Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnôtt cicához kölyök vagy...

Hankavill kérdése:

Felnôtt cicához kölyök vagy felnôtt cicát?

Figyelt kérdés

Sziasz!

Van egy 6 ès fèl èves, ivartalanított, kandùr cicànk. Akaratos, öntudatos mindemellett elfogadò, kedves Ùr ô. Kb. 7 hònapja hogy ùjra egyedül van, mert a màsik cicànkat elütöttèk. A màsik cica 1 èves volt mikor hozzànk került (ivartalanított nôstèny) ès kb egy èvet èlt velünk. :(( Ô mèg egy kis bolondos gombòc volt ès az elejèn ùgy tûnt, idegesíti az Urasàgot. Aztàn kb 1-1.5 hèt utàn hozott neki egeret. Aztàn màr együtt jöttek - mentek. Bàr sosem mosdattàk egymàst, de együtt ettek ès közel aludtak egymàshoz. Miutàn a nôstèny cicò elpusztult, kereste kb egy hètig. Mostansàg ùgy làtom, hogy unatkozik. Hiàba jàtszunk vele, babusgatom, kiszolgàlom, olyan, mintha nem lenne neki ez elèg. Olyankor szomorù a szeme. Vagy csak èn beszèlem bele??? Szòval arra gondoltam, hogy kellene neki egy haver. Akivel macskamód tud hülyèskedni.

Èn egy kölökre gondoltam, akit taníthat, akinek megmutathatja a vilàgot. A menhelyen azt mondta az egyik gondozò, hogy lehet hogy jobb lenne egy vele egykorù tàrs, mert szerinte egy lurkò csak idegesítenè az àllandò idètlenkedèsèvel.

Teljesen összezavarodtam. Lehet hogy igaza van???!!! Szerintetek????


2014. máj. 12. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ,csak ne kandúr legyen:) Szerintem hozz ki egyet a menhelyről:)
2014. máj. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kölyök macskát sokkal könnyebben megszokna, mint egy felnőttet. Eddigi macskás tapasztalataim azt mutatják, hogy egy idegen kölyköt és az azt odahozó gazdit ugyan látványosan utálja pár napig, de azután megbékél.

Aztán a kölyköt elfogadja és elkezdi tanítani.

Nem árt egy kis pezsgés és mozgás sem az öreg csontnak.

Felnőtt korukban örökbefogadott macskák valamennyire mindig maguknak valók maradnak én úgy tapasztaltam, ezért ha valaki bújós cicát szeretne, akkor kölyköt érdemesebb szerintem. Másrészt a felnőttet eleve riválisnak is tekinti, ezért nem biztos, hogy befogadja, míg egy kölyköt igen.

2014. máj. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!