Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiú cicát mennyi idősen lehet...

Fiú cicát mennyi idősen lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés

2014. máj. 11. 17:48
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
44%

Nee, nee hagyd békén a golyóim, még használni szeretném. FFfff miaugrrr


Egyébként tudtommal olyan 1/2 3/4 évesen már lehet.

2014. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Én azért várnék 1 éves koráig.
2014. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ivarérés előtt célszerű ivartalanítani, ugyanis akkor nem is kezdi meg a jelölgetést. Ráadásul hamarabb fel is épül a műtétből.
2014. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
6 hónapos kor körül a legideálisabb szerintem. Ilyenkor már kifejlődtek a húgyszervek, de még ivarérettség előtt van.
2014. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Ivarérés előtt,jobb helyeken 12 hetesen már megcsinálják.Minél előbb,annál jobb.
2014. máj. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban lehet már egészen pici kortól ivartalanítani. Az én állatorvosom 6-7 hónapos kort javasolta, akkor is lett megműtve. Szerintem a macsek megérezte, ezért a műtét előtt 2 héttel kezdett el jelölgetni, gondolva nehogy kimaradjon már ebből. :) A műtét problémamentesen zajlott, azóta sincs vele gond, hamar felépült. Kandúr macskáknál egyébként is nem olyan nagy procedúra ez a beavatkozás, mivel kb. 1-1,5 cm-es vágással zajlik, amit általában össze sem varrnak, de azért célszerű elvinni 1 hét múlva kontrollra! Én alaposan utánaolvastam a dolgoknak és egy helyen azt írták, hogy a korai ivartalanítás az oka a későbbi esetleges húgyúti fertőzéseknek, mivel ekkor még az állat nemi szerve nem fejlődött ki még normálisan, és így rövidebb a húgyútja, ami könnyebben elzáródhat. Jelzem, ez nem biztos, hogy így van, de gondoltam megosztom!
2014. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 emir72 ***** válasza:
6-8 hónapos korban. Ha korábban ivartalanítják, a későbbiekben komoly húgyúti problémái lehetnek! A lehetnek nem egyenlő azzal, hogy lesz is.
2014. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!