Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha örökbe adom a macskámat...

Ha örökbe adom a macskámat egy olyan helyre ahol az előző macska AIDS-ben halt meg, az nem túl nagy rizikó?

Figyelt kérdés
Már csak azért is mivel nyál/vér útján terjed lehet hogy már eleve a házban is elkaphatja,ha valamit nem fertőtlenítettek rendesen. Ha viszont meg kiengedik,akkor mi van ha összeakad ő is egy fertőzött macskával,mert ahol egy fertőzött volt,ott lehet több is a környéken? Vagy túlreagálom?
2013. dec. 27. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát azt valamelyik másik macskától kapta el. A macska HIV vírus más állatokra nem terjed, csak macskafélékre.


Van rizikó, ha összeverekszenek, akkor vér által is terjed, de az ürülék is fertőz, ha az állat hordozza a vírust, meg persze nemi úton.


A házban csak úgy nem fogja elkapni, tehát vagy szobacica lesz, vagy gondold meg kétszer, hogy odaadod-e.

2013. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, biztos hogy kijárós cica lesz,mert nem marad meg a lakásban, nálunk is kijárós cica volt,így szokta meg...

Nehéz döntés,mert sokan jelentkeztek már a cicáért,de ők a legszimpatikusabbak.

Sajnos ahogy olvasom, oltás meg nincs ellene.:(

2013. dec. 27. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Az AIDS-es macska is kijárós volt????????? Ugye ezt rosszul értettem?
2013. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, kijárós volt és egy másik macskától kapta el egy verekedés következtében. Miért?
2013. dec. 30. 15:45
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat,most már látom,hogy ezt nem említettem,hogy a másik is kijárós volt. Na de most ennek ismeretében, szerinted nem veszélyes ez így? Attól félek,hogy időközben még szaporodhatott is a beteg macskák száma, és ha az én cicámat kiengedik...:(

Vagy túlkombinálom?

2013. dec. 30. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az agyam eldobom, ilyen hihetetlen felelőtlenséget..... Hát, ha neked ezek a legszimpatikusabbak, akkor nem akarom tudni, hogy milyen a többi...... Alapszabály ugyanis, hogy AIDS-es és/vagy leukózisos macskát SOHA!!!!!!!!!!!! nem engedünk ki pont azért, mert fertőző betegség és másik macskát sem tartunk mellette, kivéve, ha ugyanabban a betegségben szenved.... Eszedbe ne jusson odaadni nekik!
2013. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem úgy mesélték,hogy a macska(aki egészséges volt,ivartalanított,ápolt cica) ezelőtt pár héttel összeverekedett egy idegen macskával (aki Aids-es volt), majd nagyon beteg lett és az orvos azt mondta macska Aids,és sajnos el is kellett altatni,mert olyan rossz volt az állapota. Ennyit tudok.
2013. dec. 30. 16:41
 8/9 A kérdező kommentje:

Tehát nem ők engedték ki a beteg macskájukat,hanem valaki más idióta a sajátját (vagy kóbor macska volt,ki tudja?),és megfertőzte az övéket.

És igen,ettől eltekintve jó helye lenne ott a macskámnak. Csak tanácstalan vagyok azon a téren,hogy mennyire lesz veszélyes ott az én cicámnak. Hogy továbbra is fenn áll a fertőzés veszélye? Lehet,hogy már több ilyen macska is van a környéken? Szaporodik a beteg cicák száma?

2013. dec. 30. 16:49
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg akkor már van pár fertőzött cica a környéken, akik tovább fertőzik az egészségeseket és mivel gondolom ivarosak és szaporodnak, a születendő kiscicák között is lesz fertőzött szép számmal. Éljen a felelős állattartás! :(

Én biztosan nem adnék oda cicát, csak ha kizárólag bent tartják. Lakásban egyébként nagyon hamar, 1-2 nap alatt elpusztul a vírus.

2013. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!