Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Délután hányt a cicám, de...

Délután hányt a cicám, de ennek már több órája. Most elbújt az ágy alá és nem hajlandó kijönni, mi lehet vele?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 22:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mitől hányt? Mennyit? Mikor? Milyen színűt?
2014. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem voltam itthon, csak anyum. Nem túl nagy mennyiség volt, barnás színű.. Kétszer a délután folyamán, most már jó ideje nem hányt.
2014. máj. 9. 23:03
 3/11 A kérdező kommentje:
És most megint... Ez is barnás, de folyékonyabb.
2014. máj. 9. 23:36
 4/11 anonim válasza:
Nem lehet hog a tisztàlkodàs miatt? A kaja jo még amit kapott?
2014. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Macskakaját kapott, nem hisze, hogy rossz volt. Szegény csak fekszik, nyalogatja magát, nem is akar kijönni a kuckójából.. vagy ha kijön, tesz néhány lépést, de mintha lassított felvétel lenne, aztán lefekszik:( 9kor tudunk csak dokihoz menni.. valami tipp,hogy segíthetnék neki?
2014. máj. 10. 06:32
 6/11 ecsemecse ***** válasza:
Majd a doki segít. Házi praktikákba ne vágj bele, abból baj is lehet. Víz legyen előtte, a kaját tedd el, addig most akkor ne egyen, amíg el nem mentek dokihoz. Majd ő megmondja, lehet egyszerű gyomorrontás, valami fertőzés, a legrosszabb esetben akár szervi rendellenesség is, de nyugodj meg, az nagyon nagyon ritka. Majd a doki megmondja, hogy mit kell csinálni, amint tudjátok, vigyétek!
2014. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én a macska/kutyakaját sosem adnám a macskámnak/kutyámnak. Van mindkettő, de csak a házikoszt maradékát kapják. Abban tudom, hogy mi van. És magamnak sem veszek olyan kaját, ami full üzleti. Ja és még valami. Már sokszor adtam a macskámnak hónapok óta lejárt konzervet, és valamilyen kaját, ami már régen lejárt és semmi baja sem volt. Eddig volt 13 kullancs is, de állatorvoshoz sosem vittem. Most 6 éves.
2014. máj. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát jó, hogy elvittem... A húgyvezetékét homokszemcse zárta el, a húgysav felhalmozódott a vérében, és ez okozta a hányást is... Meg kellett katéterezni, tiszta vér volt a vizelete:( Kapott antibiotikumot meg valami pasztát, azt mondta a doki, hogy rendbe jön.
2014. máj. 10. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Gratula, jobbulást a cicának, látod érdemes volt elvinni, mert ha nem viszed el belepusztul, így meg a doki se perc alatt megoldotta.
2014. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ecsemecse ***** válasza:

Örülök, hogy jól van a cica! Én spec. nem is gondoltam volna, hogy ennyire összetett problémája van, ezért jók a dokik! :) Most már akkor minden rendben lesz, jobbulást neki!


A hetes válaszolónak írnám: az én cicáim rendszeresen oltva vannak, féregtelenítve, kullancsok ellen spot-on havonta + ivartalanítva vannak. Sohasem voltak még bolhások, sohasem voltak férgesek, a 4 macskámba összesen 2 kullancs volt 7 év alatt, nem kaptak el semmilyen betegséget, makk egészségesek, szép a szőrük, virgoncak, aktívak. Ritkán adok nekik háti kosztot, maradékot, akkor is odafigyelve arra, hogy mi az, mert van, amit nem ehetnek. Kecsketejet isznak, tehéntejet sohasem adtam nekik és tápon és konzerven élnek (reggel csak száraz, este 1/3 konzerv, 2/3 száraz keverve). Valóban, vannak tápok, amik nem valók állatoknak, még akkor sem, ha kimondottan nekik készült. Viszont vannak az úgynevezett prémium tápok, amik magas hústartalmúak, nem minden sz*rból vannak összekeverve. Én azt etetem, tavaly a cicám végelgyengülésben 18 évesen pusztult el. Pedig világ életében "kész kaját" evett. Úgyhogy elhiszem, hogy a Te cicád is jól van, de itt az én Henna-m, az élő példa, hogy jó minőségű eledel mellett igenis lehet szép és hosszú élete. Lejárt kaját meg éppúgy, ahogy magamnak, a családomnak sem, a kutyámnak vagy macskámnak sem adnék, főleg amiben hús van. Persze lejárt és lejárt között is van különbség, nem mindegy, hogy tegnap járt le vagy 4 hete, de amennyire lehet, kerülöm az ilyen dolgokat. Ne vedd leoltásnak, nem annak szánom, csak azt akartam leírni, hogy a bolti kaja, az orvoshoz járás szerintem nem elítélendő, de természetesen mindenki úgy tartja az állatait, ahogy akarja. Én úgy döntöttem, hogy "családtagként" kezelem őket, úgy is foglalkozunk velük. Ahogy a kislányom, ők is megkapják az oltásokat, figyelek az egészségükre. De persze minden macska más, ha a Tiéd ehhez szokott hozzá és valóban jól van, akkor további szép, hosszú közös életet kívánok Nektek! :)

2014. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!