Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Mikor viszi át...

Mit csináljak? Mikor viszi át a kiscikákat más helyre?

Figyelt kérdés
A macskám tegnap szülte a bokorba három kölykét, el sem mozdul mellőlük, enni én hordok neki, elhiszem hogy vigyáz rájuk meg éhesek a cicák is. Igen, belefáradhatott a szülésbe de a bokorban nincs biztonságban. Mikor hozza ki onnan a cicákat? Mikor jön ki enni? Segítsetek!

2014. máj. 31. 11:12
 1/9 anonim válasza:
Ez hányadik ellése az anyamacskának?
2014. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az első, három kölyökkel.
2014. máj. 31. 14:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Erőszakkal kéne kiszednem őket? Az nem olyan jó ötlet igaz, de van saját helyük a kamrában.
2014. máj. 31. 14:57
 4/9 Medvi ***** válasza:
De igen, szedd ki, vidd be a helyükre, bélelj ki egy kényelmes papírdobozt tiszta puha rongyokkal, abba tedd őket, tedd be melléjük a mamát is. Maradj ott velük jó sokáig, simogasd a mamacicát, hogy megnyugodjon, és elfogadja a helyet. Tapasztalatlan anyacicák szülnek csak a földre, hideg van még, felfázhatnak a kicsik, pláne ha még elkezdene esni. Kihűlnének és meghalnának. Nyugodtan tedd be őket biztonságos, védett, meleg helyre.
2014. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ha ez az elsö ellése akkor tényleg tapasztalatlan ahogy az elöttem lévö válaszoló írta.Szerintem is nyugodtan vidd öket inkább biztonságos helyre!
2014. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat! Átvittem őket, mostmár jól vannak. Már csak azt nézem, mikor viszi őket másik helyre, bár nem túl nagy rá esély rá.
2014. máj. 31. 19:17
 7/9 anonim válasza:
Nagyon szívesen!További sok sikert a gondozásukhoz!
2014. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól tetted hogy bevitted. Nem valószínű hogy más helyre fogja vinni. Max akkor ha veszélyben érzi a piciket ami egyszerű megoldás hogy a piciket nem piszkálod.


Viszont elpakolhatja őket később féltékenységből. Legalábbis nálam a mentett cica ezt csinálta. Mivel nem az enyim és nem is akarom megtartani, csak addig maradhatnak míg szopnak a kicsik, nem igazán akartam komolyabb kapcsolatot kialakítani a mama cicával. Így annyira korlátoztam hogy megetettem, megitattam, lekezeltem a sebeit. Viszont a kicsik amikor elkezdtek mászkálni, jöttek oda hozzám, és hát velük foglalkoztam, többet mint a mamával. Egyszer csak arra lettem figyelmes hogy a kicsiket bepaterolta a szekrény mögé, és csak ő jött elő hogy vele foglalkozzak. :)

2014. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, akkor lehet féltékenységből vitte őket másik helyre. Velem is ugyanezt csinálja mint veled, kedves utolsó. Jól neveli őket, a másik macskámat is megvédi, ha egy macska rátámad.
2014. jún. 21. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!