Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cicába mennyire gyakori...

Ecsemecse kérdése:

Sziámi cicába mennyire gyakoriak az alábbi színek? Magyarországon hozzá lehet ilyen cicákhoz jutni?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem tervezem új cica vásárlását (jelenleg van 4 árokpartról összeszedett 5 éves, 1 jelenleg szopizós mentett cica, és egy kóbor mami, aki ide kölykezett 6 picivel, úgyhogy nem szenvedek macskahiányban :) ), viszont nagyon tetszik a sziámi, az első cicám is az volt, azóta is odáig vagyok értük, egyszer még biztos lesz, ha épp nem lesz kinn a megtelt tábla a házon :)


Az alábbi színekkel viszont még nem nagyon találkoztam itthon, érdekelne, hogy milyen eséllyel adódnak egy-egy alomba, egyáltalán milyen genetikai feltételekkel rendelkező szülőpárt keressek, hogy ezen cicák valamelyike sikerüljön, ha esedékes.


lilajegyű: [link]


vörösjegyű: [link]


cirmosjegyű: [link]


A képeket a Noé Macskamentő csoport honlapján találtam.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. ápr. 15. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 sziámim van, az egyik vörösjegyű a másik cirmos.

A vörös már 1,5 éves, ivartalanított fiúcska (nagy 5kilós malac) :D imádnivaló személyiséggel. Őt Nyíregyházától nem messze vettem, az alomban 2 fóka és 2 vörösjegyű baba volt, apuka vörösjegyű sziámitól. Ha gondolod szívesen megadom az elérhetőségét a gazdinak, lehet szoktak alomjaik lenni!

A másik még nagyon baba, így csak picikori képet tudok küldeni, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz ha megnő :)

Ő külföldről van. Ja és mindketten thai sziámik, nekem mindig is jobban tetszett mint az új típusú sziámi, sokkal édesebbek szerintem a kerek pofijukkal és a teltebb idomaikkal :)

Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úr isten, gyönyörű cicáid vannak! Nekem is inkább ez a vonal tetszik, sokkal kedvesebb formák szerintem. Nagyon tetszenek amúgy is a sziámik, mindenképpen szeretnék majd venni, mert nagyon odáig vagyok értük, de egyelőre csak fel akartam mérni a helyzete. De azért ha elküldöd privátba a vöri tenyésztőét, azt nem fogom kitörölni :) Sajnos most párom kitette a házra a megtelt táblát (mióta a kérdést kiírtam, lett még 3 szopis árvám), úgyhogy egyelőre a nagyobb kifutó építése az elsődleges projekt, de ha a picilányom 4-5 éves lesz (jelenleg 1,5) és ugyanolyan lelkesen és kitartóan gondozza a picikéket, mint most, akkor majd meglepném egy saját cicussal. Mivel odáig van az én Ducim fényképeiért (ő fóka volt), ezért gondoltam, hogy kap egy pici Ducit, ha megérdemli. :) Nagyon köszönöm mégegyszer a válaszod, és gratulálok a szépségekhez! :)
2014. ápr. 28. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!