Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány dekásnak kell lennie a...

Hány dekásnak kell lennie a kb.37 napos kiscicának?

Figyelt kérdés

Négy pici cicát nevelek, egyhetes koruk óta. Szépen nőnek, kezdenek egyedül enni (na nem mintha a konzervbe hasalást és istentelen csámcsogást evésnek lehetne nevezni...) játszanak, rohangálnak fel-alá. Viszont nem híznak! Valahol azt olvastam, hogy egy ekkora cicának kb. 40 dekásnak kell lenni. Ők meg 20-24 dekásak, majdnem akkorák, mint egyhetes korukban. Whiskas-t esznek, naponta egyszer még tápszert és Hill's a/d konzervet. Ez állítólag erősíti őket.

Az állatorvos nem mondta, hogy túl könnyűek, de akkor sem híznak, nem tudom most mi van.:S


2009. dec. 17. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha elevenek, esznek, játszanak, semmi baj. Kis méretű cicák. Mi, emberek sem vagyunk egyformák. Nem dekáznak minket. Remélem! :)
2009. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj, de édik lehetnek!

A cicákat is kell féregteleníteni, lehet, hogy férgesek és azért nem híznak. Tévhit, hogy ha férges, az mindig látható a székletében. Az állatorvosnál vagy az állatpatikában is tudsz venni kiscicáknak való féregtelenítő pasztát, amit a kis pofácskájukba tudsz nyomni. Ha nem jön ki semmi, akkor csak ilyen alkatúak :). Azért a féregtelenítést bizonyos időközönként mindenképpen ismételni kell.

2009. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha nem aggódik az állatorvos, akkor nem lehet probléma. Nekem is van egy cicacsaládom: 1 anyacica és 5 kölyök. Amikor megkaptam a cicusom (aki mára már anyacica lett), olyan kis picike volt. És mire felnőtt, akkor sem lett nagydarab. Sőt! A magassága megmaradt egy 9 hónapos cicus szintjén, a súlya pedig még az 1-1,5 kg-t is alig érte el. Azt mondta nekünk anno az orvos, hogy ne aggódjak. Ő ilyen testalkatú. Vékony, pici cica. Azt tanácsolta, hogy etessük kutyaeledellel, attól erősödik a szervezete, de látványosat nem fog hízni (ahogy emberek között is vannak, akik hiába esznek, nem híznak).

Mostanság, hogy eljött a télibundára való váltás ideje, most nagyjából úgy néz ki, mint egy átlagos méretű, alacsonyabb macsek. A kölykei sem nagy termetűek, mindegyik ilyen kis vékonyka.

Szerintem, nincs okod aggodalomra. Lehet, hogy a te cicáid is hasonló alkatúak, mint az enyéim.

2009. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kaptak féreghajtót. Akkor ezek szerint ők csak ilyen kis véznák. Mondjuk az is csoda, hogy anya nélkül életben maradtak. Később majd biztos behozzák a dekáikat.:)
2009. dec. 17. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4 hónapos cicám nincs 1,5 kiló és nagyon kicsi, és totál meg voltunk ijedve h valami baja lesz neki... de nagyon játékos szerintem te se aggódj, az a lényeg van életkedvük.
2009. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!