Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenség vásárból kutyát...

Felelőtlenség vásárból kutyát vásárolni?

Figyelt kérdés
Nem csak úgy ész nélkül,ha nincsenek oltásai biztos,hogy nem és megnézném,hogy egészséges-e.Már rengeteg könyvben utána olvastam annak,hogy mik a jelei ha nem egészséges a kutyus.
2011. jún. 23. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz IGEN.

Vagy tenyésztő vagy menhely(esetleg sintértelep)

De ha fajtatisztát akarsz akkor tk-sen vedd! és jó helyről, hidd el jobban jársz :)(pénztárca ügyileg is meg érzelmileg is :))

ha most veszel kb 80E Ft-ért kiskutyát és egészséges és fajtatiszta akkor nincs gond de ha veszel 5E Ftért egy beteg kiskutyák aki keverék és költöl rá több 10E Ft-ot mert beteg (lehet nem veszed észre csak később pl: diszplázia) és a végén 2 évesen elpusztul , megéri??

2011. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lovelyne ***** válasza:
22%
A mi kutyánk vásárból van.Egészséges most 6 hónapos!Oltásait már megkapta tőlünk!Ráadásul teljesen ingyen hoztuk el!Imádom játékos eleven tündéri kis dög:)Az sem biztosíték ha egy vagyont költesz a kutyára...Én biztos nem adnék egy kutyáért 100ezreket!:/
2011. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ki lehet fogni itt is egészséges kutyát , bár max az oltások árát adnám a kutyáért.Bár ha tenyésztőtől vásárolsz kisebb az esélye annak , hogy örökletes betegsége lenne a kutyádnak (feltéve hogy megvannak a szülőknek a szűrései).Mérlegeld a lehetőségeket , és csak azután dönts ne ugorj bele hirtelen a kutyavételbe!
2011. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

nagymamáméknak a piacról hpztunk kutyát. már 9 éves, és semmi baja, imádnivaló blöki.

az egyetlen gond az volt hogy azt mondták pincsiméretű marad, ehelyett akkora lett mint egy németjuhász :)) de nem bántuk meg a vételt

2011. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy beteg lesz a vásári kiskutya és csomó pénz rá kell áldozni, de nagyobb a valószínűsége, mintha normális tenyésztőtől veszed. Én szaporítótól vettem a kutyámat (bár akkor nem voltam vele tisztában) és lekopogom, hogy semmi plusz kiadás nem volt. Párom tenyésztőtől vett és majdnem teljesen süket, ízületei rosszak és gerincbeteg. A doki rendszeresen jár injekciózni. Gondold át jól és megfontoltan dönts.
2011. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 panettone ***** válasza:
86%

Pár hetet gondolj vissza az időben amikor így vennél kutyát!

Ugyanis aki így ad el az kb így is áll a szukához a vemhességhez a fialáshoz a kölyök neveléshez oltásokhoz féreghajtáshoz chiphez...

Nem tudhatod a szukája milyen körülmények között, melyik kantól lett vemhes. Nem kapott-e elvalamit a kantól pl herpesz amit aztán nem győzől kezelni, mivel a kicsi vagy bele pusztuul vagy alig lesz immunrendszere.

Nem tudhatod milyen a szülők idegrendszer...

Nem tudhatod tényleg kapott-e féreghajtót és nem kezd el férgeket hányni...

Nem tudhatod hogy nem-e egy pincében fáskamrában éltek a picik az anyjukkal...és azt sem tudják mi fán terem a fű a napfény...

És nem utolsó sorban nem tudhatod a szukának hányadik alomját adják el, mennyire harclták le stb...

Lehet abban támogatod, hogy pár ezer forintért addig ellesse a szukáját míg kimerül...leadja egy sintérnél és szerez másikat...

Az állatvédelem a kutyák szeretete ott kezdődik hogy nem támogatjuk a piacon, papírok nélkül kutyát árusítókat...

Nem beszélve arról hogy lehet semmit nem tud a kicsiről csak kapsz egy szép mesét és kiderül a kölyök lopott vagy 5 ezerért vette és 25ért adja...


tenyésztő vagy menhely, állatvédő szervezet.. akik közte vannak csak szaporítók vagy kupecek és semmire nem vállalnak garanciát.

Az én egyik kutyám a gyáli piacról van epilepsziás, idegroncs, immunrendszere a nullával egyenlő...13 éves. Ne támogassátok az ilyeneket.

2011. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!