Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelőtlenség ivaros macskát...

Felelőtlenség ivaros macskát kijárósként tartani?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
IGEN. Magadat és a többi macska gazdáját is sok kellemetlenségtől óvod meg, ha ivartalaníttatod a macskád. Ha nőstény, akkor nem kell a születendő (évi 2-3 alom) kiscicáról gondoskodni. Ha kandúr, akkor kevésbé kell a verekedések által okozott sérülésektől és a verekedések során elkapható betegségektől tartani.
2009. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen felelőtlenség.
2009. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
igen
2009. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem is kérdés. A felelős állattartás alapja az ivartalanítás.
2009. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen!
2009. dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen így is rengeteg a kóbor macska a menhelyek is dugig vannak.Aki nem tenyésztési célból tartja mindenképpen ivartalanítassa a kandurokat is ezáltal sok fertőzőbetegség is elkerülhető .Az ivartalanított cicák sokkal tovább élnek
2009. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg nem. Amíg nincs bajuk, szerintem meg megvan a joguk dugni. Mi egyik nőstény macskánk 2x szült, harmadszorra meghaltak a hasában a picik akkor lett ivartalanítva, előtte minden kölyöknek találtunk gazdit... és érdekes mód, nagyon boldognak tűnt az a macsek anyaként. A bakmacskánkat meg sokszor összeverték és ezért ivartalaníttattuk... de ha nem verték volna össze ennyiszer, akkor még lennének neki golyói. :-)

Ha nőstény macskáról van szó, és tuti nem fogjátok tudni elszállásolni a piciket, akkor viszont ivartalaníttatni KELL. Ha bak, csak akkor ha jópárszor lesérül... Ez az én véleményem, lehet rámtámadni, de én spec az állatok helyében nem örülnék annak ha kicuccolnának úgy, hogy még nem voltam anya.

2009. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az állatok ösztönből szexelnek és szülnek, nekik ez nem öröm, nem élvezet. Szegények.. ez van.
2009. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mindenki ezt mondja, hogy így van, meghogy az állatok nem éreznek blabla... hát én nem tudom elképzelni, hogy egy bakmacsek ne élvezné ha dughat, amellett, hogy ösztönből csinálja. Egy nőstény macskának meg igenis öröm ha anya lehet, persze mint mondtam felelőtlenség, ha kölyköknek nem lesz hol lakniuk.
2009. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A "bak"macskát úgy hívják, hogy kandúr. A nőstény pedig végképp nem élvezi az aktust, hisz az neki fáj. Ösztönből lesz anya, hisz azt diktálják a hormonjai. Mondjuk az is egy érdekes kérdés, hogy akkor az én egyik macskám anyja miért hagyta volna elpusztulni a saját kölykeit, ha annyira élvezte a dolgot? Kipottyantotta a kölyköket és odébb állt. Apacica pedig kicsomagolta a méhlepényből a gyerkőcöket, lenyalogatta és visszazavarta az anyát szoptatni őket. Ahogy a mamacica és apacica gazdija mesélte, ezt az egész sztorit senki nem élvezte. Azt sem élvezik, hogy küzdeniük kell a nőstényekért és egymást komoly sérülésekig verni. Ezenkívül meglehetősen kétes értékű megoldás a kölyköknek "jó" gazdit szerezni, hisz ivarosan ők is tovább szaporodnak. Nem kell komoly matematikai tudás annak a kiszámolásához, hogy a macskák termelődnek gyorsabban vagy a felelősségteljes gazdik. Számolni sem kell hisz az eredmény már látható a sintértelepek éves eredménylistáján. Évente több százezer egészséges és fiatal macska elaltatva. Ki szerint kell akkor ezt a folyamatot támogatni az otthon született macskákkal?
2009. dec. 30. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!