Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A menhelyekről miért csak...

A menhelyekről miért csak bent tartásra lehet kihozni cicát? Még akkor is ha családi házban laksz.

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 13:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

8 as vagyok 10nek..nem Magdi nénikre gondoltam..állatmenhelyekre,macskamentőkre.

Azt meg,hogy a macskák negyvenx madárfaj kihalásáért felelősek nemhiszem,hogy félreértelmeztem,de ok gazdi hibája mert nem magyarázta el neki,hogy ne fogjon madarat hisz azokat csak tucatával lehet csomagtartóba csempészni...

2014. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok! A macskáknak nem magyarázni kell, mert nem fogja érteni, ennyit sem tudsz?!


A macskát háziasították, ezért nagyon rég óta NEM VADÁLLAT, így nem a vadonba, nem az utcára, nem a parkokba és nem is a szomszéd területére való! Minden macskának kell, hogy legyen gazdája, aki gondoskodik róla.


Ez a gondoskodás nem úgy történik, mint egy kisgyerek esetén, hogy magyarázunk neki, és azt megérti, megtanulja...

A macskák ilyenre alig-alig képesek. Ezért a gazdának kell megelőznie, hogy a macskája olyat tegyen, amit nem szabad. Vagyis a gazdának biztosítania kell azt, hogy a macskája ne szökjön el sehová. Ezt meg lehet oldani megfelelő kerítéssel. Ennyi.


És nem kell a macskának magyarázni, hogy ne vadássza le a parkban a feketerigó fiókákat, hiszen ott nincs semmi keresnivalója, semmi létjogosultsága a macskának. Ha a macska a gazdájának telkén vagy lakásában marad, akkor pedig nem fognak egész állatfajok kihalni, mert akkor csak abban az adott kertben tud gyilkolászni a macska, ami már lényegesen kevesebb, mintha utcákon, tereken, szomszédoknál vagy a mezőn vadászna.

Főleg, hogy sok állatfaj eleve kerüli az ember lakta vidékeket, ahol macska/kutya van, azt még inkább.

Tehát ha vennék a fáradtságot a macskatulajdonosok és megfelelő kerítést építenének, akkor nem lenne akkora veszteség.


Gondolkozom hol olvastam a talán 43-as számot, de még nem jutott eszembe. Az biztos hogy nem gagyi hír volt. Talán nem is olvastam, hanem a Kossuth rádióban Banner Géza műsorában volt róla szó? Próbálom felidézni és megkeresni, de szakemberektől származik az infó. Ha nem is 43, hanem más szám, de számomra is hihetetlen soknak tűnt!


Szóval nem kis probléma a kóbor és kijáró macskák ügye.

2014. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

istenem értsed meg az iróniát kérlek..

Nekem mesélhetsz naphosszat,mert 8 macskám van csak bentiek,így kérlek ne oktass ki.

De a szomorú valóság,hogy több ezer kóbor macska van,vadmacska.Valamit enniük kell és nem lapozgatják a védett fajok kézikönyvét..

De látom neked nagyon fáj ez...és kérlek akkor beszélj az ember által okozott kihalt fajokról is,hidd el több mint 43 faj.

2014. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne keverd a szezont a fazonnal! Egyébként 42, megvan:

[link]

2014. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"De a szomorú valóság,hogy több ezer kóbor macska van,vadmacska.Valamit enniük kell és nem lapozgatják a védett fajok kézikönyvét..

De látom neked nagyon fáj ez...és kérlek akkor beszélj az ember által okozott kihalt fajokról is,hidd el több mint 43 faj."


Az ember által háziáasított, túlszaporodni hagyott, eredeti élőhelyüktől elütő vidékekre betelepített állatok kihalásáért is az emberek a felelősek - csak közvetve, így a macskák pusztításáért is. Nem a macskákat hibáztatom (ha ez jött le, tévedsz), de nem az a megoldás, hogy vállrándítunk, hogy hát enniük kell valamit a kóboroknak és elvadultaknak, hanem meg kell(ene) előzni a túlszaporodást (sok helyen befogják és ivartalanítják a kószákat majd visszaengedik, ha ez jól működne egy idő után megcsappanna a létszámuk) és a gazdás macskák csatangolásait.


Plusz probléma a kóborokkal, hogy a vadmacska-populációt "felhígítják" (össze-vissza szaporodnak velük). Az ivartalanítás hiánya miatt van ilyen baromi sok kóbor.

2014. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!