Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a cicám?...

Miért csinálja ezt a cicám? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény ivartalanított cicám. Másfél éve születtek kölykei. Igen, terveztük, nem potya cicák lettek, akik az utcára kerültek, hanem egy papíros sziámi cica, akit ivartalaníttatni akartunk, de 9 ismerősöm is szólt,hogy kéne neki cica, mivel tudják, hogy én rendbe tartom és a picik is minőségiek kesznek, úgyhogy az erre vonatkozó oltó válaszokat köszönöm, nem kérem!!!

Na most egy cica nagyon csökevényes lett, feleakkora volt, mint a többi, nem igen mozgott, még a doki is azt mondta, hogy nem marad meg (7 cica született összesen). Ezt az egyet nekiálltunk kézből szopiztatni, 2 óránként keltünk fel, külön melegítgettük, magyarul küzdöttünk érte és sikerült megmentenünk. Nagyon hozzánk nőtt, így őt megtartottuk. Ivartalaníttattuk utána anyut és a picit is (kandúr, 4 hónaposan volt a műtét). A pici eddig is furán viselkedett, ölcica lett, nagyon emberbarát, gyerekeket is szereti, de ha játszik, akkor baromira karmol, harap, minket is úgy kezel, mint a társait. Ha bevadul, akkor nagyon durva tud lenni. Amíg csak engem karmolt, addig nem zavart. Most azonban az anyjának is megy neki, nagyon durván tépi, tegnap éppen a száját tépte véresre. Tudja nagyon jól, hogy rosszat csinál, mert utána mindig elbújik, de újra megy neki 3 perc múlva. Az anyja már szabályosan menekül, keresi a lakásban a helyet, ahova elbújhat. Nem tudom, mit csináljak a picivel. A doki sem tudott semmit mondani. Mindegyik ivartalanítva van, így azt mondta, ezen kívül nem tud mit tenni. Nevelési probléma? Mit tudnék tenni? Megvállni nem akarok egyiktől sem, de ez sem normális, hogy külön szobákba kell zárnom öket. Lehet, hogy én rontottam el, mert mindig kézben volt, vittem magammal mindenhová, velem aludt. Nem tudom, macskát el lehet-e kényeztetni, de ha igen, annak ldhet ez a következménye? Ezen kívül egyébként nagyon rendes cica, szobatiszta, az asztalra sohasem megy fel, nincs vele semmi más gond. Mit tudnék tenni? Segítsetek légyszi! A normális válaszokat előre is köszönöm!



2014. márc. 28. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok macskapszichológus, de úgy gondolom, mivel ő ennyire ölcicaként lett nevelve, esetleg az lehet a gond, hogy féltékeny.Félti a pozícióját és a másik cicában riválist lát.De lehet az is, hogy hamarabb kellett volna erélyesebben megfenyíteni, mikor kezdett durvulni a játékban.
2014. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valóban, odacsapni csak a legvégső esetben csaptam oda, eddig 5-6 pofont kapott életében, de lehet, hogy akkor sokat mondtam. Az anyjával sosem volt gond, ő igazi mintacica.


Féltékenynek nem hiszem, hogy féltékeny. Az anyjának akkor megy neki, amikor az lefekszik. Ő kicsit magámakvalóbb cica, nem igen lehet ólbe venni. Ha valamit kapnak, mindig odafigyelek, hogy mindegyik kapjon, ráadásul akkor a kutyinak is jut, nehogy ő is elhanyagolva érezze magát. Ezeket a támadásokat én egyébként inkább játékszerűnek látom, úgy ugrik neki, mint a labdáinak, a szőrmókjainak.


Próbáljak meg akkor határozottabban, erélyesebben fellépni? Verésen kívül hogyan tudom büntetni? Egyébként ha erélyesen rászólok, rákiabálok, akkor tudja, hol a helye, de a nap 24 órájában nem tudok ott lenni mellettük. Ráadásul általában akkor történik valami, ha nincs velük senki...

2014. márc. 28. 09:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nem kell durván megütni.Elég ha picit rácsapsz a fenekére, vagy orrára koppintasz.De talán a legjobb lenne, hogy olyankor, mikor neki ugrik a nagynak, akkor ráspriccelsz egy kis vizet.azt általában utálják és megijednek tőle.(Mienk a dezodortól retteg, ha meglátja a dezodoros flakont, már menekül).Ha rájön, hogy hogy mindig jön a"locsoló", amikor verekszik, akkor szerintem elmegy a kedve előbb-utóbb(virág permetező jó, mert attól nem lesz nagyon vizes).De jó más is az elijesztésére amitől fél, esetleg valami zajt is csaphatsz, pl papírzacskót durrantasz.Egy idő után kialakul benne a reflex és félni fog a karmolástól, mert megtanulja, hogy a következmény ijesztő.
2014. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt megpróbálom! Nyilván nem ütök nagyot, inkább a füle vagy a farka kap egy legyintést, a fülét nagyon utálja. De ez a vizes dolog nagyon tetszik, nem fájdalmas, de határozottan kellemetlen. Köszi! :)

További tippeket is szívesen várok, bármit kipróbálok, csak javuljon a helyzet...

2014. márc. 28. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elmaradt a szükséges szocializáció a fajtársakkal, a macskákkal. Így aztán nem tud viselkedni és már túl nagy ahhoz, hogy rendreutasítsa az anyamacska, főleg ha az anya amúgy is egy szelídebb jellem, a kölyök meg vadabb.
2014. ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!