Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A szomszéd házban...

S. O. S. A szomszéd házban bezárva tartanak már 1 éve egy 14 éves kutyát, kb. hetente egyszer ad neki enni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mondtam a gazdájának hogy engedje ki azt a szerencsétlen kutyát,de ő erre azt felelte hogy nem engedi ki,mert kiszökik a kerítésen,meg fél hogy megmérgezik,tehát nem ért a szép szóból ez az elmebeteg *dióta. Tudomásom szerint még 1 veszettség elleni oltása sincs. Amikor kijön megetetni akkor néha látom a kutyát,de nem tűnik soványnak,pedig csak hetente 1x eszik (gondolom ez azért van mert a kutya nem mozog semmit). A kutya ugat,vonyít amikor elmegy a gazdája,nem takarítja utána a székletet,a házból bűz jön ki,a kertje elhanyagolt,gazos. Próbálkozzak a jegyzőnél,elkobozhatják? Bírságról szó sem lehet,mivel nincs önálló keresete,tehát nemtudná befizetni és semmit sem tudnának tenni ellene,ezért én annak örülnék hogyha elkoboznák tőle szegény kutyust. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 17. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2011. júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Jegyző de az állatvédőkkel többre mész ! Jó látni,hogy vannak ilyen emberek is akik tesznek egy állatért :)
2011. júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hetente egyszer...

az ilyen "gazdát" is úgy vágnám pofán...

még a hajléktalan is igyekszik etetni a kutyáját...

amúgy ha már nagyon öreg szegény, lehet, hogy el fogják altatni.

Nézd meg a honlapot amit linkeltem

2011. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
megnéztem,írni fogok nekik e-mailen keresztül hátha!
2011. júl. 17. 23:59
 5/14 A kérdező kommentje:
Még annyit akarnék hozzáfűzni hogy nem lakik itt a kutyus gazdája,akkor hogy hozzák ki onnan szerencsétlen kutyát?
2011. júl. 18. 00:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem végzéssel, feltörhetik a kaput vagy valami...

de úgy tudom, hogy kötelesek először felszólítani a "gazdáját".

2011. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szegény kutya...Most nem genyóságból mondom, de ha ennyire zavar a dolog akkor hagy kérdezzem már meg hányszor vittél pl. kutyaeledelt a szomszédba? Hányszor próbáltál segíteni a szomszédodnak azzal, hogy segítesz neki a kutyaürüléket feltakarítani? No ezzel meg is válaszoltam mit csinálj! (a pletykálkodás helyett)
2011. júl. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A Fehér Kereszt vagy bármely állatvédő egyesület nem tehet mást,többet,mint a kérdező.

Ébredjetek már fel!Ez nem az Animal Planet rózsaszín nyálat fröcsögő állatvédős műsora(arról ott is elegánsan elfelejtenek említést tenni,hogy több millió egészséges állatot altatnak le évente),hanem a valóság Abszurdisztánban.

Egy út van:a jegyző.Rágódnak az ügyön pár hétig,utána kobzás,gyepmesteri telep,altatás.Ilyen idős kutyának 0 az esélye,hogy onnan élve kikerüljön.

2011. júl. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:17


nem az övé a kutya, ez nem pletykálkodás

nehogymár a hanyag "gazdát" kelljen sajnálni...

2011. júl. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.


Sok kutyám van,elég az enyéimmel foglalkoznom és takarítanom utánuk,nehogy már más kutyája után is én szedjem fel az ürüléket. Még ha feltudnám szedni sem szedném fel. Etetni mégis csak hogy mennék be oda? Mondtam a gazdának hogy a portán is tegyen rendet,minden tele van szeméttel,mondtam neki hogy segítek összeszedni a szemeteket,de ő erre annyit mondott hogy köszönöm majd összeszedem én egyedül is,már azóta eltelt vagy 2 hónap... Bolond a szomszéd,van valami beütése sajnos.

2011. júl. 18. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!