Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki kérem segítsen nekem!...

Valaki kérem segítsen nekem! Kétségbe vagyok esve! Mit csináljak? Csalók?

Figyelt kérdés

A cicám kiugrott a hordozóból amikor ivartalanítani vittük. Próbáltam hívni, de a kutyák ugattak az utcában, és elszaladt.

Hívtam kerestem, de sehol nem bukkantam a nyomára, kétségbeesésemben pedig kiplakátoltam a környéket.

Semmi eredménye nem volt, és mindig leszaggatták a plakátokat.

Eltelt sok hét, majd sok hónap, kerestem interneten, feladtam hirdetéseket, kértem az ismerőseim segítsenek, de semmi.

SSűrűn néztem az internetet mindenféle kereső szóval, hátha valaki megtalálta és ő is keres engem.

Erre tegnap teljesen véletlenül rábukkantam egy oldal hirdetésére, egy "kóbor" cicáról. Csak pár hete tették fel, előtte nem volt sehol, sőt megtaláltam több helyen is a hirdetést, és volt amelyik csak tegnap került fel (pl.: vaterka).

Az volt a hirdetésbe írva: - "Ez a cica igazán megérdemelné, hogy egy igazi melegszívű ember családhoz kerüljön ahol tényleg gondját viselnék végre. A hideg idők eljövetele miatt didereg az utcán, ahol etetjük, de többet érdemel!"

Amikor megláttam a képeket szinte biztos voltam, hogy az én drágaságom az, és csak záporoztak a könnyeim.

Minden probléma és hazugság ott kezdődött, hogy felhívtam, és zokogva közöltem, hogy az én cicám van a képen.

A hapsi közölte reggel 9-kor, mindjárt visszahív, most nem alkalmas. Este 6:51-kor hívott csak vissza egy Magyarul elég rosszul tudó nő, aki közölte nem tudja miről beszélek, nekik csak két cirmos cicájuk van örökbe fogadható, és olyan hirdetésük márpedig nincs.

Sajnos nem voltam itthon, hogy fel is olvassam nekik, de szinte így is szóról-szóra idéztem a kép alatti szöveget.

Rendesen letolt, hogy én hülye vagyok, és ilyen macskájuk nem is volt. Átadta a férjét akivel reggel is beszéltem az meg idegesen közölte, az nem igaz, hogy ilyen cicás hirdetésük lenne, küldjem el nekik mailben amiket találtam, mert ők nem tudnak semmiről.

Érezték, hogy nem tágítok, könyörögtem nekik, hogy mondják meg hol van, és a végén az orosz tájszólásos nő átment kedvesbe, és közölte, hogy jaaaaaaaj tényleg volt egy grafit szürke cicájuk, de azt már örökbe is adták már jóóó rég, még tavaly nyáron....

Azzal tettük le, hogy küldenek róla fotót, illetve én is elküldök minden infót amit találtam, és azonnal küldik nekem sms-ben a mail címüket.

Azt is említette, hogy ők valami új szervezet, de nem találtam őket az interneten.

Mondanom sem kell, a mail címet nem kaptam meg 40 perc múlva sem, de a telefonomon megtaláltam két hirdetésük linkjét, amit el is küldtem nekik.

Válasz nem jött, ezért hívtam őket újra, hogy adják meg az elérhetőségüket, és hogy mit szólnak a linkekhez.

A pasas közölte, hogy elküldte az elérhetőségét, és benne van a telefonkönyvembe, csak nézzem meg. Közöltem, hogy nekem nincs benne, és nem is kaptam semmit. Mondta, hogy küldenek ők gyorsan mail-t, küldjem el én sms-ben a mail címemet.

Elküldtem még tegnap este, de azóta sem jött semmi levél.

A hirdetéseket felhozva csak makogott a nő. Közölte, hogy jaaaaaaj akkor ez másik cica, már emlékszik is....majd visszahív...

Amikor felhívott előadott egy jó kis történetet, de érezhetően kamut, és sok helyen bele is keveredett.

A telefon végén meg elkezdte ecsetelni, hogy a telefonjára küldött lineket nem tudja megnézni, mert nem ért hozzá...Pedig este már végig a linken szereplő cicáról beszélt állítólag!

Ma már fel sem veszik a telefont...

A vaterkán is hirdették a cicát, és itt jön az érdekesség.

Mielőtt először visszahívtak tegnap, előtte 1 perccel lezárttá tették az aukciót! Senkinek sem kellett a cica állítólag, most pedig láttam rajta egy licitet is aminek még nagyobb érdekessége, hogy egy "0" visszajelzéses, nem ellenőrzött vásárló (aki valószínűleg akkor regisztrált).

Balszerencséjükre, én a gépemen az összes linket nyitva hagytam ahol a cicámat megláttam.

privátban szívesen elküldöm mindenkinek a linkeket aki kéri!


Állították, hogy nem tudnak semmilyen szürke cicáról amikor először visszahívtak, és azt is, hogy a hirdetésekről sem tudnak semmit. Akkor ez mi?

Nem értem, hogy miért kell hazudni?! Mi okból kell ilyen dologban hazudni? Nem értem!!!


Kérdezték, hogy szeretném-e visszaszerezni a cicát, mert már jobb lenne ott hagyni a mostani gazdijánál. Megkérdeztem mikor fogadták örökbe?

Ismét dadogás és makogás jött majd kinyögte, hogy December, majd amikor mondtam, hogy a hirdetések frissek, akkor változtatott, és azt mondta Január vagy Február.

Közöltem, hogy akarok azonnal fotókat róla, és tudni akarom ki a gazdája, és blablabla

Igen, szeretném visszaszerezni! De csak akkor, ha ezzel nem okozok neki lelki sérülést, de egy biztos....szeretném újra látni, és az ölembe venni, megölelni, simogatni.

Szeretném hallani újra doromboló hangját, de a legjobban azt akarom, hogy boldog legyen, jó helye legyen. Mert, ha boldog, akkor én is az vagyok!

Nagyon hiányzik!


Kérem valaki segítsen nekünk! Minden tanácsot elfogadok! Úgy érzem, hogy valami nincs rendben!

Sok helyen hazudoztak, bekeveredtek, és nem tudom, hogy mi oka lehet ennek. Választ tőlük nem kapok.

Félek!


2014. márc. 4. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ez nekem sem áll össze :/
2014. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkérnék egy családtagot vagy rokont, vagy egy jó barátot, hogy vegye fel a hirdetőkkel a kapcsolatot, és mondja azt, hogy a te cicád kell ne, ő örökbe fogadná. Persze úgy mint egy +"ismeretlen" aki téged nem ismer. Könnyen kiderül, hogy hazudtak vagy sem (bár leírva, szerintem nagy csalás az egész)

Ha az "ismeretlen" ismerősödnek kínálják a cicát, akkor nagyon valószínű, hogy neked végig hazudtak, a cica nincs is a birtokukban, csak pénzt akarnak kicsalni másokból. Ebben az esetben el lehet menni a rendőrségre, feljelentést tenni.

Ha viszont mégis ott a cica, akkor az ismerős menjen el, és hozza el. Valamennyi pénzt biztos kérnek, de ha ott a cica szerintem neked is megérné fizetni, hogy visszakapd.

(remélem ez a verzió fog bejönni)

2014. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A férjem azt tanácsolta még, hogy kérdezzem ki, hogy hol van a telephely, hol volt a cicám, és így elmehetünk ellenőrizni az állítólagos menhelyet.

Próbáltam én tegnap is kérdezni, de kitérő válaszokat adott, és mondogatta, hogy ez egy nagyon új menhely.

Ha ma felveszik, ragaszkodni fogok a címhez!

Mondjuk hiába hívtam ma 2x is, nem veszik fel. :(

2014. márc. 4. 11:18
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


ma 11:18 : Nem kértek érte pénzt. Ingyen elvihetőre volt felrakva. Ezért sem értem. :(

Lehet látni a képeken, hogy udvaron tartották, meg etették, pedig az én életem pici kora óta panel cica volt.

Viszont ez a felhívásos dolog jó ötlet.

Felhívatom ismerősömmel őket, kíváncsi vagyok nekik mit adnak elő.

Esküszöm fél életemet odaadnám, ha tudnám biztosan, hogy jó dolga van a cicámnak, és nem szenved hiányt!

2014. márc. 4. 11:23
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez így tényleg nincs rendben, de nagyon bonyolult. Én a helyedben megpróbálnám állatvédők tanácsát kikérni, mert esetleg ők a leírtakból átlátnak olyan dolgokat, ami nekünk nem jut eszünkbe. Tényleg kusza, ehhez szakember kellene. Megértelek, én is vissza akarnám kapni. Már tűnt el állatom, és ha volna egy fikarcnyi nyom, minden követ megmozgatnék, hogy tudjam mi lett vele, vissza kaphassam. Fordulj nálunk hozzáértőbb szakemberhez, biztosan tud segíteni.
2014. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

11.18-as vagyok


Szerintem te már bármit kérnél tőlük, el fognak zárkózni tőle, vagyis nem fogsz kapni valós információt.

Esetleg a férjed mint "idegen" felhívhatná őket, hogy őt érdekel az örökbe fogadó cica. (csak ne ugyanarról a telefonszámról telefonáljon, mert ha a telefonszám stimmel, tudni fogják te vagy az)

A férjed mondhatná, hogy kimenne a telephelyre megnézni a cicát..


Azt, hogy nem kértek pénzt...nos erről tudnék mesélni.

Pár hónapja szerettem volna egy kiscicát. Olvastam egy hirdetést amiben kiscicát adnak örökbe. Felvettem a kapcsolatot velük, ahol a pasas elmondta, hogy a felesége tenyésztette a cicákat, de pár hónapja meghalt, így ő mint özvegy elajándékozza a kiscicákat, mert ő nem tud velük foglalkozni. Rendben, nekem kell.. Erre közölte, hogy akkor örömmel adja nekem, csak küldjem el neki az útiköltség összegét, hogy a cicát az otthonomba szállítsák. Viszont a címe ami megvolt adva az alig pár km-re volt az otthonomtól, így mondtam a pasasnak, hogy majd én érte megyek kocsival, csak mondja meg melyik nap mehetek. Na erre jött a szöveg, hogy a cím az az ő lakáscíme, de a cicák nem ott vannak, hanem messzebb. Onnan lenne szállítva a cica, ami nem olcsó. Na itt már gyanús volt, de gondoltam blöffölök. Azt írtam erre, hogy milyen szerencsém van, mert az új cím amit megadott ahol a cicák vannak, közel van a nagybátyám otthonától..Hétvégén úgyis mentem volna a nagybátyámhoz, akkor összekötöm a kellemest a hasznossal. Meglátogatom a rokonomat, és akár el is tudok menni a cicáért.. Na azóta is ír a pasas.. Nagy kamu volt az egész..


Kedves kérdező Ezer ilyen hirdetés van, hogy örökbe adnak állatokat, és amikor az ember kimondja, hogy oké kell nekem az az állat, akkor jönnek a szállítási költséggel, sőt van aki az oltási pénzzel is...


Te már hiába hívnád őket, ha csalók, akkor nem fognak veled foglalkozni..

2014. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

ma 11:24: Köszönöm szépen!

A legjobb az lenne, ha telefonon az egészet eltudnám mondani nekik.

Megpróbálom!

Még egyszer köszönöm!


ui.: Próbáltam újra hívni, és a hívott szám jelenleg nem kapcsolható. :(

2014. márc. 4. 11:35
 8/18 A kérdező kommentje:

ma 11:34: Nagyon szomorú, hogy ilyen emberek vannak.

Nekem az volt a furcsa már az elején, hogy támadtak, és mérgesen, indulatosan tagadták, hogy lett volna ilyen cicájuk. Amikor pedig látták, hogy nem kopok le, jöttek a hazugságokkal.

Az a legrosszabb, hogy a képen a cicám bár látszik, hogy legalább etetve van, de az is látszik, hogy nem jó a sorsa, és vár rám.

Ez az egyik kép az általuk felrakott hirdetések egyikéből: [link]

2014. márc. 4. 11:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ha már örökbe adták, akkor miért hirdetik? Vagy ha nem adták örökbe, akkor miért nem akarják neked odaadni? Hívjátok őket másik számról, mintha nem is a tiétek lett volna, csak szeretnétek örökbefogadni.

Ha esetleg átküldöd a linket, megpróbálnék utánajárni én is.


Egyébként biztos, hogy nincsen "menhelyük". Van egy csomó macskamentő társaság, akik vagy hoztak létre alapítványt vagy nem, vagy a tagoknál vannak otthon a macskák vagy csak az utcán lévőket hirdetik. Ha ez a macska az utcán lett lefotózva, akkor hiába is mennél el hozzájuk, max. kérheted őket, hogy fogják be neked.


Chip gondolom nincs a macskában, ugye?

2014. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A háttérben egy zsalutégla szerűséget látok, amibe bújik be a háttérben lévő cica....Ez a tégla egy általános kellék.
2014. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!