Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek hogy vegyem rá...

Szerintetek hogy vegyem rá anyáékat arra hogy legyen egy kiscicám? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ahova lovagolni járok ott félévenként születik egy uj kiscica alom. Anyát megkérdeztem hogy a mostani alomból hazavihetek e egy cicàt (5 hetes kb.) de ő azt mondta hogy : ,,tudod hogy sorhàzban lakunk és közös kertünk van lekeríteni meg sok pénzbe kerülne,bent a lakásba meg azért nem szeretném, mert belefekszik az àgyunkba, és minden tiszta macskaszőr lessz.,, szerintetek? Mert régebben kb. 9 éves koromban mindig kutyàval zaklattam ugyanezt mondta. A kutyàt mostmâr 12 éves koromra megértem mert én sem akarom hogy egy nagy kutya a hàzban màszkáljon, kis méretű kutyát meg nem annyira szeretem. Dd a macskàt akarok dolog mellett ki fogok tartani. És utàna nem zaklatnàm semmivel pl. hogy mégegy kiscicàt szeretnék. (Amugy egyetlen állatom sincs)

a vàlaszotokat előre is köszönöm



2014. máj. 24. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze nem fogsz kitartani mellette, mert még fiatal vagy hozzá, szóval a szüleidre hárul a dolog. Amúgy megnyugtatlak, nem igazán van olyan kerítés, ami egy macskát visszatartana. Szóval a kerítés nem kifogás. A macska mindig elmászkál, és visszajön, ha elég felnőtt hozzá. Szóval az első években igen komolyan kell rá figyelni. Amúgy meg ha macskát akarnál, akkor ilyen helyen csak lakásban tudnád tartani. Kell neki alom, rá kell szoktatni, neked kell kicserélni a szaros almot, és rá kell szoktatnod, hogy hova mehet fel, és hova nem. Szerintem gondold meg. Ja és ha majd nagyobb leszel, nem igazán mehetsz el hosszú időre, ha tényleg te gondozod, mivel a macskát nem tudod magaddal vinni. És mondjuk ha te gondoskodsz róla, akkor számold ki anyagilag az almot, meg a macskakaját, hogy az lejön a zsebpénzedből. (Ha nincsen zsebpénzed, akkor mondjuk a kaja pénz, fagyi pénz, stb...)
2014. máj. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De bent akarom tartani, van zsebpénzem, anyàéknak se lenne bajuk a szobatisztasàgra szoktatàssal,csak nem annyira szeretne.macskaszört a házban. És meguntam hogy hàrom éve könyörgők egy nyavatt àllatért de nem.
2014. máj. 24. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért jó ha tudsz egy-két dolgot.

- Macska szőr akkor is lesz ha gondosan fésülöd őt.

- Az alom nem kevés pénz, kb 500Ft egy zsák ami max egy hétre elég, így az 2000-2500Ft-ba havi szinten benne van.

- Egy alsóbb kategóriás de jó minőségű táp mint pl a whiskas 1200Ft körül van 1kg amiből havonta kettőt venni kell, és ennél rosszabb, olcsóbb tápot venni bűn. Tehát a kaja is alsó hangon 2500 Ft havonta, tehát már 5000Ft-nál tartunk. Szánsz ennyit a zsebpénzedből?

- Ami a legfontosabb, de nem törvény szerű az az hogy egy szabadban élő macska kölykei is a szabadba vágynak, benne van az ösztönükben.Lakásban megbolondulnak.

Mostoha anyám vitt egy kölyköt a lakásba (nem engedte ki, a 3. laktak) eleinte semmi baj nem volt, majd rájött az 5 perc és szó szerint a falon rohangált.Hívtak orvost akinek az első kérdése az volt hogy az anya szabadon tartott volt-e. Miután mondták hogy igen, közölte a doki hogy vigyék olyan helyre a cicát ahol lehet szabadon, mert lakásban meg fog bolondulni.

2014. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak az a lényeg te mit akarsz, abba is bele kell gondolni, hogy egy macska boldog lenne-e nálatok, úgy, hogy egy vagy több családtagod nem szereti a hulló szőre miatt?

A macska akkor boldog, ha foglalkoznak vele, és egyúttal teret hagynak neki az önállósághoz.

Szeret felmászni mindenhová, mert magasabb helyeken érzi jól magát, a kutyáktól való ösztönösen kódolt félelmében.

A kutya és a macska nagyon intelligens, és boldogtalan az élete ott, ahol személye képezi a családban a konfliktusforrást. Igaza van anyukádnak abban, hogy a macska szőrrel jár, és több takarítással.

De a lényeg mégis ott van, hogy nem érezné jól magát, ha egy vagy több családtagod utálná.

Egy kis termetű kutya is jobban érezné magát nálatok mint egy macska, mert ugyan ő is szőrrel jár, de nem mászik fel mindenhová, amit egy macskának megtiltani nem tudsz, hanem a kutya elvan egy földön lévő kosárkában.

A leírt sorházi körülmények miatt én viszont azt javasolnám, hogy gondolkodj inkább terráriumban tartható állatokon, hüllőn, tengerimalacon stb. Kevesebb konfliktusforrás és szerintem velük is megtalálnád a számításod. A macskánál még nemcsak a saját családod, de a szomszédok közelsége is számít, mert ha véletlen kiszökik levegőzni, és a szomszéd meglátja, elzavarja, akkor kész a baj.

2014. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen könnyű ám.

Nincs semilyen állatom, és vágyok rá.

Annyi ideje könyörgök anyának de nem.

2014. máj. 25. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Én meg nagyon sokáig könyörögtem a szüleimnek egy kígyóért, konkrétan 7 éves koromtól 17 éves koromig. Még sem kaptam soha, pedig anyukám is szereti a kígyókat, és az a szőrét se hullajtja, nem is büdös sőt még a kaja igénye is kevés miután havonta 1x eszik meg max 3db egeret (kb pont 300Ft).

Nekem anyám azt mondta hogy "Kislányom, majd ha lesz saját lakásod, saját kereseted akkor annyi és olyan kígyót veszel amilyet akarsz!" Pedig anyunak a szakmájából adódóan még az engedélye is meglett volna bármilyen kígyóra.


Sose lett kígyóm mégse.

Az élet már csak ilyen.Az ember vágyik erre-arra aztán a vágyai fele sose teljesül.

2014. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!