Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám állandóan beleeszik...

Kiscicám állandóan beleeszik az én kajámba, pedig ott van neki is kirakva. Miért, és hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Belenyammog a szendvicsembe,leeszi a kenyérről a májkrémet, párizsit, lelopja a pultról a szalámit, miközben szelem. Az is előfordult, hogy beleevett a chipsbe, sültkrumpliba, sütikbe, de még a tejfölbe meg a vajba is. Sima toast kenyér szélét is megrágta.


Mindig van a tálkáiban száraz és konzerv is (mindkettő jó minőségű), ill. házi füstölt sonkából megkapja a zsírosabb részeket (vegyesen zsír + husi).


Akárhányszor távolabb rakom a kajámtól, újra közelebb settenkedik, megpróbálja kiszedni a kezemből - legtöbbször a szendvicsemen lévő zöldségek esnek ennek áldozatul :D. Ezt egy étkezés során vagy ötvenszer eljátsszuk, és ezzel nem túlzok sajnos... Próbáltam felemelni a hangomat is, de semmi sem használ. Kicsit idegesítő, pedig én aztán birkatürelmű vagyok. Családtagjaim azt mondták, ha mégegyszer előfordul, "úgy vágják ki ezt a dögöt, mint macskát sz.rni". Ezt azért jobb volna elkerülni.


Mit tehetnék? Miért csinálja ezt?


Köszi,

18/L, cicus fél éves kisfiú :)


2014. jan. 11. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

a durvább verzió: akkora pofont adsz neki hogy a fal adja a másikat


a lightosabb: ecetes vizet készits ki egy tálba magad mellé, és amikor közel jön fröcsköld le

2014. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Mert a gazdi hamija az a gazdi hamija, és amit gazdi eszik, az biztos nagyon finom. :) Pszichológiailag egyrészt ennyi, másrészt kiscica-csintalanság, harmadrészt pedig azért bármennyire is aranyos és doromboló kis jószág is tud lenni, attól azért alapvetően még mindig egy ragadozó (anatómiailag pedig maga a tökélyre fejlesztett gyilkológép), ennek megfelelő vadászösztönnel, amit lakásbéli körülmények között, levadászható egerek híján és ilyen-olyan játékok hajkurászásán túl leginkább így, kajalopással tud kiélni.


Felemelt hangnak valóban nincs sok haszna. Ha határozottan az orrára koppintasz (elég csak az ujjad hegyével erősebben megpöccinteni fentről lefelé az orrát), abból már jobban érthet. Ha ehhez még hozzátársítasz egy nem kiabálva, csak szintén határozottan és jól hallhatóan kimondott "NEM!"-et, akkor idővel azt is meg fogja érteni.

2014. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
A családtagjaid helyében én is ezt mondtam volna... Nem normális és nem is egészséges, hogy a macska vagy bármilyen állat beleeszik a tányérotokba vagy akármilyen ételetekbe. Sürgősen neveld meg, amíg még lehet!
2014. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

A macskád egyszerűen pofátlan, és mivel még soha nem közölted vele, hogy attól mert cuki és szereted, még te vagy a főnök, ezért konkrétan semmibe vesz, és úgy véli, neki mindent szabad.

Szerencséd hogy fiatal korban van, mert most még ki tudod ezt nevelni belőle. Az orra koppintás jó, a hang felemelése közben jó. Ha nem fogja fel, akkor cibáld meg a grabancát (remélem tudod, hol van... ne félj, nem fog neki fájni, de a nevelő célzatot érteni fogja), vagy adj neki egy tenyeres pofont, amitől kicsit odébb zöttyen a kajától. Az sem fog neki fájni, legfeljebb meglepődik tőle. Értem, hogy aranyos, meg cuki, meg szereted, és "sohanembántanékegyállatot", de a nevelő célzattal lekevert atyai pofontól még nem leszel rossz gazda.

2014. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Oh, és fontos, hogy miután odébb pofoztad, orrára koppintottál, megcibáltad a grabancát, vagy egyéb módon közölted vele, hogy ezt neki nem szabad, ne simogasd meg egy ideig, akármilyen boci szemekkel néz is rád. Konkrétan ne is vegyél róla tudomást egy jó fél óráig. Ellenben ha átpártolna a saját kajájához nassolni, akkor menj oda és dicsérd meg, simogasd meg.


Az előző voltam.

2014. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, tanácsokat!


Az a helyzet, hogy megpofozni vagy megütni vagy bármilyen módon fájdalmat okozni neki nem volnék képes... talán még ez az orrpöccintős módszer férne bele, ha ebből tényleg megtanulja. Egyébként azt elfelejtettem mondani, hogy anyu, apu, tesó kajájába nem eszik bele, csak az enyémbe. Biztos érzi, hogy én vagyok a gazdi, és az én cuccom az "szabadabb" préda :D Anyuék mindezt csak látták, de közölték rá, hogy gusztustalan, és milyen higiéniátlan vagyok, hogy miután hozzáért a macska, megeszem azt az ételt. Nem tudom, engem azért ennyire nem zavar, lehet, tényleg igénytelenség, de hozzátenném, hogy olyan tisztán tartom a macskát, és ő is saját magát, amennyire csak lehet. Igényes kis állat.


Az ecetet azt én is hallottam már, illetve még elvileg a citrom az, ami beválik. Nem tudom, biztos ki fogom próbálni.

2014. jan. 11. 19:29
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, kedves előző :)


Feltétlenül meg fogom dicsérni, ha a saját kajájára fanyalodik és a leteremtése után megpróbálok nem tudomást venni róla. Az a baj, hogy tudja azért, hogy rosszat csinál, és tényleg úúúúgy tud nézni... :)

2014. jan. 11. 19:33
 8/21 anonim ***** válasza:
az biztos hogy tisztán tarja magát a macskád. kinyalja a s.ggét utána meg megeszed a kaját amit megnyalt.
2014. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván nem kívánom meg tőle egymilliószor jobban az ételt, de értelmetlen pazarlásnak tartanám - a mai világban meg aztán főként - kidobni az egyébként teljesen jó kaját. Persze, tiszteletben tartom a véleményed.
2014. jan. 11. 19:44
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nagyon tiszta állat, szerinted miként tisztítja a fenekét, melyre rászáradt a fekália? A nyelvével kedvesem...

Aranyos, de nem szabad hagyni, hogy megnyalja az ember arcát vagy beleegyen, vagy igyon az ember ételébe, italába.


Egyébként azért eszik a tiédből, mert érzi, hogy te vagy a leggyengébb láncszem, nem mert téged tart a gazdájának, ez csak szentimentalizmus. Magyarán mivel te hagyod neki és nem lennél képes még szinte rákoppintani sem az orrára, így ő ezt kihasználja, vagy nem is tudja, hogy veled sem lenne szabad.


Még szép, hogy beleeszik mindenbe. Miért? Manapság tényleg ennyire buták az emberek? Azért, mert éhes, és ő nem tudja, hogy csak abból ehet, ami az ő kis tálkájában van, őt ez nem érdekli, mert ő nem ember, hanem macska!

Alap, hogy ha valaki lakásban tart macskát, akkor nem hagy elől ilyesmit, mert bele fog enni a macska. Biztos van akinek nem eszik bele, de az a ritkább eset.


Én nem mondom, hogy koppint az orrára pl. szendvicskészítés közben, hiszen akkor rohanhatsz kezet mosni, addig meg újra odamegy a kajához...

Ecetes vízért sem szaladgálhatsz folyton és akkor az menni fog az ételbe, a számítógépre, a szőnyegre, mindenre, attól függően, hol vagy éppen és hol eszel pl. chipset (chipsevéshez az ember általában nem ül asztalhoz szigorúan)).

Szerintem lökd le a karoddal, könyököddel óvatosan, de erőteljesen vagy tapsolj és siccegj dühösen, esetleg a lábaddal is toporzékolj, akkor arrébb megy.

A legtöbb macska nagyon nem szereti a tapsolást, pláne ha az arcába tapsolnak hosszú másodpercekig, én mindig így fegyelmeztem őket és bevált.


Egyébként tényleg nem egészséges, hogy beleeszik az ételekbe, rengeteg kórokozó él a szájában, ami neki nem okoz problémát, de az ember szervezete nem erre van berendezkedve és az embernél komoly problémákat okozhat. Plusz az élősködők, vírusok hasonlók... Hiába tiszta a cica, annyira nem lehet tiszta. Az ember is tiszta elvileg, gyakorlatilag viszont... Csak azért nem betegítjük meg egymást, mert hozzá vagyunk szokva egymáshoz, ugye az emberek közösülnek, csókolóznak, egy pohárból isznak stb. és ez így alakult ki az idők során. Illetve a bennünk élő dolgok nagyjából hasonlóak, így ez ritkán okoz problémát. De egy állat teljesen más, hiába tartod tisztán, adsz neki féreghajtót és bármit, akkor is veszélyes lehet az emberre, ha az nem tartja be az alapvető szabályokat.


Tehát zárjatok el minden ételt, ne hagyjatok elől italokat sem, vagy akkor zárjátok a konyha ajtót (legalább a főzés idejére. Ez még nem jutott eszedbe?), vagy a szoba ajtót és csak ott tedd le az italodat, ahová nem tud bemenni. Nem olyan nagy dolog, más is így csinálja, aki bent tart macskát. Mindent dobozba, szekrénybe, hűtőbe, spájzba, olyan helyiségbe, ahová a macska nem mehet. A mérgező szobanövényeket is elrakja a normális ember és a macskára veszélyes tárgyakat, vezetékeket is elrendezi, a törékeny, drága tárgyakat sem hagyja elől, hiszen a macska ezzel jár a lakásban.


De van egy olyan érzésem, hogy te annyira cukinak tartod, hogy nem is akarod igazán megoldani a problémát. Ha akarnád, már megtehetted volna, annyira nem lehetsz buta, hogy ezek ne jussanak eszedbe, amiket pl. én is írtam, már ne haragudj. Ez nem atomfizika...

2014. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!