Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám rákos, összeomlottam,...

A cicám rákos, összeomlottam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hete az idegösszeomlás szélén vagyok,mióta megtudtam, hogy a kicsim limfómás. Képtelen vagyok elveszíteni,kölyök kora óta rendkívül erős kötődésben élünk együtt. Az orvosok eddig különbözőeket mondtak: 1.Nagyon fog szenvedni és nem gyógyul meg,altassuk el.

2.Kemoterápiával gyógyítható lenne, persze nincs rá garancia.

3.Vagy a betegségébe fog belehalni vagy a kemoterápiába.


Rettentően ragaszkodom hozzá, de persze nem akarom szenvedések árán, erőszakkal életben tartani. Bármit is választok abba bele fogok érzelmileg rokkanni, mivel:

-ha NEM kezeltetem, mindig ott lesz a szörnyű érzés, hogy meg se próbáltuk,

-ha kezeltetem és még több szenvedés után meghal, akkor azért mert még jobban megkínoztattam,

-ha elaltatom (amire egyelőre képtelen vagyok még csak gondolati szinten is) akkor azzal a tudattal fogok élni, hogy megölettem, pedig lehetett volna esélye.

1 hete nem eszem,nem alszom, eddig nem volt pszichés problémám, most az 1 hét alatt viszont kész idegroncs lettem, állandó kontrollálhatatlan sírógörcseim vannak ha a cicára gondolok. Ha orvoshoz viszem csak bőgök, meg sem tudok szólalni, már mindenhol lejárattam magam ahova betettem a lábamat. De a lényeg: bármit megtennék a cicámért, de nem tudom mi a legjobb az ő érdekében. Állapota: alig mozog,néha eszeget de nyomokban sem hasonlít a régi önmagára. 9 éves.



2014. márc. 3. 15:44
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
100%
Kezdőlapon volt kérdésed. Hát segíteni nem tudok, csak azt érted hogy elsírtam magam. :( Remélem minden rendben lesz, imádkozom értetek!
2014. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
15%
Mennyit költöttetek a cicára?
2014. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
14%
Altasd el, mert csak szenvedtetted. Értelme nincs, hogy költs rá. Csak felesleges pénzkidobás.
2014. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben azt mondanám hogy hagyd a természetre. De ha ennyire ragaszkodsz hozzá akkor el kéne altatni hogy ne szenvedjen. Ha igazán szereted, akkor elengeded.(Ez csak az én egyéni véleményem) Még annyit szeretnék mondani hogy ilyet ne itt kérdezz szerintem. Egyrészt mert sokan csak poénkodnak vagy bunkó dolgokat írnak, kevés a hasznos válasz. A másik pedig az hogy neked kell eldönteni hogy mit tegyél, nem nekünk.


Bármi is lesz, kitartás!

2014. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás!
2014. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem sokkal több mint egy éve veszítettem el a cicámat, akivel együtt nőttem fel. Szinte egyik napról a másikra lett beteg, bár szegénynek mindig is gyenge volt az immunrendszere. Azt hittük, hogy akkor is csak egy megfázás, amit egy hét alatt kihever. Akkor pánikoltam be teljesen, amikor már fecskendőből kellett etetnünk és alig mozgott. Egy hét alatt teljesen legyengült. 7 éves volt, amikor elment... Akkor én is teljesen összeomlottam, és még most sem hevertem ki. Magamat hibáztatom, hogy nem figyeltem rá eléggé és nem reagáltunk időben. Az orvos is csak vitaminkoktélokat adott neki, pedig tudta, hogy ha azonnal infúzióra köti, még megmenthető.

Egy év után úgy döntöttem, hogy pszichológus segítségét kérem, adok egy esélyt, mert egyedül sosem fogom túltenni magam a történteken és elfogadni az elfogadhatatlant. Nem mondom, hogy most már elfogadtam a tényt, mert akkor hazudnék. De én hiszek abban, hogy ő még él, valahol máshol, ahol senki nem bántja, ahol nem szenved. Egész életében különleges volt, nem tudtam rá azt mondani, hogy átlagos cica, mert nem volt az. Mióta elment, azóta is történnek velem fura dolgok, amiket hozzá tudok visszavezetni. 7 évig itt vigyáztunk egymásra, most már úgy gondolta, hogy egyedül is boldogulok, ő pedig teljesítette a "feladatát". Nekem csak ez segít, józan ésszel már régen belehaltam volna a fájdalomba...


Ahogyan Te is írtad, bármit teszel, a lelkiismereted nem fog békén hagyni. Szerintem amit tehetsz, az az, hogy megpróbáljátok a kemoterápiát, de ha úgy látod, hogy iszonyúan szenved a cicád és semmi (de tényleg semmi) javulásra utaló tünetet nem produkál, akkor válaszd csak az altatást. Amíg van remény, addig ne add fel! És próbálj meg hinni benne, hogy meggyógyul, ne mutasd ki neki, hogy összetörtél, mert azzal őt is gyengíted.


Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Nektek, és bízom benne, hogy sikerül meggyógyulnia!

2014. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp megpróbálnám a kezelést. Én a papagájomhoz ragaszkodtam nagyon, és amikor beteg lett, mindent megpróbáltam, hogy életben maradjon, költöttem rá jó sokat (de rohadtul nem érdekel, most sem bánom és soha nem is fogom, mert az ő élete számomra többet ért százezreknél), de sajnos mindezek ellenére is itthagyott engem. Így utólag pedig nagyon örülök, hogy legalább megpróbáltuk, és nincs lelkiismeret furdalásom sem, hogy ítélkeztem az ő élete felett, amikor meggyógyulhatott volna. Az esélye meg volt rá. :(

A szenvedéséről pedig annyit, hogy ha azt látom, hogy igazán van benne élni akarás (az én papimban volt!) akkor mindenképp megpróbálnám, de ha láttam volna, hogy nagyon szenved, akkor azt hiszem nehéz szívvel, de én is megváltam volna tőle. :'(

2014. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Majdnem 60 ezer ment el csak hogy eljussunk a diagnózisig. Nem bírom megöletni. Nem bírnám beletenni a dobozba, miközben utolsó erejével kalimpál a lábacskáival és sírdogál, hogy ne vigyem el. (Ezt szokta csinálni a orvoshoz viszem, ilyenkor gyorsan összeszedi minden kis erejét csak nehogy becsukjam a dobozba.) Nem tudnám átadni az orvos kezeibe és sorsára hagyni viszont ha ott maradnék az elaltatáskor, akkor utána olyan állapotba kerülnék, hogy lehet engem kéne elaltatni. Még soha nem éreztem ilyet. Azonnal odaadnám neki a saját életemet ha tehetném, de hiába.

Egyébként őszintén irigylem és tisztelem azokat, akiknek van erejük és kitartásuk a kedvencükkel maradni az utolsó pillanatokban az elaltatáskor.

Ez egy iszonyatos érzelmi kelepce, amiből sehogy tudok kimászni. Ha ember lenne legalább meg tudnám kérdezni mit szeretne, de így? Csak úgy helyette dönteni az ő kis életéről?

2014. márc. 3. 16:05
 9/40 A kérdező kommentje:

16:01 és 16:04 köszönöm soraitokat!

Minden pénzemet odaadnám érte (nem vagyok gazdag), sőt a gyógyulást bármiféle esélyéért. De vajon ő akarna így gyógyulni?

2014. márc. 3. 16:09
 10/40 anonim ***** válasza:
Addig nem kell elaltatni, amíg jól van, nincsenek fájdalmai, eszik, iszik, élénk. Viszont ha már szenvedés neki az élet, meg kell lépni az ő érdekében. Hidd el, látni fogod rajta, hogy mikor van itt az ideje. Olyan kezelésnek nem tenném ki a cicámat, ami nem hosszabbítja meg érdemileg az életét és csak szenved tőle.
2014. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!