Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 napja nem kakil a kiscicám!...

2 napja nem kakil a kiscicám! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
6 hetes kislány cicámat 2 napja hoztuk haza (tehát ekkor lett elválasztva az anyukájától), eszik, iszik, pisil, de nem kaklit még. Olvasgattam már róla, azt is írták, hogy lehet a stressz miatt van, de a macska láthatóan jól érzi magát. Masszíroztam; meleg, nedves ronggyal törölgettem a fenekét (ahogy azt javasolták), de semmi. Aggódom, mi lehet a baj?
2014. máj. 31. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd fog kakilni, ne aggódj. Hozzám két hete menekült be egy cica, az sem nagyvécézett két napig. Azóta napi kétszer, szóval minden rendben van. A saját macsekom is ennyi idős volt, mikor hozzám került, ugyanez volt, ahogy leírod.
2014. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon korán lett elválasztva. Még szüksége lenne az anyjára, még szopnia is kéne, ráadásul még baromi nagy stressznek is ki lett téve szegény az új környezet miatt.

Az is lehet, hogy még nem tanulta meg önállóan az almot se használni, bár 6 hetes korukra általában megy, de van amelyiknek nem. Az anyukájuk nyalogatni szokta a pocijukat és a feneküket evés után, az szokta beindítani az emésztést. Próbáld meg valami nedves ronggyal simizni neki, hátha elég ennyi. De ha még mindig nem megy neki, akkor vidd el dokihoz, mit ajánl ilyen esetre. :S

2014. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja bocs, látom a rongyot próbáltad (kávé előtt vagyok, bocsi :D).

Akkor ha ma sincs produktum, legalább telefonon kérdezz meg egy dokit, mert az már sok idő szegénynek. Az előző gazdinál mit evett? Lehet a más kaja miatt is, illetve még valószínűleg szopott is, úgyhogy cicáknak való tejport is adj neki. A hirtelen étrendváltás miatt lehet talán.

De a cicusokat az is zavarja, ha nem elég nyugis helyen van az alom. Két oldalról fal legyen, és ne mászkáljatok arra, gondolom te se szeretsz akármilyen helyzetben wc-zni :D

2014. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek vele állatorvoshoz. Nálunk is ez volt pár napja (3 hetes, szemetesben talált kölyökkel). Az állatorvos adott egy fecskendőben hashajtó folyadékot, ha 1 teljes napig nem kakál egy milit kell adnunk neki belőle. Rendes szilárdat kakál utána.
2014. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Általában 6-8 hetesen kell elválasztani (ezzel minden rendben van), az ottani helyén már ő sem és egyik testére sem szopizott. Házikosztot evett (pl.: rántotthús), kismacskáknak való kaját most sem fogad el. Tejet iszik, szalámit illetve virslit eszik. de semmi sem jött még ki, a hasa meg már egyre nagyobb... :(
2014. máj. 31. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Sikerült már produkálni a cicusnak?
2014. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére igen, már másnap. Azóta minden rendben. :)
2014. jún. 26. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!