Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak kiskanálról hajlandó...

Csak kiskanálról hajlandó enni a kismacska. Leszokik róla magától vagy hogy kéne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

5 hetes a tesói szépen esznek tálból (csésze alj) de ő nem akart elkezdeni enni. Gondoltam ha bekenegetem neki a száját a kajával rákap az ízére, így azt a kiskanalat oda nyomtam a szájához amivel kiszedem nekik a kaját. Rá is kapott, eszik de csak a kiskanálról. Sír hogy éhes de hiába teszem neki oda a tányérkát, emelem neki oda mintha a kanál lenne vagy nyomom finoman bele a fejét, nem kell neki. Bezzeg ha a kiskanálra teszek kaját és oda tartom neki arról eszik, sőt ha elhúzom előle a kanalat követi.

Hogy lehetne erről leszoktatni?


2014. máj. 27. 12:14
 1/3 Medvi ***** válasza:
Szerintem etetgesd nyugodtan kiskanálból, lassan majd rájön, hogy a tányérból is lehet enni. Vannak ilyen fura cicák, olyanok, mint a kisbaba, aki csak a cumisüvegéből akarja megenni a főzeléket is. Aztán mindenki megtanul kanállal enni, az iskolában már nem látsz cumisüvegből evő gyereket. Pár nap türelem, és rákap a tesói kajájára. Esetleg húzd a kanalat a tányérhoz mikor eszik, és lassan tedd bele a tányérba, ami tele van étellel.
2014. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na hát többek közt ezért is szeretem a gyakorit. Varázs ereje van. Kiírok egy kérdést és meg is oldódik a dolog. Most is így lett. Délbe még csak kanálból evett, most a vacsit mindenféle trükk nélkül megette a tányérról. :)
2014. máj. 27. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Kismacska kis kanállal eszik, a nagy macska nagy kanállal. Ez így természetes.
2014. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!