Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni, hogy...

Hogy tudnám leszoktatni, hogy ne játszon a vízzel?

Figyelt kérdés

Van egy 11hónapos nőstény cicám és nem lehet neki ott hagyni a vizet a táljába, mert ha adok neki inni és ivott(vagy nem iszik mert nem szomjas) akkor rögtön elkezd vele játszani(beledugdossa mancsát meg lökdösi táljàt, +ha nem veszem el előle akkor addig csinálja amig kinem borul) Azt hozzá teszem, hogy a víztől pedig nagyon fél! :-D Mi miatt csinálhatja ezt? És hogy tudnám leszoktatni róla?

Azért lenne jo ha letudnàm szoktatni mert ha egyedül marad otthon, vagy estére nem tudok neki kint hagyni inni vizet mert ugye kiboritja, és igy általàban tejet rakunk ki neki olyankor mert azt nem bántja. Csak azt meg annyira nem szereti mint a vizet. Akinek van ötlete légyszives ossza meg velem! :)


2014. márc. 8. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs ötletem, csak egy észrevétel: a tej étel, nem helyettesíti a vizet. Értem én, hogy a vizet meg kiborítja... A Fressnapfban lehet kapni néha olyan emelt tálcát két lyukkal a vizes és a kajástálnak, azt biztos nem tudná felborítani, nézzetek be, hátha találtok.
2014. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tejet ne adj neki, mert menni fog a hasa.. Főleg meg ne víz helyett. A macskáknak fontos a víz. A vizbe azért nyúlkál mert lehet kevés van benne. Nekem ezt olyankor is csinálják. Én ezért full tele öntöm. A vizet soha ne vedd el előle, mert az kell neki az egészsége érdekében. Ne legyen műanyag a tálkája. :) Azt is hallottam hogy azért nyúlnak bele, mert a víz hullámzását állítják meg. De ez valami ösztön náluk. De a vízet ne vedd el előle. :)
2014. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtök tanácsát. Kipróbálom majd hátha. Jelenleg műanyag tálba van neki vize, de majd nézek neki vhol rendes tálat. Nálunk sajnos nincs fressnapf(Szolnok), legközelebb azt hiszem pesten van(100km), de gondolom lehet máshol is olyan tálat kapni :)
2014. márc. 9. 07:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb, stabilabb tálad vegyél neki, van olyan, aminek csúszásgátlós az alja. Ha még így is kiborítja, akkor tehetsz bele egy nagy követ.
2014. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Maxitabi ***** válasza:
Nálunk pl egy vödör van tele vízzel-azt nem tudja felborítani.. :) De kerámia edény is nehezebb!
2014. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bárhol tudsz venni fémből, acélból stb. Készült edényeket. Amik nehezebbek és csúszásgátlósak. :) A műanyag nem jó. Jó a kutyáknak készült edény is. :)
2014. márc. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi :) majd nézek egyet :)
2014. márc. 12. 01:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A macska is egy ember akiszeret játszani a vízzel. A locsoló csőből csinálunk egy kis szökőkutat képes vele egy fél órát elszórakozni.
2015. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!