Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék? Ez a helyzet...

Mit tehetnék? Ez a helyzet igencsak kétségbe ejtő. :/

Figyelt kérdés

Tanyán élek ahol az egyetlen egy szomszéd nem rég meghalt, üresen maradt a tanya. Az összes macska átszokott ide és van 3 kandúr meg 20 nőstény macska. Az összes nőstény macska hasas lett, a kandúrok meg néhány nőstény is állandóan marja egymást, randalíroznak össze-vissza. Féltem az autómat meg az ablakaimat mert gyakran látom, hogy vagy a motorháztetőn vagy az ablakom alatt verekednek össze amelyek nem 2 ft-os tételek, ha betörik (eddig szerencse ott vtam és közbe tudtam avatkozni). Egyszerűen maga a ricsaj zavar, kellemetlen. Többször próbáltam, hogy bottal elzavartam őket illetve hozzájuk vágtam ezt-azt, de 1-2 óra múlva ugyanúgy visszajönnek és ugyanúgy randalíroznak. Tudom, hogy ezen sorok most kegyetlenül fognak hangzani, de egyszerűen idegileg kikészítenek:

Gondoltam arra, hogy szólok vadásznak, hogy lője ki őket, de amennyire tudom a vadász hivatalosan nem lőheti ki őket.

Arra is gondoltam, hogy összefogdosom őket és autóba beteszem őket egy dobozba és elviszem 20 km-re őket, de vad macskák, nem lehet őket megfogni.


Az a baj, hogy ráadásul az összes mezei egeret, patkányt már felélték és még etetnem is kellene őket amit anyagilag sem bírok. Mit tehetnék? Elég kétségbe ejtő a helyzet. :'(



2014. ápr. 5. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyi állatvédő egyesületnek szólj.
2014. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
miert kene etetned oket...? a te macskaid? nem. egyenek amit tudnak, majd ha nem talalnak kajat, arrebb allnak.
2014. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Igen, szólj a helyi állatvédőknek, sintérnek...


Én már rég eltüntettem volna őket, az tuti...2-3 macskát még csak csak eltűr az ember, de ennyit?! És ezek még kétszer ennyien lesznek, ha a sok nőstény lefial.


Még ha ki is lövi őket a vadász, azzal csak megkíméled őket meg a következő generációjukat az éhezéstől/betegségektől, emiatt ne érezd rosszul magad.

2014. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az nem lövi ki max. ha a vadállományt károsítják, tehát ahhoz meg kellene fogniuk egy fácánt vagy nyulat, de ilyet egy macska 1 évben ha 1x fog és az csak 1 macska...
2014. ápr. 5. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nincs kutyád?
2014. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért durva, hogy a vadász rlőbb eszedbejutott, mint az állatvédők, vagy az hogy kitegyél valami szúrós szagú dolgot, ami elriasztja őket a környékről.
2014. ápr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Úristen, hát egykét hozzászólótól megkérdezném mit keres itt, ha ilyen véleménnyel van a macskákról! "nincs kutyád" "eltettem volna lábalól" -Nektek van macskátok?? Szegény...

Kedves kérdező tényleg keress fel egy állatvédő szervezetet, mert a 20 macska kicsinyéből lesz minimum(!!!!) 3x20 jézusom belegondolni is rossz! Nem miattad, hogy zavar vagy bármi ilyesmi! Hanem, mert azoknak a cicáknak nincs jövőjük, n

2014. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Úristen, hát egykét hozzászólótól megkérdezném mit keres itt, ha ilyen véleménnyel van a macskákról! "nincs kutyád" "eltettem volna lábalól" -Nektek van macskátok?? Szegény...

Kedves kérdező tényleg keress fel egy állatvédő szervezetet, mert a 20 macska kicsinyéből lesz minimum(!!!!) 3x20 jézusom belegondolni is rossz! Nem miattad, hogy zavar vagy bármi ilyesmi! Hanem, mert azoknak a cicáknak nincs jövőjük, nem szabadna megszületniük! :(

2014. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Állatvédök, állatmenhely, sintér, macsakmentők. Valamelyik biztosan van a közelben, el fogják vinni őket. Lehet, hogy segítened kell majd befogni, de ők majd gomdoskodnak róla. Ebben az időszakban a menhelyek is több támogatást kapnak, a lányokat, már amelyik nem szenved valami súlyos betegségben, azokat ivartalaníttatják, amelyik megmentése esélytelen, azt elaltattatják. Ez a legtisztább, gyorsan dolgoznak, nem ölik meg őket, neked sem kell a tetemekről gondoskodni (merthogy szerintem a vadász ott fogja hagyni szerteszét az udvarban). Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg tényleg kilövetnéd őket, akkor egy lövés után az összes többi elmenekülne, órákat várhattok, mire előjönek. 20-31 macska esetében ez elég hosszú idő is lehet. A menhely, vagy valami állatvédő szervezet a legtisztább és leghumánusabb módszer. De mindenképp lépj minél hamarabb, mert már az vemhességi időszak vége felé járnak, hamarosan jönnek a picik, akkor meg képesek elbújni és jópár a nyakadon marad. Gondolom, ha nehézség már az etetés is, akkor a későbbiekben az ivartalaníttatás szóba sem jöhet, arról nem is beszélve, hogy egy megbúvó alomban valószínűleg nem csak az anyának lenne szüksége ivartalaníttásra.... Vitesd el őket, amint tudod! Magadat is kíméled, a macskákkal is csak jót teszel.
2014. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!