Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ugrál oldalazva, felborz...

Miért ugrál oldalazva, felborzolt szőrrel, púpozva a cicám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9 hetes cicám van, lassan 2 hete van nálam. Egyre jobban felfedezi a lakást, eszik rendesen, játékos. Viszont néha "rájön az 5 perc", és ilyenkor, játék közben felpúpozza a hátát, és oldalazva ugrál felém, a füle hátracsapva. Gondolom, hogy ez támadás akar lenni, meg hogy nagyobbnak tűnjön, de miért csinálja ezt? Soha nem bántottam, kaját is tőlem kapja, játszok vele, amikor tehetem, sőt, az ölemben szeret a legjobban aludni. Ilyenkor megijed tőlem, vagy mi? Azt akarja, hogy én ijedjek meg? :D Ha ezt csinálja, akkor utána általában a lábamra ugrik, ha nem vigyázok...Miért támad? Leszokik valaha erről? És ilyenkor mit csináljak vele? Hagyjam ott?

Köszi a válaszokat



2014. máj. 23. 13:47
 1/4 Maxitabi ***** válasza:
100%
Igen, így gyakorolja a támadást és a játék része. Veled játszik,mert nincs más (pl cica). Úgy tudod leállítani, ha eltereled a figyelmét - egy másik játékkal-pálca/bot végére madzagon valami kis izé-toll,fóliagalacsin.... Azt huzigáld neki, vagy bármi más játékot vess be!
2014. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszi :) Kezdtem azt hinni, hogy fél tőlem valami miatt, és azért csinálja..
2014. máj. 23. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Szórakozik veled. Nem kell tőle félni, egyszer majd kinövi. Még kölyök. Egy dologra vigyázz, ilyenkor még haraphat, és karmai élesek puszta játékból érhet kisebb baleset ezen a téren. Nekem a nagy kutyám csinál hasonlókat, pontosabban én jót mulatok rajta: valami rosszat csinál, én leszidom érte, majd mint aki meg akarja védeni magát jobbra balra ugrál és úgy csinál mintha meg akarna támadni. Én csak röhögök rajta jókat és amikor azt mondom neki, hogy ne vitatkozzon abbahagyja. Szóval aggodalomra semmi ok, még kölyök, és játszik.
2014. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az egyik baràtnőmnek a macskájának is ugyanez volt a baja és kideült hogy halalos gerincproblémája van
2014. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!