Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska előtt mindig kell,...

Egy macska előtt mindig kell, hogy legyen száraz táp?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy sok (?),erős a gyomorsava,ezért mindig kell,hogy legyen előtte száraz eledel. Ez tényleg így van? Mert most fogadtam be egy 7 hetes kis cicamicát,és szárazat kap,de azt úgy,hogy egész nap előtte van és néha eszeget belőle,plusz reggel és este főtt husit,kicsi főtt zöldséget,leveslét. Idővel szeretném a tápot elhagyni,de nem tudom,lehetséges-e egy cica esetében? Egészségesebbnek,biztosabbnak érzem a házilag készített kaját,még akkor is,ha egy táp szuperprémium...Így legalább tudom,mi van benne. Mit gondoltok erről?
2014. máj. 31. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk 40 év alatt körülbelül 20 macskánk nőtt fel és élt egészségesen, sokáig úgy, hogy száraz tápot, sőt semmiféle macskáknak gyártott eledelt nem láttak, csak házi kaját, még azt sem válogatva, hanem ették pontosan azt, amit aznap mi. Tulajdonképpen csak az utóbbi pár évben szoktunk rá a macskakajára, sokkal inkább kényelemből, mint meggyőződésből, hogy a macskáknak jobb lenne így. Reggel-este konzervet kapnak, napközben meg rájárhatnak kedvükre a tápra.
2014. jún. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A macska eledel tartalmazza a macskák számára a létfontosságú vitaminokat.. A házi kosztban nincs benne minden amire szüksége lehet. Jó ha van előtte száraz táp. És mindig friss víz. Tejet semmiképp ne adj neki mert menni fog a hasa. Az nem tápláló és a szomját sem oltja. Ilyen fiatal kiscicának nagyon jók a junior macskakaják. :)
2014. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még napi 4x-i étkezésre van szüksége. Ha ezt meg tudod oldani, akkor nem kell előtte hagyni a tápot. Ha nem megoldható, akkor hagyd kint neki a szárazat.
2014. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!