Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál mennyire sűrű,...

Macskáknál mennyire sűrű, normális hogy elsajátítanak hangokat, szavakat és még jól és jókor is használják őket valamint vannak dolgok amiket megtesznek ha mondom nekik?

Figyelt kérdés

szavakat ezeket tudja:


Igen

Nem

Nemjó

Anyu

Engedj már el

Én

Na

Naa,

Naaah


persze ezeket nem úgy mondja mint ha én mondanám hanem nyávogva de érteni hogy mit akar...


meg ha pl eszek valamit bent a szobámban pl ez még régebben volt, lecsókolbászt ettem kiflivel és jött hozzám kunyerálni és mondtam neki hogy nem adok belőle... menj anyuhoz és kérjél tőle aztán fogta magát és sarkon fordult átment a másik szobába és kihívta anyámat a hűtőhöz és ott hisztizett vele hogy neki onnan kell vmi de anyu nem tudta mi és hallom hogy vitatkoznak aztán kimentem és mondja anyu hogy nem tudja mi baja erre én elkezdem neki hogy küldtem hozzád kolbászért... erre a macska rám néz anyu meg kérdi tőle h kolbász kell?... az meg mordult egyet és leült és elhallgatott... Meg ilyeneket csinál hogy ha ő akar valamit miközben mi csinálunk valamit akkor felágaskodik és elkezdi kocogtatni a vállunkat vagy ahol elér mint aki mondja hogy : " hé figyelj csak ide " meg ha jön valaki akkor odaül elé és addig bámulja még nem köszön neki vagy meg nem simogatja, ha meg nem vesznek tudomást róla akkor felágaskodik pl ha ül vki akkor a térdére és folyamatosan lassan ereszti belé a körmét de közben nézi az illető arcát... meg ha mondom neki hogy menj oda anyuhoz vagy apuhoz és harapd meg a lábát akkor odamegy és elkezdi csócsálni a lábujjaikat... meg elég könnyen meglehet sérteni szavakkal és van hogy két hét is kell hogy megbékéljen és addig hízeleghetek neki... alég ha annyival csesztetem hogy pl: csúnya vagy, koszos az orra ( mert ott szines a szőre ) vagy ha azt mondom neki hogy hülye, buta vagy.... ha átmegy a szomszédba és kifekszik a bejárójára akkor ha a szomszéd annyit mond hogy menjél onnan vagy menj haza mert átmegyünk rajtad akkor fogja magát és hazajön... meg pl tegnap reggel is itt aludt mellettem a fotelban mikor felébredtem és utána kérdem tőle h ki aludt a fotelemben, ki gyűrte össze a lepedőt? erre elkezdi h én... meg képes több mint egy órát mozdulatlanul tölteni a fotel vállán rám nézve ha ő le akar feküdni és van valami a fotelben vagy az ágyon mellettem bámul ha nincs megigazítva az ágyam és nem tud lefeküdni...


volt már az átlagnál okosabb macskám sok évvel ezelőtt de az sem volt ennyire ilyen...


szóval ti akik szintén macskások vagytok... nektek volt már ilyen macskátok, vagy szerintetek mennyire sűrű az ilyen



2014. máj. 13. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én macskám több nyelven beszél és ami nem elhanyagolható, - ami még embereknél sem természetes - tud helyesen írni! Az utóbbi alapfeltétele, hogy nekem is meg kellett ezt tanulnom! Úgy vagyok vele, hogy inkább kevesebbet írok, azt helyesen! Ilyenkor sokkal hamarabb megértik!
2014. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces... de én ezt komolyan kérdeztem...
2014. máj. 13. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém olvas, plusz megjelent egy esszéje "Karmolatok a bgzásról" címmel.
2014. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azok a cicák melyek társállatként vannak tartva, tehát szorosan együtt élnek az emberrel, és a gazdájuk valamennyi létfenntartással kapcsolatos feladatot levesz a vállukról, azok az egyedek megtehetik, hogy intelligenciájukat a várható előnyökért cserébe az emberrel való kapcsolatának fejlesztésére fordítják. Próbálkoznak különféle hangokkal, és ha az arra adott emberi visszajelzés számukra kedvező és érdekes, akkor hamar megtanulják, hogy valamely egyedi tónusú nyávogással és a kapcsolódó mozdulatsorral mit lehet elérni, így fejlesztik a kommunikációjukat.

Azonban ők nem a szavak fogalmi jelentését értik meg, hanem a szó egyéb jellemzőit, hangszín, hangsúly, érzelmi töltet, hozzá kapcsolódó testbeszéd, illetve az ember által kibocsátott illatok, feromonok kombinációjából következtetnek a jelentésre.

Némelyik cica ezt egészen tökélyre tudja fejleszteni, az ember számára olyan, mintha megértené a szavak jelentését.

Végül is megérti, csak nem emberi módon, nem fogalmi jelentéssel.

A macskák evolúciós fejlődése természetesen jelenleg is tart, ha lehetne csinálni egy olyan hosszútávú pl. 15 ezer éves kísérletet melyben egy macskagenerációt és ezek leszármazottait folyamatosan emberi kapcsolatban tartanánk, akkor valószínűleg extrém mértékben fejlődésnek indulna az intelligenciájuk is.

2014. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szóval ez azért van mert úgy kezeljük, komunikálunk vele mint ha egy családtag, vagy gyermekünk lenne? bejön akkor köszönünk neki szia hogy vagy stb? ugyan úgy beszélünk hozzá csak úgy spontán is bármelyikünkhöz...
2014. máj. 13. 13:10
 6/7 A kérdező kommentje:
* mint bármelyikünkhöz
2014. máj. 13. 13:10
 7/7 A kérdező kommentje:

én nem tudom de mondhatom én neki dicsérő hangszínen is hogy retkes az orra... akkor is berág rám... ha meg sokat csesztetem akár csak szavakkal is, képes nekem jönni, megpofozni...


meg ha fényképezve van akkor pózol meg minden bár van hogy mint ha direkt figyelné a kezünket hogy mikor nyomjuk a gombot és akkor direkt elfordítja a fejét... aztán mikor lefényképeztük nyúlkál és nyávog még meg nem mutatjuk neki a fényképezőn a képet amit csináltunk... olyankor az egyik mancsával megfogja a kezünk és feje elé húzza úgy hogy lássa a fényképet tehát nem szagolgatja meg minden csak annyi hogy lássa...


meg vannak ilyen apróbb jószágok is, régen volt hörcsög, most tengeriamalac, papagáj... nem bántja őket... egyszer volt neki elmondva hogy nem szabad bántani meg h attól ugyan úgy szeretünk téged is h az van... mint a gyereknek mikor kistestvére születik... és nem bántja őket, sőt vigyáz rájuk... a tengerimalacot nyáron el szoktuk engedni szabadon az udvaron és még az kint van a macska vigyáz rá... nem engedi ki a füves részből, akkor ha a szomszéd felé venné az irányt akkor eléugrik és visszatereli, a papagájjal a hátán flangál a szobában meg ilyenek... régebben a hörcsöggel is ilyen volt.. én ültem a gép előtt a macska a hörcsöggel az ágyon a szoba másik felében... és vigyázott rá, nem engedte le az ágyról meg minden, nem izgatta az sem ha a hörcsög a hátán felment és a fején meg leugrált... mivel falun lakunk így csirkét is szoktunk vágni és ha nyáron csináljuk és ott kell valamiért hagyni akkor ő ottmarad és vigyáz rá, nem engedi oda a másik macskát mert az már lenyúlná, de ő sem bántja..

2014. máj. 13. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!