Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem használ se a bolhanyakörv,...

Nem használ se a bolhanyakörv, de a bolhacsepp, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állatorvos bolhátlanította és cseppentette be a macskánkat. Utána vettünk neki még egy bolhanyakörvet is. Macskamentával befújt fésűvel füljük. Mégis, naponta 5-6 bolhát fésülünk ki belőle. Mit lehet még csinálni?

2014. márc. 18. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A lakást is takarítani kell, nem csak a macskát!
2014. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a lakásban van a macska, hanem kinti!
2014. márc. 18. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha kinti, akkor ne csodálkozz...
2014. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Mennyi ideje cseppentett az orvos? A spotot havonta, vagyis 28 naponta újra kell feltenni.A macskamenta nem sokat ér bolha ellen.
2014. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Két hete cseppentett az orvos, és aznap vettük neki a bolhanyakörvet is.
2014. márc. 18. 11:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint van akkor semmit sem ér a bolhairtás. Pár napon belül újrafertőződik a környezetből. A bolhacsepp ki irtja a bolhákat ám a visszafertőződést nem akadályozza meg. A bolhanyakörvek többsége csak kamu.(Saját tapasztalat).Én Frontline-al szoktam a cicámat bohátlanitani de csak a biztonság kedvéjért.(Benti cica)
2014. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minekünk az Állatorvos mondta ,hogy ha kinti macskáról van szó akkor az csak pénzkidobás(Ugyan azért amit az előző írt).Azóta benti a cica és nem bántam meg.

Egyébként ha bolha van akkor féreg is. A bolhák terjesztik a férgességet.

2014. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A cseppek sem tartják távol a bolhákat. De elpusztítják a macskán vért szívókat. Sajnos, a kinti élet velejárója, hogy mindig jönnek a friss lakók. Amíg nem kezdenek el vért szívni, élnek is boldogan.

Ha anyagilag megteheted, Strongold, vagy Advocate. És figyelni kell a cicc súlyára, mert a spotokban van 4 kiló alatti és azon felüli is.

2014. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kell egy belső féreghajtás először is. A külső és a belső élősködők általában együtt járnak. Ha megkapta a féreghajtót, utána csöpögtesd be újra. A Frontline-nak van egy olyan változata, ami nem csak a kifejlett bolhákat, hanem a serkéket is eltávolítja. Én a cicáimat 3 havonta féreghajtózom, 1,5-2 havonta csepegtetem (mikor hogy érek oda a dokihoz) és se kullancs, se bolha, pedig ők is kintiek. Ha egyszer sikerül rendesen minden belsőt és külsőt kiirtani belőle, akkor utána fönn lehet tartani az állapotot. Amíg nem tisztul ki, addig jobban jársz, ha bezárod, ha minden oké, akkor ki tudod újra engedni. És ezek után persze folyamatosan figyelni kell arra, hogy a féreghajtás és a külső élősködők elleni védelem is meglegyen.

Ja és a nyakörvek nem az igaziak, nekem sohasem használtak.

2014. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!