Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor a legideálisabb a...

Mikor a legideálisabb a macska ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Utána olvastam pár dolognak, és sok helyen írták hogy akár 6 hét-3 hónapos korban is lehet, sőt ajánlatos, tehát már az ivarérés előtt. De ez befolyásolja jobb vagy rosszabb irányba esetleg a macsek jellemét?

2014. ápr. 7. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várjál vele 7-8 hónapos koráig, és lehetőleg ne legyen tul hideg az idő. Mi is 7 hónaposan ivartalanítottuk október egy meleg hetében. Addig vigyázz a cseppségre nehogy megverjék... :-)
2014. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk, amikor elvittük allatorvoshoz, azt tanacsolta, hogy még az elso tüzelés elott ivartalanítsuk. Így is tettünk és szerintem jól jartunk vele. Bocsi a helyesírsi hibakért, de nem jó a billentyűzet.
2014. ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már rengeteg cicát ivartalaníttattam, 6 hónapos kor körül mindegyiket. Ha vállalja az orvos, lehet korábban is. Tovább viszont nem érdemes várni szerintem.
2014. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ecsemecse ***** válasza:
100%

Az én kandúrom 4 hónaposan lett ivartalaníttatva. Semmi baja nem lett, most 5 éves, eddig egy éjszaka sem ment el, minig be tudom zárni, nap közben is csak vadászni jár el. Tévhit, hogy a macskák (vagy akármelyik állat) jelleme megváltozna az ivartalanítás után. Pszichológia: a jellemet, a viselkedést öröklött és környezetből szerzett tapasztalatok irányítják, befolyásolják. Ennek semmi köze ahoz, hogy az állat ivaros vagy nem. Vannak azonban olyan viselkedésminták, amik csak azért alakulnak ki, mert a nemi mirigyek működnek, hormonokat termelnek. Ezek azonban nem tartoznak bele a szociális viselkedésmintákba, ezeket nevezzük ösztönnek. Ha a macsekot ivartalaníttatod, akkor csak ezek az ösztönviselkedések maradnak el. Más egyébben a cica nem fog változni. Nem lesz lustább, csak a kandúr nem megy a nőstény után, a nőstény nem keresi a kandúr társaságát. Sok gazdi TÉVESEN ezen viselkedések elmaradása miatt mondják azt, hogy a cica ellustul. De vadászni, játszani ugyanúgy fog.


Más kérdés, ha nemi érettség előtt ivartalaníttatod. Ebben az esetben a cicában nem jelennek még meg a nemi ösztönnel kapcsolatos viselkedések, így nincs minek eltűnnie. Magyarul: a cica jelleme semmit nem fog változni, ha ivarérettség előtt ivartalaníttatod, viszont észre fogod venni, hogy amíg más szerencsétlen ivaros cicák (kandúr és nőstény egyaránt) minden párzási időszakban sebekkel tele, soványan, betegesen térnek haza.


Én csak javasolni tudom a korai ivartalanítást. Én a 4 hónapot azért megvártam, de az ivarérettséget nem. Nekünk jót tett :)

2014. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónapos korába, akkor már elég fejlett, de nem ivarzik még! Így elkerülhető, hogy a nem kívánatos szokások (jelölés, stb) megmaradjanak! Nekem a dokim ezt mondta, és az én cicám majdnem 6 hónapos volt mikor elvittem.
2014. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!