Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi különbség van egy csíkos...

Mi különbség van egy csíkos brit (whiskas) és egy csíkos házimacska között?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést nem piszkálásként írom a brit-cicások ellen! Csak nem értem mi kerül olyan sokba egy ilyen cicán, ha egy ugyanolyat hozok ingyen a menhelyről vagy bármelyik sarokról, csak arra éppen nem mondják rá, hogy na, ez brit. Kép alapján sem látok különbséget, a temészete meg úgyis minden cicának sajátos. Csak kíváncsi lennék.


Itt vannak a képek, két brit, két házi, de nem írom meg, hogy melyik melyik:


[link]

[link]


[link]

[link]


2009. dec. 16. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a házicica kicsit nyulánkabb, vékonyabbak a végtagja és a teste is és kicsit rövidebb, keményebb a szőre.

Bár ahogy elnézem ezeket a képeket, az én "talált" cicám - akiről fogalmam sincs, hogy milyen fajta, legnagyobb eséllyel házi - megszólalásig hasonlít az ezeken lévő britekhez.

(Még a végén kiderül, hogy ő is az. :D Egyébként tényleg az egész alkata kicsit más mint egy tipikus házimacskáé.)

2009. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelműen az első két kép a brit.

Sokkal tömörebbek, nyomottabb a pofijuk. de nem feltétlenül aranyosabbak. Természetre nem ismerem őket, sosem volt ilyen cicám.


Én biztos hogy soha nem vennék faj cicát. A házicicák is ugyna olyan aranyosak, rengetegen várnak gazdira, és ingyen is vannak. Mos is házicicáim vannak (mindkettő talált), és nagyon szeretem őket, igazi kis egyéniségek. :) Én is boldog vagyok velük, és nekik is megmentettem az életüket. Semmilyen brit cicára nem cseélném le őket sohasem. :)

2009. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat, ezeket a kepeket nezve pedig pont hogy tokeletesen lehet latni, mi a brit es a nembrit kozotti kulonbseg. :)

Az "ezustcic" peldaul mar-mar sziami nyurgasagot mutat. @_@

A "felis_silvestris" meg erosen veletlenul nem vadmacska? :P

2009. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem vadmacska, csak sima házi
2009. dec. 17. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem brit macskám van, nem csíkos, hanem lila, és színtől függetlenül teljesen más a testfelépítésük. (Britnek tömött bunda, kerek fej, tömzsibb alkat stb..)
2009. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A brit macskák angliából származnak, és az ezüst (~silver) vagyis legszebb házimacskák leszármazottai, valóban ők hasonlítanak legjobban a házira-ha ezeket a képeket nézzük.

De ne felejtsd el, hogy ezek a képek nem a legjobb britekről készültek, nézegess végig egy-két díjnyertes esetleg tenyésztői honlapot/macskát és akkor egyértelműen látszik a különbség;)

2009. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én az utcáról szedtem egy macskát, fehér, kékszemű, és az anyja is fehér volt, de felemás színű volt a szeme, ez pont a brit macskákra jellemző, és képeket elnézve tényleg az első képhez hasonlít.


a különbség annyi, hogy a britnek, rövidebb a pofája, és nagyok a "pofaszőre"(nem tudom mi az igazi neve:D), így kerekebb az egész feje.

Sztem szebb a brit macska

2010. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!