Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica és kutya összeszoktatásáh...

Cica és kutya összeszoktatásához tudnátok tippet adni?

Figyelt kérdés

Van egy 7éves csincsillaperzsám, ivartalan kislány. A tipikus "anyuciszemefénye", ha csak teheti velem van, az udvarra viszont soha nem tenné ki a lábát. Pici kora óta van mellette kutya. 7évig egy spániel, de ő nagyon öreg volt és beteg, szinte tudomást sem vettek egymásról. Aztán 2 éves kora óta van egy németjuhász is. Vele kölyökkorában leharcolta a dolgot, azóta a kutya tisztes távolságot tart, ha bejön. A spániel halála után jött egy dobi. Itt kezdődtek a bajok, ugyanis ő nagyon sokat van benn. 5 hónaposan került hozzám, 3 hónapja hallgatom a verekedést meg a morgást. És ezt a cica csinálja... úgy tesz, mintha félne a kutyától, közben meg néha nekiszalad és lecsapja...vagy megharapja a lelógó lábát...

Ha a dobi bejön, rögtön játszani akar a cicával, na akkor aztán égi háború van... A cica nekiront, fúj, csapkod, harap. A kutya ezt játéknak veszi és csak ugrál előtte, viszont mikor reggel kelt minket, a cica akkor is nekiront és megveri. Már sebhelyes a kutya orra, meg ami eleinte vicces volt (3 kilós cica vs. 20 kilós dobi) az mostmár idegesítő.

Szerintetek ez már így marad vagy idővel majd jobb lesz? esetleg tudok valamit tenni, azon kívül, hogy a kutyát letiltom a cicáról?



2014. ápr. 21. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, egy kutyának meg tudod mondani mit tegyen, de egy macskának nehezebb! Én azt gondolom a kutya tanulja meg, még 3szor odacsap a macsek és a kutya többet a közelébe sem akar majd menni! Csak nehogy forduljon a kocka! Azért nem kell ám a kutyát félteni főleg nem egy dobbermant! Jobban tennéd ha a macskát féltenéd, mert előbb utóbb egy ilyen kutya meg fogja unni és akkor szegény cicának annyi! De gondolom a kutyus még kicsi, játékos, ez majd alább marad ahogy nő! Ha nem tetszik ez hogy megvárd míg vagy nem megy oda, vagy elintézi a cicát, akkor avatkozz közbe! Mikor támad a macska fogd meg, vedd fel, próbáld meg simogatni, aztán a kutyát is stb.. pont mintha a kutyát akarnád a macskához szoktatni!

A pokoli macskák című műsorban lehet hogy találsz hasonló helyzetet!

Sok sikert, de ha megengeded megjegyezném, hogy én biztos nem vittem volna macskához dobbermant!

2014. ápr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Próbálkozunk rendületlenül.

Én attól nem félek, hogy a kutya egyszer megunja és szétkapja a cicust. Kutyanevelés terén sokkal több tapasztalatom van, ez a kis szőrös meg az első cicám. Amíg a dobi játéknak veszi, addig egyébként nem vagyok túl borúlátó, ha meg komolyra fordul a helyzet az ő részéről is, neki csak egy szó és abbahagyja.

Abban reménykedek inkább, hogy egyszer a cica majd megszokja, mert úgysem tud mit tenni ellene.

2014. ápr. 22. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutya fogja megszokni, illetve megunni és inkább majd elkerüli! Aztán lehet hogy ahogy nő a kutyus kinövi ezt a játékosságot, és a cica sem fogja úgymond zaklatásnak érezni!
2014. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egy macska és egy foxi között megy a harc. Keresik egymás társaságát és idegesítik egymást. Bár ez nem is harc, hanem valamiféle kapcsolat, elszórakoztatják egymást. A kutya élvezi,azt hittük a macska nem,de valószínű igen.

Engem idegesít. Mind a kettőre rászólunk, ami attól függ ki kezdi. Megszűnni nem fog,de csillapítva vannak.

Szerintem csapjatok rá a macska seggére is, ha ő kezdi a kötekedést. Tanulnak ám ők is, max nem olyan feltűnő gyorsasággal.

2014. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!