Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tudja a macskám...

Miért nem tudja a macskám tartani a kakit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két hete örökbefogadtam egy 10 hónapos cicát. Nagyon megszerettük egymást, jól érzi magát nálam, játszik állandóan, eszik rendesen, hízeleg rengeteget. Egy bibi van, és engem már megőrjít: kis kakidarabok potyognak ki néha a fenekéből. Ez alatt még borsóméretnél is kisebb darabokat értek. Néztem már a fenekét, és néha látom, hogy nem húzza rendesen össze, de ha belefújok a fenekébe (nem ér nevetni! :)), akkor észreveszi magát és összehúzza.

Ma például nagy fáradtan hazajövök a munkából, beledőltem az ágyba, erre a vállamra ráragad egy kakidarab... Vagy este mentem ki a WC-re és beleléptem. Nem vagyok finnyás, de ez tényleg sok nekem is, már a saját ágyamban nem tudok ettől normálisan aludni, mert félek hogy amikor este felmászik az ágyamba, akkor belefordulok a kakiba...


Ami nektek hasznos információ lehet: napi kb. másfél dl vizet iszik. Eszik száraz és alutasakos cicahamit is. Ivartalanított nőstény, nem fajtiszta. Szereti az embereket, kíváncsi, abszolút nem visszahúzódó cica. Orvosi ellenőrzésen elvileg 1-2 hónapja esett át utoljára. Az almába naponta kb. kétszer űrít, cicához képest nagy adagot, a széklete jó (inkább szilárd felé hajlik), és nem mondanám bűzösnek sem. Valamint sokat pukizik, de ezzel nincs különösebb bajom azon kívül hogy néha igencsak isteneset az orrom alá rottyant :)


Kérlek ne azt válaszoljátok, hogy állatorvoshoz forduljak a kérdéssel! Amiért a doki elkér 5000 forintot, azért itt több választ kapok tőletek és még tán jobbat is!


Segítsetek, mert a saját lakásomban nem tudok már nyugodtan járni/leülni/lefeküdni!

Köszönöm!



2014. ápr. 22. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Mivel ilyen bensőséges viszonyban vagy a cicusoddal hogy a popsijába fújkálsz, lehet számotokra a cicupelus lenne a legjobb megoldás. Kedvesen tisztába tehetnéd naponta többször, cserébe biztos lehetnél benne hogy nem ajándékoz meg cicabogyókkal váratlanul. Így még meghittebbé válhatna a kapcsolatotok.
2014. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Lehet attól is több a széklete illetve hígabb darabok vannak benne és nem bírja úgy kitermelni az alomba.
2014. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

"Kérlek ne azt válaszoljátok, hogy állatorvoshoz forduljak a kérdéssel! Amiért a doki elkér 5000 forintot, azért itt több választ kapok tőletek és még tán jobbat is! "


Tapicskolj a szarban akkor, ha sajnálsz ötezer forintot a macskád egészségére költeni.. gazdák gyöngye. Ha neked bajod lesz, akkor is itt kérj majd tanácsot, magadtól is sajnáld a pénzt, jó?

2014. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szimeringes a cicád.
2014. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Tudtommal nincs ilyesmi, hogy cicapelus, meg ugye én reggel 7-kor elmegyek d.u. 6 kor jövök haza, így nincs ki cserélje neki, márpedig fél napot nem üldögélhet a piszkában, az éjszaka során szintúgy nem.


Kedves második válaszoló!

Én is gyanakodtam, hogy lehet a táp az oka. Én a Fressnapfban vettem ilyen olcsó kimérőset, megmondom őszintén nem emlékszem, hogy milyen nevűt mért ki a csaj, de azt mondta, hogy attól még hogy az olcsó, attól még jó minőségű. De úgyis nemsokára elfogy, milyet vegyek, ami talán megoldja a problémát?

2014. ápr. 22. 20:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló! Tapicskolj te a szarban, te nyomorult jó??? Ha elolvastad volna normálisan, akkor láthattad volna, hogy nemrégiben tetőtől talpig megvizsgálta az orvos!!! Nyilván te nem minimálbérért dolgozod szarrá magadat minden nap, ha rögtön kib*sznád a pénzt egy dologra, amit LEHET HOGY EGY SZIMPLA TÁPCSERÉVEL MEG LEHET OLDANI!!! Kisgyerek korom óta van macskám és tudom hogy mivel kell orvoshoz vinni őket, ez nem az a szituáció! De te nyilván orvosi diplomával rendelkezel, ha ekkora szájjal magyarázol! Jah bocs, inkább csak szimplán bunkó vagy mint sok gyakorikérdéses válaszoló! Ha nem vetted volna észre nem vagyok egy önző dög, örökbefogadtam egy macskát annak ellenére hogy nem vagyok tele lével, és megadok neki mindent, amit csak tudok, de legfőképpen szeretetet! Bár neked ezt felesleges magyarázni, úgysem érted meg.
2014. ápr. 22. 20:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ketteske vagyok :)

A mi cicánk egy ivartalanított exkandúr, Chicopee tápot kap napi 1x van két kis kolbászkája. A kimérősök között is biztosan vannak jók, de érdemes esetleg neten rendelned, ott általában a leírások is fent vannak. Nézd meg az összetevőket, inkább a kicsit drágábbat vedd meg, abban biztosan nincsenek olyan anyagok amitől ennyi termést és szelet gyárt.

2014. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szimering = tömítés. Hiába nézem, más jelentést nem találok róla.
2014. ápr. 22. 20:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ketteske a gyakorikérdéseken már komolyan kincset érő kulturált és tartalmas válaszod, mindenképpen ki fogom próbálni a másik tápot! Nyilván a sok szellentésnek is a jelenlegi táp volt az oka.
2014. ápr. 22. 20:39
 10/11 ecsemecse ***** válasza:

A kis gombóckák és a sok szellentés valóban valamilyen emésztési problémára utal, amit okozhat a táp is. Honnan fogadtad örökbe? Érdemes lenne ott is utána kérdezgetni, hogy volt-e ilyen probléma. Ha volt, és nem ilyen táppal etették, akkor nem biztos, hogy a táp az oka (bár az összetétele két különböző tápnak még lehet kísértetiesen hasonló), ha meg nem volt, és szintén más táppal etették, akkor szinte biztos, hogy egy tápcserével megoldható. Én Cat Chow-ot etetek, a prémium tápokhoz képest olcsó, mégis minőségi. Hasonló árkategória a Happy Cat is, de én a kutyámmal is Purinát etetek, így maradt a macskáknak is a jól bevált minőség. De nagyon jókat hallottam a Premiere High 5 tápról is, ami a Fressnapf-ban kapható.


Ha viszont a helyzet tápváltással sem változik, akkor érdemes esetleg dokihoz ellátogatni vagy az örökbeadóval egyeztetni, hogy járjon utána ő (menhelyi önkéntes vagyok, az örökbefogadóknak mi is gyakran intézünk ilyen ügyeket, hogy ne kelljen fizetniük, hisz csak egy kérdés).

2014. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!