Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám 1 hete nem tud ráállni...

A cicám 1 hete nem tud ráállni a jobb első lábára, még letenni sem meri. Lehet el van törve? Vagy meggyógyul magától?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne itt kérdezd, hanem vidd el állatorvoshoz. Nem tudom miért olyan nehéz ez.
2009. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt mert nem tudom, hogy ilyenkor, ünnepek között dolgoznak-e, másrészt 30km-en belül nincs állatorvos, harmadrészt feleslegesen nem szeretnék kiadni több10ezer Ft-ot, ha úgyis meggyógyul.
2009. dec. 28. 16:49
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Akkor várj a csodára. Hátha segít...
2009. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "segítséget"... ettől máris jobban lett szegényke. :S
2009. dec. 28. 17:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod véletlenül, hogy mitől lehet? Leesett valahonnan vagy ilyesmi? Nem biztos, hogy törés, lehet, hogy meghúzódott egy ínszalag, vagy "csak" valami zúzódás keletkezett. De nagyon esélyes, hogy törés. Ha a macsek ennyire kifejezi a fájdalmat, akkor az már nagyon fáj neki. A cicák csontjai elég gyorsan forrnak, ezért lehet, hogy meggyógyul magától, de rosszul forr össze, és azt egy életen át megsínyli.

Tudom, hogy drága az állatorvos, de a cica érdekében jobban jársz. Ha törés, akkor mindenképpen be kell avatkozni, ha nem, akkor csak pihentetnie kell vagy felír rá valami krémet, esetleg rögzíti.

Mától majdnem minden állatorvos rendel. Ügyeletet nem érdemes kihívni, mert az egy vagyon, de amint nyitva a rendelő, gyorsan vidd el.


Gyógyulást a cicusnak!

2009. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit, hogy amíg nem jut el orvoshoz, addig pihentesd minél többet, ha több cica van, akkor érdemes külön zárni. Ha az izmokat sokat használja, akkor nagyobb az esély a hibás összeforrásra.
2009. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Na, mit mondott az állatorvos?
2009. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy kinn van tartva, nem tarthatjuk bent a házban sokáig és egész nap csak jön-megy a környéken, nem hajlandó pihenni. :S Nem tudom hogy vihetném el állatorvoshoz, a szüleim nem nagyon törődnek vele. :(
2009. dec. 28. 19:23
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Például úgy vedd rá, hogy mutasd meg neki ezt az oldalt vagy elég lesz az Állatvédelmi Törvényt is (interneten is elérhető). Abból kiderül, hogy saját állatot betegen, ellátatlanul tartani 1 hétig állatkínzásnak minősül. Szerencsétlen állat szenved és ezt nézni nem szép dolog. Ezért állatvédő feljelentheti őket. Nagyon szívesen segítek ebben, ha gondolod!
2009. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd el orvoshoz! Ha nincsen semmi komoly baja, akkor nem fog sokba kerülni, de nyilván nem viccből nem használja azt a mancsát...
2009. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!