Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt a lánycicátoknak bármi...

Volt a lánycicátoknak bármi komplikációja ivartalanítás közben/után?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokat várok.

Pénteken viszem a cicót, és nagyon aggódom érte. :(


2009. dec. 15. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Műtét után kótyagos volt egy ideig, akkor vigyázz rá, legyél vele, hogy ne másszon fel sehová. Az enyéma sebét és a kötését nem piszkálta, szépen be is gyógyult, nem volt semmi komplikáció. Ja csak elhízott utána, erre vigyázz.
2009. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A világon semmi, el sem hízott utána. Egy napig kicsit bágyadt volt, de utána már ugyanúgy ugrált le-fel, mint előtte. A kötést nem tudtam levenni, mert piszkálta a varratot, féltem, hogy kitépi magának.
2009. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt sajnos.


A legrosszabb az egészben az, hogy nyitott szemmel alszik, és nem lehet tudni, hogy pontosan mikor ébred fel.

Az enyém nagyon sokáig nem ébredt fel (kb 4-5 óráig). Egész éjszaka mellette voltam, és néztem a mellkasát, hogy szuszog -e^^. Amikor felébredt, akkor elég kótyagos volt, el akart menni pisilni, de eldőlt oldalra, és bepisilt. Szegény úgy szégyellte magát miatta^^. Aztán egyszer csak megindult szélsebesen, fel akart menni az ágyra, így feltettük, a legközepén összegömbölyödött, és elaludt. Mikor megpróbáltam arrébb tenni, akkor visszamászott középre, úgyhogy a férjem a földön kellett, hogy aludjon :) De ezegyszer elnéztük neki.


A műtétet követő tizedik napon kellett volna varratszedésre vinni, de őhercegnősége a kilencediken megoldotta magának. Elég csúnyán begyulladt a seb. Az orvos felírt tetran kenőcsöt, attól egy hét alatt rendbejött, ma már nem is látszik, és a szőre is visszanövőben van.


Közvetlen a műtét után nagyon frászban voltam, vissza akartam forgatni az idő kerekét, de így utólag megérte.


Bent voltam vele végig, minden simán ment a műtét alatt. Az altatást elég nehezen tűrik, mert a szuri csíp és nem bőr alá, hanem izomba kapják. Félperzsám van, és a keleti fajták elég gyorsan és tartósan alszanak, úgyhogy viszonylag hamar elaludt (Részletekben adják be nekik az altatót a túladagolást elkerülendő. Általában 3-5 szuri szokott kelleni, a cicám már a másodiknál durmolt XD).


Ne riadj vissza tőle, elég ijesztő, de ma már rutinműtétnek számít. Neki is jobb, és a gazdi is jobban jár vele.


Sok szerencsét és egészséget kívánok hozzá!

2009. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, remélem nem ilyesztettelek meg nagyon. Jó döntést hoztál! Éljen a felelős cicatartás!
2009. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Semmi, csak vigyázz, mert pisilni fog. Én egy törölközőben hordoztam a karomon mikor felébredt, leültem vele a gép el, egyszer csak elkezdett pisilni jó sokat. :) Szépen kivártam míg végez, és feltakarítottam. Utána már kibotorkált a dobozba. Csak figyelj rá, mikor ébredezik. Nekünk azt mondta a doki, hogy ne szedjük ki a dobozból, mert van amelyik megijed és megpróbál felkelni és elrohanni, ha felébred. Mi mondjuk kiszedtük attól, csak folyton mellette ültünk, hogy mikor ébred. A kis feje alá tettem papír törlőt, mert kicsit hányt ébredéskor, mielőtt feltápászkodott volna, így azt ki is tudtam könnyen cserélni. Míg el nem aludt rendesen utána, addig figyeltük, mert fel akart mászni az ablakba, székre stb. de nem valami stabil még akkor, úgyhogy csak leesett volna. Ja és velünk akart nagyon lenni.


Mi késő délután vittük, viszonylag hamar ébredt, úgy egyig, kettőig voltunk fenn vele, akkor lefeküdt aludni és reggel úgy ébredt, mint új korában. Bár még vigyázni kell, hogy ne ugráljon a seb miatt stb. de akkor már nem kótyagos egyáltalán. Úgy kellett elkapni, hogy ne szaladjon ki az ajtón, mikor valaki kiment. :)

2009. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. :)

Nagyon aggódom, hogy valami műtéti komplikáció lesz, hpgy felszakad a varrat, meg ilyenek. Ráadásul ő egy rendkívül esetlen kiscica. :( Már esett ki a hatodikról, nyelt le 30 cwentis madzagot, eltörte a farka végét... Kimondottan szerencsétlen jószág, azért féltem ennyire. :(

2009. dec. 16. 00:16
 7/19 anonim ***** válasza:

A mi cicánknál sem volt semmi gond. Mi a legjobban attól féltünk, hogy kiszedi a varratokat, de szerencsére egyet sem szedett ki. Az orvos a műtét után, mikor kérdeztem, mi lesz, ha kiszedi a varratokat, azt mondta, hogy nem lesz nagy gond, mert a bőr alatti réteg külön össze van varrva. Így, ha kiszedi a varratokat, akkor csak nem forr össze szépen a bőr, ami egy macskánál nem szépséghiba, hisz amúgy is a szőr elfedi.


A mi cicánk esetén is szőrnyű volt a műtét délutánja/estéje. Miután felébredt, szaladni, ugrani akart, és visított. hozzá sem értünk, és visított. Ilyet soha nem hallottam ... szőrnyű volt. Mondta az orvos, hogy amíg nem megy ki az altató hatása nem tudnak magukról, azért viselkednek olyan furcsán. Másnapra már teljesen kiment az altató hatása.


Viszont nem mondhatom, hogy másnapra a régi volt. Ez érthető is, hisz egy nagy műtét a lánycicáknál az ivartalanítás. Nem akart enni, csak aludt. Első nap hagytuk, arra gondolva, hogy tudja ő mi a jó neki. De második nap az ágyba vittük neki a kaját, és akkor evett. Viszont nem akart inni. Ezért egy hétig csak zacskós kajat kapott, hogy folyadékot is vigyen be.


Egy hét után már a régi volt :-) Morgós és csapkodós :-) Érdekes, míg nem érezte jól magát, addig kedves volt velünk.


Tényleg nem tudják kontrolálni a vizwletürítést míg alszanak vagy közvetlen a felébredés után. Az orvos adott egy takarót, ami felszívja a nedvességet és nem engedi át. Így míg aludt, nem volt gond. De miután felébredt, felmászott az ágyra, és mire észrevettem volna, már odapisilt. Tehát ilyen balesetekre kell számolni.


Tényleg nem rossz megpróbálni egy dobozban tartani, míg ki nem megy az altató hatása. Miután vagy két órát rohangáltunk a cica után és szinte egyfolytában visított, betettem egy jól kibélelt dobozban, lecsuktam a tetejét (nem zártam le) és ott elaludt.


Amúgy, amíg ki nem megy az altató hatása, jó ha minél kevesebb inger éri, csenben, sötétben, melegben kell üljön. Miután teljesen felébred, lehet babusgatni. Addig nem.

2009. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok ...


Annak ellenére, hogy az első pár napban szőrnyű lelkiismeretfurdalásunk volt, hogy szenvedést okoztunk a cicának, most már nagyon örvendünk, hogy rászántuk magunkat erre a lépésre. Nem vittük el kölyök korában ivartalanítani, három évben is szült, és megviselte a sok szülés, le volt nagyon rongyolódva. Most már visszahízott, olyan kis gönböcnek néz ki (nem kövér, csak épp amennyi kell) :-)

2009. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia! nekem is van bőven macskakalandom,akár könyvet is

írhatnék róluk.azt tanácsolom, hogy műtét után nagyon vigyázzatok a hazavitelkor, mert bár mélyaltatásban vannak, mégis kiugorhatnak a dobozból.én is így jártam

az egyik lánycicómmal.kiszálltam vele a kocsiból, és a

frissen műtött alvónak látszó cica, hopp ki a dobozból

a szomszédék kertjébe.szerencsére nyitva volt a kertkapu

rohantam utána és egy tigrisvetődéssel elkaptam egy tuja alatt.nem lett semmi baja, csak bambán nézett, hogy akkor most mi van?szóval jobb mindenre felkészülni.

sok örömöd legyen még ezzel a kis balszerencsés cicáddal.

üdv:-e-

2009. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az enyemnel is csak a szokasos kàba mellekhatasok voltak. Szegenykem fel akart ugrani az agyra es hanyatt esett. Be is pisilt es tantorgott. De masnap elfejejtette.
2009. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!