Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ha ilyen a...

Viki69 kérdése:

Mit lehet tenni ha ilyen a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos kandúr macskám.Pici korátol velünk van.Nagyon vad,a kezem tele van sebekkel.Konkrétan csak akkor lehet hozzányúlni ha alszik vagy fáradt.Ha meg akarom simogatni nem engedi hanem megharap vagy karmol.A lábamra is ráakaszkodik és erőteljesen beleharap.Meg össze-vissza ugrál mintha láthatatlan barátja lenne és azzal játszana.:DD Mikor rosszat csinál vízzel le szoktuk spriccelni.De nem ért belőle.
2014. febr. 22. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a cica rosszat csinál. Büntetni meg szintén nem kifizetődő. Se nem kutyák, se nem emberek, eszerint foglalkozz vele. Olvass el néhány cicás, viselkedésről szóló könyvet.

7 hónaposan remélem még lakásban lakik és ki van ivartalanítva.

Mellesleg lehet ő nem az a tipikus ölbecica. Nekem egy 9 éves csincsillaperzsám van, mindenkit utál, kivéve engem. Senkinek nem hagyja magát gyomrozni. Néha ő is le szokott vadászni engem és olyankor tiszta karmolás meg harapásnyom a kezem.

Egyébként a cicáknál ez a tipikus játék. Abból, amit leírsz, nekem úgy tűnik, hogy ivaros, akkor viszont ezt a durvulást valószínű megoldja az ivartalanítás (meg sok más jövőbeli problémát is és megkönnyíti az együttélést). Vegyetek neki minél több játékot, hogy lekösse magát és játszatok vele! Meg nem ártana egy körömvágás sem (szintén elkerülhető vele a nagyobb sérülés).

Tényleg olvass utána a cicák viselkedésének, sok kérdésedre választ fog adni!

2014. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ.:))szobacica szóval nem is fog kijárni.de az ivartalanítás minden esetében lenyugszik valamilyen szinten a cica?
2014. febr. 22. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!