Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandóan nyávog a macskám,...

Állandóan nyávog a macskám, van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Annyi a baja hogy ki akar menni, de nem mehet.

Megoldás lehet egy másik macska akivel játszhatna? Vagy csak ketten nyávognának akkor? Van ezzel valakinek tapasztalata?


2014. máj. 10. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja néha. Itt van 1 perces sétára a főút így nem mehet ki, mert elütné valami.

Megoldásként annyit tudok ajánlani, hogy szoktasd rá a macskapórázra. Én is ki szoktam vinni sétálni, levegőzni. Ha rossz az idő akkor meg a kislabdáját dobálom neki, azzal órákra le tudom foglalni, aztán alszik egy nagyot, úgy elfárad, aztán mire felkel el is felejti, hogy ki akart menni. :D Ja meg a redőnyt nem szoktam teljesen lehúzni, hagyok neki egy kis kukucsáló lyukat ha elkezd nyávogni, akkor ott tekinget kifele, ezzel is elvan egy ideig, lenyugszik tőle.

2014. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem tudom mennyire lenne megoldás másik macska, ez a cicád természetétől függ. Az enyém pl nem jön ki más macskákkal (mikor pl. hazautazom vele hosszabb időre, több nap, hét után sem szokja meg az otthoni macskákat)
2014. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annak oka van, hogy ki akar menni:

-Kinti macska volt, kevés neki a megszokott mozgástér pl. költözés miatt.

-Ingerszegény vagy nagyon stresszes a környezet pl. zajos.

-Foglalkozás hiánya, egyedül érzi magát, játssz vele!

-Nem megfelelő biztonságérzet (macskák szeretnek a lakás magasabb pontjain, könyvespolc, szekrény pihenni, hogy jól belássák a történéseket, illetve biztonságos alvóhelyek szükségesek.

-Kaja, vagy nyomelemek amit vadászatból szed össze, tiszta víz, tiszta almos láda.

-Macskafű: fáj a pocakja a lenyalt szőrtől, kaparófa körömélesítéshez hiánya.

-Fogfájás, íny, száj vagy nyelvfekély.

-Élősködők, bolha, kullancs, féreghajtás.

-Betegség, Székrekedés, húgyrekedés, vesekő.

2014. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam megoldotta a problémát a másik cica. Azóta lefoglalják egymást, nem unatkoznak.
2014. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Másik cica akkor lehet megoldás, ha még fiatal. Minden állat bármilyen másik állathoz hozzászokik, amikor még fiatal (pl. így lehet kutyát-macskát együtt tartani). Kb. 3 éves korig még-még befogadhatja az új állatot (nem kötelezően macska), max. 5 éves korig, sőt lehet még később is, de öregen végképp nem látja szívesen a másikat. Persze kivételek lehetnek.
2014. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!