Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran "tüzel" egy...

Milyen gyakran "tüzel" egy macska?

Figyelt kérdés
Nőstény cicám van, 5 hónapos, szobacica. Néhány hete jött rá először ez a párzási láz. Ajánlkozik a herélt kandúrunknak, meg mindennek ami mozog, közben meg nyivákol...Egy ideig csend volt, abbahagyta, majd most néhány hét elteltével újra kezdte. 6 hónapos kor előtt, ha jól tudom nem lehet ivartalaníttatni, addig ez lesz?
2009. dec. 17. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Lehet már most is ivartalanítani, ivartalanítanak 3 hónaposan is.

A nőstény macska, ha nem vemhesül, akkor tulajdonképp folyamatosan képes tüzelni. Egyeztessetek a dokival a műtétről.

2009. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy függ az ellátástól (ennivaló, hőmérséklet, szeretgetés stb.) a tüzelés.
2009. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Folyamatosan tüzelni fog, mert biztonságban érzi magát, ezért nyugodtan produkálhat utódokat, amire az ösztönei késztetik. Az első tüzelés elmúltával ivartalanítható. Figyelni kell, mert ha megint tüzel, akkor ki kell várni a 3 hetet és utána rögtön vinni, mert bizonytalanok a tüzelések közti idők, de csak ekkor ivartalanítható.
2009. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló:

Tehát ha jól értem, ha abbahagyja a tüzelést, akkor utána három hét múlva vihetem ivartalaníttatni? És ha addig újra elkezdi? Tüzelés alatt tehát nem ivartalanítják?

Amúgy utódok szerencsére kizártak, szobamacska, tehát nem kerülhet kandúrral kapcsolatba (csak a mi idegeinken "ugrál", ezért szeretném ivartalaníttatni) :)

2009. dec. 17. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Tüzelés alatt is tudják ivartalanítani, de nem szerencsés, mert nagyobb műtét.

Hívd fel az orvost, mondd meg neki, hogy mikor kezdett tüzelni, ő meg fogja mondani, hogy mikor vidd. Ha a vérbő időszaknak vége, akkor már műthető.

2009. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Az, hogy milyen gyakran "tüzel" a macska attól függ, hogy mennyire fázik, és milyen erős. Ha gyengécske, akkor nem fog tüzelni. Ha erős cica, és fázik, akkor már csak attól függ, hogy milyen jól kezeli a gyufát. Ha ügyetlenül, akkor folyamatosan tüzelni fog, hogy ne kelljen mindíg újra begyújtania... Ha nem fázik, akkor pedig ritkán tüzel.

Nyáron egyáltalán nem! :D

2009. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

kis magyarázat: ha gyenge, nem fog tudni tüzelőt behordani. ha erős igen... :D

19:14 voltam

2009. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

6. és 7. válaszoló


Ez volt a legjobb válasz az összes közül xD (Nagyon sok D betű)

2017. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!