Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 2,5 éves kisfiam...

Mit csináljak 2,5 éves kisfiammal? Minden délután, mikor a nagytestvérért megyünk az oviba, lehetőség van, hogy ő is játsszon az ovisok udvarán. Mikor hazaindulnánk, nem hajlandó jönni, dühkitörése van, most már gyakorlatilag minden nap.

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyerekünk ezt nem csinálta,teljesen tehetetlen vagyok, a többi szülő szájtátva, rosszallóan néz, hogy mennyire tombol a gyerek minden délután.Általában az a vége, hogy ölbe kapom, ő ordít, időnként üt is engem és kisétálunk az oviból. Kérnénk valami jó tanácsot, mert a helyzet most már tarthatatlan!!!

2012. ápr. 26. 17:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem verjük egyik gyereket sem, tehát az szóba sem jön.
2012. ápr. 26. 17:33
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne menjetek az udvarra. Hozzátok el a nagytesót, aztán menjetek együtt játszótérre. Így elkerülheted a hisztiket.
2012. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

így van ahogy a 2. válaszoló is írta.


azért ha belegondolsz jogos a hiszti. megengeded, hogy játsszon az udvaron, de ne játsszon az udvaron mert mentek haza. ez kicsit ellentmondásos.

kell már neki a gyerek társaság, kapjátok fel a nagyot és irány a játszótér ahol azért 1-2 órát legyetek :)

2012. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szabadna engedned hogy játszhasson az ovi udvarán a játékokkal,hiszen ez nem az ő játszótere,az az ovisoké. Nálunk külön kérték hogy ha visszük el a gyerekeket az oviból,akkor ne játszanak az udvaron (max egy csúszdázás,de nem órákig még),mert akkor "felrúgják" a szabályokat,mert az ovi udvar egyik fele a miniseké és a kiscsoportosoké (nekik való játékokkal),a másik fele a középsősöké és a nagycsoportosoké (szintén nekik való játékokkal) és ha hagyjuk hogy össze vissza játszadozzanak,akkor majd az oviban nem értik meg hogy most miért nem játszhatnak a kicsik a nagyobbak játékaival stb. Ahogy a többiek is írták,menjetek játszótérre utána egy kicsit.

Kitartást és ne foglalkozz azzal ki hogy néz rátok a "tombolás" miatt!

2012. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 1/2 5-kor 1-2 órára nincs módunk sajnos már játszótérre menni..jó, hogy másoknak erre van ideje, nekem nincs. Az utolsó válaszolónak írom, hogy nálunk az oviban megengedett,hogy a testvérek az ovi játszóterén legyenek, sőt a mi esetünkben, mivel a kistestvér is ovis lesz ősztől, kifejezetten ajánlják az óvónők, hogy a gyerek szokja a környezetet. Minden ovi más.
2012. ápr. 27. 08:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem elkerülni szeretném a hisztiket, hanem kezelni. Szerintem nem jó az, hogy megpróbáljuk elkerülni - a játszótérre menéssel..amit ráaádsul én este már nem tudokmegoldani különböző okokból. Más helyzetben, más környezetben úgyis előjönne ismét. Ezért kértem tanácsot, ötletet. De azért köszi a válaszokat!
2012. ápr. 27. 08:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, ha az ovi udvarán van időtök játszani, akkor hazafele menet beugrani a játszótérre miért nincs időtök? Nem kell hazamenni, hanem egyből a játszótérre, és pont ugyanannyit ott lenni, mint amennyit az ovi udvarán lennétek.

Kezelni nem nagyon fogod tudni ezeket a hisztiket, mivel pont ebben a korban van. Ergo vagy elkerülöd, vagy továbbra is hisztizni fog. Amit tehetsz, hogy lelkileg készíted őt, hogy kisfiam csak fél órát maradunk, kisfiam 5 perc múlva indulunk, kisfiam még egyet csúszol és indulunk, kisfiam most indulunk, mondom most indulunk, aztán megfogod és elindultok, nincs apelláta. Mást nem tehetsz.

2012. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad már, hogy ha nem akar elindulni hazafelé, akkor a nagyobb tesóval szépen hangosan elköszöntök tőle, hátatfordítotok és elindultok nélküle?? Szerintem megszeppenne és futna utánatok.

Az én fiam is 2,5 éves, és ha valahonnan nem akaródzik elindulnia, pedig már indulnánk, akkor elköszönök tőle, és elindulok. Legkésőbb 20másodperc és szalad utánam kiabálva hogy anyaaaa jövöööök!

2012. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor még az előtt menjetek be a játszóra, hogy a nagyért mentek. a kicsi kitombolja magát és már lefárad, megkapja amit szeretne és könnyebben kötélnek áll :)
2012. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos én nem vagyok az az anyauka aki egész a nap a játszótéren tudna pletykázni. Ovi előtt alszik a ksifiam, így csak az ovi játszótere marad, ami időkorlátos. Próbáltuk az elköszönést is a nagyobbal persze, az sem használ, hát majd megoldjuk egyedül, azt gondoltam talán van itt vki, aki taapsztalt már hasonlót és nem egész nap a játszótéren lóg a gyerekével. Irigylem akinek ennyi ideje van..:))))
2012. ápr. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!