Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet elűzni a szomszéd macskákat a kertemből? Már nagyon unom, hogy mielőtt kiengedem a 1,5 éves kislányomat, végig kell pásztáznom az egész udvart, hogy hol van macsapiszok, ill. hányadék.

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Azt igazából nem tudod csak ugy elűzni mindig visszajönnek megölni meg nem teheted.. mondanám vegyél kutyat.. de akkor annak a piszkát kell felszedned
2009. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

"A Macskajaj egy díszcsalán hibrid márkaneve, latinul Coleus canina Hybride. Liláskék virágain vannak, leveleinek aromás illatát a kertbe merészkedő emlősök nem bírják. Bokrosodó termetű, liláskék ajakos virágai és ezüstös zöld levelei nyáron igen mutatósak. Homokozók környékére ajánlják ültetni, hogy a macska és a kutya ne ott végezze el a "dolgát". Egynyári dísznövény, ami dugványról szaporítható, a muskátlihoz hasonlóan augusztusban. Cserépben is tartható. Leginkább a napos fekvést kedveli, ahol 30-40 centiméter magasra nő meg. Jó szárazságtűrő, túlöntözni nem szabad. Szárazon tartva illata erőteljesebb lesz, így "macskariasztó hatása" is jobb. A meglévő növényt becserepezve, a muskátlihoz hasonlóan hűvös, nem túl sötét helyen át lehet teleltetni."

Van ennek a növénynek valami másik neve is, csak most nem jut eszembe. Dísznövény kertészetben biztos tudnak neked ebben segíteni. Ez elég humánus módszer a macskák távoltartására. Nem tudom, beválik-e, mert nekünk van macskánk, úgyhogy mi nem ültettünk ilyet :-)

Van még többféle macskariasztó készülék is, pl.: [link]

Illetve vannak macskariasztó spray-k is.

Ha több időd van, akkor megpróbálhatod módszeresen lelocsolni őket, amikor látod, hogy átmennek hozzátok, a vizet sem szeretik ilyen mértékben, ettől is elszokhatnak a kertetekből. Bár kisgyerek mellett gondolom ilyenre úgysem lenne időd.

Remélem valamelyik módszer beválik.

2009. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Én megdobálom őket papuccsal. Az beválik. (Néha a saját macskáimnál is...) :D:D
2009. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Költözz panelba. A macska egy szabad állat, oda megy ahova akar. Minden ember eltűri aki kertes házban lakik. A te úri kedvedért ez nem fog megváltozni. Sőt többbet mondok! Még a gyerekeik is gond nélkül felnőnek! Én is felnőttem, a szomszéd gyerek is, meg szonmszéd szomszédja is. A madarakat nem akarod elkergetni? Ők is odakakálnak.

A fejem teszem rá, hogy a te gyereked méreténél fogva nagyobbat sz*rik és hány és még olyan is lesz. De az övét szereted, ugye? Az udvarra meg nem kirakni kell a gyereket hogy elszórakoztassa magát hanem vele lenni és figyelni rá, ezt is vállaltad amikor szülted, és akkor nem fog macskapiszokba mászni. A macskákat meg tanulmányozd egy kicsit mert rendkívül tiszta állatok, akik nem hánynak meg sz*rnak összevissza (talán csak még életedben nem láttál macskát és összetéveszted máséval). A homokozót meg alap hogy letakarod és az ágyásban sem kell játszani a gyereknek. Ha egy macska a betonra kakil vagy hány és nem ássa el, akkor annak valami baja van, én el is vinném az orvoshoz.

De persze ki is nyírhatod őket mint ahogy az enyémmel is tette egy idegbajos ősanya, mert hiszem ők csak sz*ros állatok a te isten gyerekedhez képest, szülés után bármire képes egy nő...

2009. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
:-)))))))))))Előzőnek! Tényleg nem kell rohamot kapni az állatoktól. A gyerekek jobban szocializálódnak, ha állatok mellett élnek, ez tény. A macskák általában olyan helyre kakilnak, pisilnek, ahol el tudják kaparni,ásni. Tehát nem kőre, fűre..., hanem homokba, sitt halomra, rendezetlen területekre. Nálunk a szépen rendben tartott kertet csak nagy ritkán tisztelték meg. Lehet, ez a megoldás.
2009. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Bocsássatok meg de baromira ki vagyok akadva mert kiderült, hogy az tette el láb alól a macskámat aki ráengedte a kutyáimra a rotiját is! Talán olvastatok itt róla, hogy minden nap arra sétáltunk és a rotija két vakkantásától nem tudott aludni a gyereke azért egyik nap véletlenül kint felejtette a kutyát! Aztán az ablakban röhögött a gyerekekkel. Állítása szerint zavarta hogy a macskám minden nap átmegy a kertjén! A másik utcában lakunk. Itt minden házban van macska de még sosem hánytak a kertünkbe és nem is kakiltak oda. :@
2009. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Mindegy mit csinálsz, csak kérlek a hülye tanácsokat ne fogadd meg!
2009. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Kérd meg a szomszédot hogy zárja be őket vagy valamit csináljon!

Ez legyen az ő gondja! Az ő macskái tegyen valamit ellene!!!

2009. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 17:44-es!

Ha idegbeteg vagy és nem érted a kérdést, akkor pályázz el erről az oldalról. Tanácsot kértem és nem kioktatást,ráadásul nem olyan hangnemben, ahogy te írtál.A magadfajtának valószínű, hogy se kutyája, se macskája nincs,(gyerekről nem is szólva) mert egyébként nem írtál volna ennyi hülyeséget és bunkóságot. Azért nem szeretem a macskapiszkot, mert többek között a toxoplazma nevezetű betegséget is okozza, amitől meg lehet vakulni és különösen kisgyerekekre veszélyes.

Mellesleg a kertünk szépen gondozott, a homokozó lefedve...

A többieknek köszönöm, az egynyári növényt ki fogom próbálni.Az elektromos riasztókról azt hallottam, hogy irritálja a kutyákat is, tehát az nem jó.

2009. dec. 15. 08:50
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
vegyélegy kutyát osz uszíts rá ,vagy csúzli amúgy meg a fene a kényes burzsuj pofádat
2009. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!