Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt egy macska?

Mimaltán kérdése:

Miért csinálja ezt egy macska?

Figyelt kérdés
Korábban már kérdeztem, hogy lehet-e féltékeny egy macska. Most már tudom, hogy igen, de a probléma nem ott gyökerezik sajnos... Egy hónapja, hogy befogadtunk egy 9 hónapos, állítólag ivartalanított kandúrt. Az első héten nem is volt gond. Félénk volt eleinte, de kb 3 nap alatt feloldódott annyira, hogy dorombolva odabújjon hozzánk. A macskaalmot is szépen használta akkor még. A rákövetkező héten viszont mindenfelé macskakaki. Minden reggel. Épp ezért vettünk neki rendes macska wc-t, meg másik fajta macskaalmot. Meg is szűnt a szétpiszkítás. Most viszont kb. 2 hete meg mindenfelé pisil, de csak este, amikor mi már nem vagyunk ott. Olvastam, hogy ha nem foglalkozok eleget a cicával csinál ilyet, de én már nem tudok vele többet foglalkozni. Órákon át, simogatom, játszok vele, babusgatom. Lehet nem való nekem macska, mert dolgozok és egyszerűen nem marad rá elég energiám, de akkor a többi embernek hogy nincs ilyen problémája. Úgy kaptuk ezt a macskát egy másik férfitól, azzal a mondattal, hogy allergiás lett rá valaki. De aztán meg már az volt az indok, hogy nem tud már eltartani több macskát. Szerintem meg egyszerűen már ő sem tudott mit csinálni a macskával és inkább oda adta valakinek. Létezik az, hogy egy macska ennyire kezelhetetlen? És nem, nincs húgyúti fertőzése, mivel volt alkalmam megfigyelni a pisijét és kristály tiszta, nem véres, nem zavaros. Kíméljenek az olyan válaszok, hogy nekem még aranyhal sem való, mert volt már macskával dolgom és az nem csinált sosem ilyet. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. ápr. 27. 13:34
 1/7 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Szerintem csak nem mutatod meg neki eléggé, hogy ez a te területed és nem pisilhet oda mindenhová ahová szeretne.

Nem mindig, de általában bejön a módszer, hogy belenyomod a fejét.

Ha ez nem működik akkor csak el kell verni minden alkalom után(oda viszed megmutatod neki, hogy miért kap ki és úgy), a macskák nem teljesen hülyék tudni fogja miért kapja, de ha ez sem jön be akkor sajnos ki kell szoktatni és csak enni engedném be. Pár hét után megszokja és vissza lehet engedni, ki fog menni pisilni.

2014. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ecsemecse ***** válasza:
Hogy lehet, hogy álítólag ivartalanított? Most akkor ivartalanított vagy nem? És milyen a pisije? Nagy adag vagy csak egy kisebb? Mennyire erős a szaga? Mert ha nincs ivartalanítva, akkor jelölget, ami nem pisi adag, hanem kisebb és borzasztó büdös. Meg kérdés az is, hogy az előző gazdahogy tartotta? Kinti cica volt? Mert akkor ha 9 hónaposan beviszel egy addig kinti macskát, akkor az jelezheti így, hogy ehhez nem szokott hozzá. Sajnos a kint nevelkedett cicákat, főleg az egyszerű házimacskákat nagyon nehéz, sokszor lehetetlen utána beszoktatni. Ha egy problémát meg is sikerül oldani, kitalál valami mást, amivel bosszanthat, felhívja magára a figyelmet és jelzi, hogy ki akar menni. Ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni, egy megoldása van csak.
2014. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az az igazság, hogy nekem úgy adták oda, hogy ő ivartalanított. Akkor amikor elhoztam eszemben sem volt a fenekénél vizsgálni, hogy tényleg az-e. Ez az én hibám, de nagyon örültem, hogy lesz cicám. Pár nappal később viszont észrevettem, mintha még meglennének a heréi, csak kb. negyed akkora mint az ivaros macskáknak. Én már arra is gondoltam, hogy lehet az után ivartalanították, hogy már elkezdett jelölni, akkor meg már ugye mindegy... Az előző gazda meg már mondott minden félét, hogy mi volt a macskával, miért válik meg tőle, úgyhogy az ő szavahihetősége nekem nem túl hiteles. Elkezdtem a szigorúbb nevelést, mert már mást sajnos nem tudok. Ha nem változik semmit, akkor oda adom valakinek, akinek van kertje, mert nekem csak erkélyem van, de ott meg borzasztóan fél a macska. Megpróbálta párom kicsukni, de ahogy nyílt az ajtó, már bent is volt és elbújt. Szeretem ezt a kis süsüt, de ez így nem fog hosszútávon működni sajnos. Volt már macskám, azzal nem voltak ilyen gondok, időben lett ivartalanítva és sohasem pisilt szét. Remélem jó irányba fognak változni a dolg

2014. ápr. 28. 06:12
 4/7 ecsemecse ***** válasza:

Az én ivartalaníttatott kandúrjaimnak is megvan a zacsija, csak a heréket vette ki a doki. Ugyanúgy néz ki, mintha heréi lennének, csak sokkal kisebb. Ha megfogod neki, akkor viszont nem szabad benne semmit érezned, onnan tudod, hogy nincs benn, aminek nem kell.

Azt viszont sajnos tényleg csak az előző gazdi bevallása alapján tudod keg, hogy ez mikor történt, vagy a cica papírjaiból. Nekem nem fajtacicáim vannak, de oltási könyvük nekik is van, abban benn van a műtét is. Viszont hallottam már több olyan esetet is, hogy a cica nem volt oltva, nem volt kezelve (mivel ugye náluk semmi sem kötelező), így a cicanak nem volt papírja. Mikor megműtötték, a doki be akarta írni, de kiderült, hogy az a kiskönyv 500 ft, ezért inkább azt mondták, hogy otthon maradt, majd behozzák. Mondanom se kell, hogy hányan vitték be utána a könyvet...

A nevelés szempontjából a következetesség és a határozottság elengedhetetlen. Én virágpermetezőt használok, ha valami rosszat csinálnak, akkor megy a spricc. Esetleg még a fülüket szoktam megpöckölni, azt nagyon utálják. Viszont utána ne lepődj meg, a legtöbb elvonul duzzogni, és csúnyán néznek. Ilyenkor nem szabad, hogy ellágyulj, nézzen csak csúnyán, akkor sincs babusgatás. Egy fél óra, és el is felejti a duzzogást, megy majd dorombolva hízelegni. Akkor mehet újra a szeretgetés, de csak addig, amíg nsm kattan be. Akkor újabb mosolyszünet. Azt szokták mondani, hogy a macskát tanítani nem lehet, csak szoktatni, viszont az én cicáimnál ezzel a módszerrel nagy sikert értem el :)

2014. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nahát én ehhez a macskához semmilyen papírt sem kaptam, pedig az előző gazdija egy német faszi volt. Pedig vártam, hogy jön a macskával a könyv is, amiből tudom, hogy esetleg van-e valami betegsége, meg milyen oltásai vannak meg, de én kinézem, hogy nagyon semmilyen. Következő hónapban el akarom vinni állatorvoshoz,hogy mondja már meg, mi a helyzet a cicussal.


Volt ám duzzogás! De már nem haragszik, tényleg könnyen megenyhül. Szerintem lehet nevelni a macskát, csak sokan úgy vannak, vele, hogy ösztön lény, nem kutya és nem is próbálják. Az idősebbik cicámmal jól mentek a dolgok. Ha mondtam a nevét jött, ha csöngetett valaki ment a kutyával a kapuhoz XD. Bár minden macska egyéniség. De szerintem meg fogja tanulni ez a kis dinka, hogy végülis miért megy a háború.


Köszönöm szépen a tanácsokat! A permetezőt lehet kipróbálom én is.


Minden jót!

2014. ápr. 28. 20:15
 6/7 ecsemecse ***** válasza:

Hát ha nem kaptál hozzá papírt, akkor esélyes, hogy a cica az ivartalanításon kívül nem igen látott dokit sajnos... Pedig főként ha kinti cica volt, akkor rengeteg minden fertőzheti, a veszettségtől elkezdve egyéb szépséges, halálos kórokig. Javaslom, ha dokihoz viszed, a féreghajtást azonnal kérd, ki tudja, mikor volt neki, vagy hogy volt-e egyáltalán. Nem csak a cica érdekében, hanem a saját egészségetek védelme érdekében is, ugyanis fertőzhet emberre is sajnos. A többit meg majd a dokival úgyis megbeszélitek, hogy milyen tartás mellett mit tanácsol.


A neveléssel meg én is azt tapasztaltam, hogy jó irányba mozdul a viselkedésük, de néha azért azt is érzem, hogy valóban, csak utálják a spriccet meg a fülpöccintést, azért nem csinálnak meg valamit. Sokszor volt, hogy a konyhapultnál csináltam az ebédet, az egyik ki mocsok odajött a lábaim közé és felnyújtózott. Nem ugrott fel, csak felállt kétlábra, hátha... Rászóltam csúnyán, egyből tudta, hogy mi a balhé tárgya, vissza is ült a földre és csak onnan kuksizott. Igazából nem tudom, hogy megtanulta-e vagy csak a "jutalomtól" tart, a lényeg, hogy szép lassan elérjük azt a legfiatalabb kis nyavajással is, hogy tud kulturáltan viselkedni :)


Sok sikert, kitartást a cicchez, remélem minden rendben lesz! :)

2014. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet undorítóan fog hangozni, amit írok, de ma reggel is volt 5 pisi a szőnyeg mellett és jól megszagláltam. Szinte semmi szaga sem volt. De kis mennyiségű, teljesen áttetsző vizelet volt. Akkor ez most mi? Sztrájkol? Mindig csak este csinálja és tudja, hogy rosszat tesz, mert ma reggel szabályosan ordított rám a macska, pedig hozzá se értem, meg nem is szóltam hozzá. Viszont meg kell válnom tőle, mert páromnak elege lett ebből a macskából. Pedig úgy szeretem. Imádom a macskákat, de ő kifogott rajtam. Azt meg nem akarom, a cica érdekében, hogy minden reggel terrorral induljon neki, mert szét pisil, a hülye előző gazdija miatt, aki nem volt képes időben ivartalanítani. Fhú!

Tehát részemről a macska érdeke a fontosabb és inkább menjen kinti-benti cicának, mint, hogy itt kínlódjon.

2014. ápr. 29. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!