Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Függ a macska fajtájától,...

Függ a macska fajtájától, hogy energikus-e vagy lusta?

Figyelt kérdés
Volt pár hónapig egy macskám, tiszta kölyök volt csak elszökött, de már nem is ez a lényeg. Szóval ő elég lusta volt, mindennap szeretgettem de ettől függetlenül soha nem akart játszani, csak bújni szeretett az ölembe. Ellenben mamámék macskája, aki életében először látott (szintén kölyök) futkosott utánam, még a labdáért is elszaladt, folyton belecsimpaszkodott a kezembe. Mind2 egyszerű keverék macska, de azért látszott, hogy más fajták.
2014. ápr. 6. 10:37
 1/3 anonim válasza:
Igen
2014. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a fajtától, de egyéntől is függ. Nekem van 4 valószínűleg testvér cicám (árokpartra, zsákba voltak kidobva, onnan szedtem őket össze, mind a 4 kb 3 hetes volt), mindegyik kifutóban. Az egyik még kifutón belül is képes egereket, cickányokat összeszedni, ketten elvannak, játszanak, futkoznak, fára másznak, a negyedig meg egés nap alszik, sütteti a hasát a napon :) mind a 4-en egyszerű házimacskák. Korábban volt egy bengáli cicám, na ő aztán mozgékony volt. 14 éves korában is futott a labdái után,mint egy bolond kölyök. Volt mellette egy perzsa cicu, na ő meg a másik véglet. Aludt, a gyerekek úgy pakolták, ahogy akarták, egy végtelen nyugodt jószág volt.


Tehát igen, függ a fajtától is, de ugyanúgy, mint az embereknél, fajtán belül is más mértékben aktívak. Legnagyobb "szórás" talán az egyszerű házimacska esetében van, szerintem a tiéd és a mamádé is az.

2014. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Házimacskán belül is fontos az egyén! Általában a fajtatiszták viselkedése nagyon hasonló fajtán belül, de ők ugyebár tudatosan vannak tenyésztve. Házimacskánál almon belül is lehetnek nagy eltérések! Ez teljesen normális. Vannak lusták és vannak energikusak, de ez csak két véglet. Az emberek sem egyformák ugye.
2014. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!