Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ez a viselkedés egy...

Normális ez a viselkedés egy macskánál? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 17 hónapos brit rövidszőrű keverék cicám, kb. 2 hónaposan került hozzám.

Mivel van a családban allergiás ember, ezért alapvetően kinti cica, naponta max. 1-2 órát van bent. Az utcánkban lakik egy másik cica, rozsdavörös színű, tarka keverék. Felnőtt, kb. 6 kilós, jókora macska. A gond az, hogy folyton támadja az én cicámat. Ha meglátja, hátulról nekiugrik, és leteperi. Egyértelműen nem játékból, hanem agresszióból teszi, mert puffog is közben. Gyakran besétál a kertünkbe, és azon belül is verekszik vele. Próbálkoztam már azzal, hogy nagy erővel elé dobtam egy követ, ráengedtem a kutyámat (aki egyébként kisebb mint ő, tehát kárt nem tehet benne, legfeljebb megkergeti), és magam is kergettem már el az utcából, de semmi sem használ. Minden eddigi cicánkra rászállt, és egyet kivéve mindet el is intézte (nem ölte meg, de jól megtépte őket). Normális dolog ez egy macskánál? Mit tegyek? Beleavatkozzak, vagy hagyjam, hogy elintézzék egymás között?


2009. dec. 21. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Ne hagyjad,hogy elintézzék egymás közt,mert sztem a Te macskád húzza a rövidebbet,ahogy olvasom...!Egy bottal agyonkéne ütni a másik macskát és akkor nyugi lenne!!De mindenképp drasztikussan kell ellene fellépni,mert úgy látszik nem ért semmiből...;)
2009. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nőstény, kandúr? Ivartalanított?
2009. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

az első válaszoló egy elmebeteg állatkínzó!

ivartalanítsd a cicádat akkor 150% hogy a másik macska sem fogja megtámadni

2009. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok állatkinzó se elmebeteg!!DE ha az én kutyámat vagy macskámat bántaná egy nagyobb társa tuti,hogy drasztikussan lépnék fel a támadó állattal szemben,főleg ha ennyire pimasz!Igaz kicsit eltúloztam,mert nem tudnám agyonütni,de egy bottal,jó nagyot rásuhintanék az biztos!!!
2009. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

de az állatok nem úgy gondolkodnak mint az emberek.

(igaz te ember sem vagy) de ha ivartalanítja a macsekot semmi baj nem lesz

2009. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én nem sértegettelek,vigyázz mit beszélsz!!Amúgy meg inkább kutyapárti vagyok..,lehet a bot helyett egy jól irányzott féltégla is elég lenne a macska elüldözéséhez...
2009. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

OFF

Őrület, hogy minden tetves kérdésen össze tudnak veszni az emberek:-//

2009. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bot, féltégla ember ellen való. Állat kínzásért simán 5 évet kaphatsz, én ezért sem nem eröltetném a helyedben az ilyesmit.

Amellett, h elég trágya ember az, aki állatot bánt.

2009. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is valami keményebb technikát alkalmaznék, de szó sem lehet állatkínzásról, féltégláról, agyonütésről!!

Undorodom azoktól, akik az állatokat kínozzák. (most ezt NE vegye magára az első válaszoló, NEM mondom, hogy "elmebeteg"). Az viszont tényleg elég elszomorító, és idegesítő, hogy minden kérdésen össze vesznek a válaszolók, már más kérdéseknél is láttam, hogy a kérdezőbe, vagy vmelyik válaszolóba kötnek bele. Az van kiírva a weblap második sorába:

"Amit máshol nem mertél...itt megkérdezheted"

Jó lenne, ha úgy is viselkednénk, ahogy az a felhasználási feltételekben meg van írva. Legalább itt próbáljuk meg, tekintettel másokra, mert tényleg qrva idegesítő ez a veszekedés, bocsi a kifejezésért.

Köszi a válaszokat amugy, igen, nőstény, még nincs ivartalanítva. A helyzet az, hogy ahonnan elhoztam, ott azt mondták, hogy mér ivartalanítva van, de nemrég kiderült, hogy nem. Jó ötlet, ivartalanítani fogom, hátha az segít.

2009. dec. 22. 17:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok,én irtam egy választ és erre leelmebetegeznek...,mert én igy csinálnám!:/Irtam nem ütném agyon de azt se hagynám,hogy bántsa a háziállatom!!
2009. dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!