Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha a macskám csak a...

Normális ha a macskám csak a száraz tápot eszi? Nem lesz baja tőle?

Figyelt kérdés

2 hónapos kora óta tasakosokból egyet sem eszik meg,a 100ft ostól az 500 ftosig (/db)egyet sem.A húsokat is fumigálja,kivéve a csirkemellet. Száraz tápokból viszont bármelyiket,a legolcsóbbat és a drágát is hét pofára zabálja és rengeteg vizet iszik.1 literes kutyaitatótálból(kutyánk nincs,csak ilyet vettem anno,hogy sok vizet tudjak neki kirakni) iszik,ez 3 nap alatt kiürül.3kg(+ - fél kg) szárazat eszik egy hónapban.


1 éves ivbartalanított Perzsa kandúr.



2014. márc. 4. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért adhatnál neki minden nap friss vizet.

Ne várd meg amíg kiürül.

Te sem szeretnél állott vizet inni gondolom.


Alutasakosokon kívül vannak a konzervek,azt is megpróbálhatnád adni neki.


Az én sziámim imádja a főtt tojást is, apróra felkockázva.


Meg a macskáknak való jutalom falatokat, kolbászkát.


Próbáld meg ezeket is, hátha...

2014. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Konzerv táplálék kiegészítésnek,ízletes nassolnivalónak jó,NEM feltétel a kiegyensúlyozott táplálásnak,de jó kiegészítője lehet persze ha magas hústartalmúról beszélünk de ez ritka.

Ne etesd össze-vissza olcsó-drága tápokkal,vegyél neki gabonamentes,magas hústartalmú tápot ebbe minden benne van ami kell az egészséges fejlődéshez és immunrendszerhez.

Vizet jó is hogy sokat iszik,táphoz kell,te is szárazabb ételnél pl chips több folyadékot iszol. 3 és fél kiló száraz szintén optimális mennyiség.

Viszont 3 napig ne possadjon ott az a víz,minden este cseréld ki,neki is jobban esik a friss.

Csirkemellet továbbra is adhatod neki pl este,nem kell megfőzni sem, konzerv helyet tökéletes látod, és még tudod is mit adsz enni a macskának,míg sok konzerv összetétele hát no komment.

Ajánlom applaws,acana,taste of wild,orijen,eukanuba tápokat pl.

Én perzsám acana halasat eszi és ettől (is) jött rendbe a makacs bélgyulladása,allergiája,nézd csak meg milyen jó összetevői vannak,ettől nem fog hiányt szenvedni.

2014. márc. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Rencho válasza:
Ivartalanított cicáknál száraztáp esetén is simán fennáll az elhízás veszélye. A "hét pofára zabálja" az mit takar? Amennyit kiraksz neki, azt el is pusztítja? Mert akkor fontos az adagolás. A macskaeledelek oldalán ott van a súlyukról táblázat, azt mindenképp tartsd be és nem lesz gond! Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz: a vizet mindenképp naponta cseréld, mert a veséje simán tönkremehet a száraztáptól. (A mi cicánk is csak szárazat eszik, az alutasakosról csak az aszpikot nyalja le, szóval azt hanyagoljuk, mert arra azért drága, de a miénk is nagy csirkemell-rajongó volt, amíg 1 éve adtunk neki csirkeszivet, sokkal olcsóbb, mint a mell és eléggé rákapott, mostmár csak nasinak nyom egy kis szárazat a napi szívadagja után, a vizet persze egyenesen a csapból issza :D )
2014. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A száraz táp nem igazán jó.Én nyers hússal etetem a cicámat, marhamájat, tojást, csirkehúst, csirkenyakat, kacsanyakat, marhaszivet eszik.Kezdetben ő sem ette meg, megkellett darálni úgy megette.
2014. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A hét pofára zabálja azt jelenti,hogy van egy 18 centi hosszú , kb 6 centi széles tálja,azt 2 centi magasan teletöltöm száűrazzal,ez kb 2 nap alatt kiürül,de csak ezt eszi.
2014. márc. 4. 22:52
 6/8 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta még jó is hogy száraztáp párti,mert sokkal jobb a cicának mint a tasakos szennyek.Perfect Fit-el,Purina One-al,Sanabelle-el etetem.
2014. márc. 4. 22:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Szép nagy tőle,most töltötte az 1 évet,és már 5 kg,szín izom,semmi felesleg nincs rajta.Sportol is rendesen a lakásban,igazi örökmozgó ^^
2014. márc. 4. 22:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Időnként falatozik belőle,ki van rakva,ha úgy tartja kedve ropogtat egy keveset,így 2 nap egy tál.
2014. márc. 4. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!