nyalogatta de nem húzgálja vagy vmi, figyelünk rá. A gellértól vagy ruhától tuti kikészülne, a hámot sem viseli el :/
2014. febr. 20. 15:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Gellért??? Ha ,ha!!! A viccet félre téve az én cicám is utálta a gallért. Leszedtem róla de nem piszkálta a sebet.
2014. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, gallért :D
2014. febr. 20. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!