Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tudja a macskám...

Miért nem tudja a macskám tartani a kakit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két hete örökbefogadtam egy 10 hónapos cicát. Nagyon megszerettük egymást, jól érzi magát nálam, játszik állandóan, eszik rendesen, hízeleg rengeteget. Egy bibi van, és engem már megőrjít: kis kakidarabok potyognak ki néha a fenekéből. Ez alatt még borsóméretnél is kisebb darabokat értek. Néztem már a fenekét, és néha látom, hogy nem húzza rendesen össze, de ha belefújok a fenekébe (nem ér nevetni! :)), akkor észreveszi magát és összehúzza.

Ma például nagy fáradtan hazajövök a munkából, beledőltem az ágyba, erre a vállamra ráragad egy kakidarab... Vagy este mentem ki a WC-re és beleléptem. Nem vagyok finnyás, de ez tényleg sok nekem is, már a saját ágyamban nem tudok ettől normálisan aludni, mert félek hogy amikor este felmászik az ágyamba, akkor belefordulok a kakiba...


Ami nektek hasznos információ lehet: napi kb. másfél dl vizet iszik. Eszik száraz és alutasakos cicahamit is. Ivartalanított nőstény, nem fajtiszta. Szereti az embereket, kíváncsi, abszolút nem visszahúzódó cica. Orvosi ellenőrzésen elvileg 1-2 hónapja esett át utoljára. Az almába naponta kb. kétszer űrít, cicához képest nagy adagot, a széklete jó (inkább szilárd felé hajlik), és nem mondanám bűzösnek sem. Valamint sokat pukizik, de ezzel nincs különösebb bajom azon kívül hogy néha igencsak isteneset az orrom alá rottyant :)


Kérlek ne azt válaszoljátok, hogy állatorvoshoz forduljak a kérdéssel! Amiért a doki elkér 5000 forintot, azért itt több választ kapok tőletek és még tán jobbat is!


Segítsetek, mert a saját lakásomban nem tudok már nyugodtan járni/leülni/lefeküdni!

Köszönöm!



2014. ápr. 22. 19:46
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szia ecsemecse!


Köszönöm a válaszod. Menhelyről fogadtam örökbe, folyamatos hozzáértő szemek látták, abszolút nem volt semmi baja neki, és igen, másik táppal etették.


FONTOS ÉS A TÖBBI OLVASÓNAK IS ÍROM:

A cicának tegnap már nem adtam abból a bizonyos olcsóbb kimérős tápból, csakis alutasakosat kapott reggel és délután, és semmi puki se gombócka nem volt, ma reggel sem! Szóval elég egyszerűen megoldódott a dolog, szerencsére.


Egyébként rendeltem neki neten Chicopee tápot, amit a kettes válaszoló ajánlott, remélem jó lesz neki.


De örülök, hogy adtál még tippeket, mert akkor a továbbiakban tudom, hogy milyet érdemes még venni. Köszi mégegyszer :)

2014. ápr. 24. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!