Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó macskával együtt élni...

Jó macskával együtt élni lakásban?

Figyelt kérdés

2014. márc. 18. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Csak gyakran kefélni kell bundáját ,hogy ne szőrözzön. Szilikagél almot használ.Az szagtalan és akár 2 hónapig is birja.
2014. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen nekem 2 cicám is van. Az egyik talált, tehát nem volt "betervezve". Tavasszal eléggé vedlenek, ezért ilyenkor naponta ki kell kefélni a szőrüket. Egyébként elég hetente egyszer-kétszer. Naponta kétszer-háromszor kell enni adni nekik. Friss vizet naponta kell adni. A tányérokat naponta vagy két naponta ki kell törölni, esetleg el kell mosni. A macska WC-t igény szerint kell takarítani, de a székletet naponta el kell távolítani! Féreghajtózni évente kétszer kell őket. Érdemes neki sok játékot venni pl. játék egér, labda (kb. Ping-Pong labda méret kell), jutalomfalat adagoló stb. Ezek lekötik és levezetik a fölös energiáit. Kell nekik egy kényelmes fekhely, ami lehet textil, műanyag, fonott (kosár), de a műanyagot ki kell bélelni valami puhával. Illetve kaparófa is, ami lehet csak egy rúd, de lehet emeletes (több szintes) is. A karmok koptatására kell. Ha nem veszel akkor valószínűleg a bútorok (szekrény, kanapé, fotel, ágy) és a szőnyegek bánják meg... Érdemes egy szállító kosarat/boxot is venni, mert így könnyen szállítható és biztonságos is. Szükség lehet rá, pl. ha orvoshoz kell vinni, utazás, nyaralás, költözés stb. A nevelés pl. hogy nem másszon fel a pultra és ne feküdjön be az ágyba stb. már rád vár és rajtad is múlik! Érdemes 2 cicám tartani, mert így társaságot jelentenek egymásnak, ha éppen pl. dolgozol. Sok sikert hozzá! :) Ui: ne vásárolj, inkább fogadj örökbe vagy fogadj be! Minden képen ivartalanísd a cicust/cicusokat, hogy ne szaporodjanak és ne jelöljenek mindent össze! Főleg a kandúrokat érdemes.
2014. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: a cicák lopósak. Készülj fel rá, hogy nem szabad ételt gazdátlanul elől hagyni. :) Pár percre sem.
2014. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te akarsz macskával együtt élni, vagy nem? Ez a kérdés. Biztos lehetsz benne, hogy változtatnod kell pár dolgon, és alkalmazkodnod kell. Ezt vállalod-e?
2014. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó! Nagyon kedvesek, hálásak, öntörvényűek, és sok gondoskodást igényelnek, amit sokszorosan meghálálnak, de csak akkor, amikor úri kedvük úgy tartja.

Most búzát hajtatok egy cserépben, és azt legelik a cicák,

mivel szoba macsekok, és kell nekik a fű, hogy a mosakodással lenyelt szőrük hamarabb kitisztuljon a belükből.

Látni kellene, ahogy ülnek a cserép mellett, és rágják a zöldet. :)

2014. márc. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én már nem is tudnék másképp.Alkalmazkodni kell hozzájuk,de ez nem rossz,csak meg kell tanulni.Imádom,hogy egyedül soha nem vagyok és mindig megnevettetnek és még egy csomó mindent imádok a közös életünkben.Enni nem lehet nélkülük,csak,ha kicsukod őket.Kaparófa jó,ha van,a mieink használják első perctől.Nekünk sarokkaparóink vannak a falon több helyen.Olcsó és praktikus.
2014. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem csak három hete van, és nagyon félős, nem lehet simogatni, és menekül, de akkor is jó:) magával tök jól eljátszik, rohangál, pofozgat, belelovalja magát a vadászatba.
2014. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznos tanácsokat kaptam,amik most jól jönnek. :)
2014. ápr. 5. 09:08
 9/9 anonim válasza:

Nekem "kinti" cicám van, de aki szereti őket az biztos szeret velük lakásban is együtt élni.

A szőrét kell kefélni, esetleg kicsit többet takaríta főleg a szőrhullajtósabb cicáknál.:-)

2014. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!