Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát egyszerre örökbe...

Két kutyát egyszerre örökbe fogadni nem felelőtlenség?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Ha 2 összeszokott kutya akkor nekik is jobb ha együtt maradnak, ha 2 teljesen külön kutya és valaki "gyűjti" őket mert jaj de cuki, akkor igen ostobaság.

2010. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalt kutyásnak nem feltétlenül, de azért nem egy életbiztosítás. Egyszerre egy kutyát is nehéz normálisan megnevelni, és kettőt nem kétszer, hanem háromszor olyan nehéz :)
2010. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MME ***** válasza:
100%

Tőled függ :) Ha jól tudsz választani, nem gond. Én is kábé ezt készülöm csinálni, azzal a különbséggel, hogy az egyik ideiglenesben lenne nálam, de én 3 hete járok a menhelyre (és nem heti 1x), hogy jól válasszak (főleg, hogy van egy saját kutyám itthon), és mellette egy kutyakiképző ismerősöm riasztotta az állatvédőket a megyében örökbefogadás ügyben :)

De csak akkor nem felelőtlenség, ha nagyon jól meg tudod ítélni egy-egy kutya viselkedését, mert a menhelyi dolgozókban nem mindenhol bízhatsz meg, ezért én is a saját kezembe vettem az ügyet. Viszont, ha te ugyanakkor jól megbízol magadban, nemcsak a tudásodban, hanem a rátermettségedben is, akkor csináld úgy, ahogy én, kitartóan nézegesd, akár egy hónapon át. Valószínűleg lemondásokkal fog járni, ha van már valamilyen elképzelésed a kutyád küllemét, nemét és korát illetően, hiszen egymsához hosszú távon passzoló kutyák nem biztos, hogy olyan felállásban lesznek, mint például, hogy szuka-szuka, szuka-kan, fiatal-fiatal, nagy-nagy, kicsi-kicsi, helyes-aranyos, stb.

2010. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőválaszadoval egyet értek én nem tudtam volna igy megfogalmazni mint ő. Veszprém megyében élek és lakohelyemhez közel 2 kiseb menhely van és vanak nők férfiak egyaránt szivesen fogadnak meg engedték hogy ha nyári diákmunkának mennék 2011 nyarán juniustol agusztusig akkor az ott lévő kutya egyiket hazavihetem pénzhelyet örökbefogadom,Amelyik jobban ragaszkodik hozzám.
2010. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!