Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 fiú macska ha összeverekedne...

2 fiú macska ha összeverekednek, meg is ölhetik egymást?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított fiatal fiú cicám, nagyon szerény, a légynek se tudna ártani (azokat is csak kergeti), de az utcában van 1-2 nagyon agresszív kóbor bakmacska, akik mindig bántják. A minap arra keltem, hogy az egyik bejött az erkélyre és hatalmas visongással rontottak egymásnak. Ha akkor nem vagyok ott és üldözöm el a mocskot, akár nagyobb baj is lehetett volna pár karcnál? Mennyire féljek? Aggódom! Köszi

2014. jún. 2. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

A cicád biztosan el fogja kerülni őket, és a azok nem fogják kergetni a végsőkig!

Nem hiszem, hogy direkt megkeresik nálad, ez egy "véletlen" találkozás lehetett.

Most már nem fognak azok sem oda menni, hiába egy kissebb macs, tudják, hogy az nem az ő területük, és ott van egy gazdi is!

2014. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kÖszi, de az a baj, hogy az egyik tegnap még az ablakunkon is bemászott, szóval nagyon pofátlan, szegény cicámat stresszben tartják rendesen, mert azóta fél mindentől ami mozog kb.
2014. jún. 2. 09:18
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen, hogy egy kóbor macsak bemászik az ablakodon!

Ez már tényleg durva!

Ez már nekem is betenné...

Tégy belátásod szerint!

2014. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A cicád élelmezését a házban old meg, hogy ne jöjjenek a kajára idegen macskák.

Ha van macskaajtó és cicád bármikor bemehet, az jó, mert akkor nem kénytelen mindig verekedni.

Nálunk a szomszéd kandúrjával volt gond egy időben.

Megfogtam, elvittem ivartalanítatni, azután nem volt vele probléma nem járt át.

A mérges kaják tahó ötletek, és bármilyen állat megeheti, köztük a te cicád is.

2014. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mindig bent etetjük, csak a közvetlen szomszéd rak ki mindig macskakaját, így a környék összes kóbor macskáját ideszoktatják az idióták! Nagyon haragszok rájuk! Kb 3-4 macska mindig itt ólálkodik, most meg megint vmi párzási őrület van, így még agresszívabbak. Nem értem miért bántják a cicámat, mikor ivartalanított, hát nem ellenfél nekik vagy ilyesmi, vagy ezt ők nem érzik???
2014. jún. 2. 10:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Megmérgezni a kóbor macskákat? Kinek jut ilyen eszébe?!


Am nekünk is van egy ivartalanított hímünk, bár ő ennek ellenére is domináns a környéken a méretei miatt. Nem ölik meg egymást, de komoly sérüléseket okozhatnak. Nekünk volt olyan év hogy 15 tályogot kellett egymás után kitakaríttatni a cicán. A verekedések utáni sebekből alakultak ki. A legegyszerűbb az lenne ha a cicát bent etetnéd, így a többi macsek egy idő után elszokik tőletek. Az ablakokra tehetsz erős szúnyoghálót vagy rácsot hogy ne tudjanak bejönni. Kipróbálhatsz ilyen távoltartó spréket is, lehet beválnak.

Esetleg menhelyre, állatmentőkhöz nem tudod elvinni a kóbor cicákat?

2014. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Medvi ***** válasza:
Aki szereti az állatokat, az a kóbort sem öli meg. Nem is tudom, milyen képződmény írhatott ki ilyesmit. Remélem , nem vetted komolyan. Kergesd el a verekedős kandúrt, a cicádat csak akkor engedd ki, ha te is kimész, hamarosan meg fog erősödni, és meg tudja majd védeni magát. Nálunk minden ablakon szúnyogháló van mert sok a szúnyog, de az idegen állatok behatolása ellen is véd. A macska kiváncsi állat, mindenhova bemegy ahova tud. Ha párszor jól ráijesztesz megtanulja majd, hogy ott félelmetes dolgok vannak, és nem fog bemenni.
2014. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Am nem nem érzik, ilyenkor telljesen bevannak zsongva és minden lehetőséget megragadnak hogy bebizonyítsák milyen "rátermettek" és feljebb jussanak a ranglétrán.. Esetleg nem lehetne rávenni a szomszédod hogy ha már odaszoktatta akkor ivartalaníttassa is őket?
2014. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A szomszéd egy macskab*zi, minden jöttmentet befogad. :( És nem ez az első ,hogy az ő ideszoktatott mocskája okozott sérülést szegénykémnek. Sokszor elkergettem már a dögöket, de nem félnek, visszajönnek. Nem merem már kiengedni komolyan, vagy ha kint van a macskaajtón mindig betud futni a teraszra ,csak azt nem kalkuláltuk bele, hogy a r*hadék is bejön. Reggel szétszedték a berendezést, nagyon megijedtem. Szegénykém meg oylan kis gyámoltalan és szerény, félek ,hogy nem tudja magát majd megvédeni :(
2014. jún. 2. 11:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem olhetik meg egymast, tehat emiatt ne aggodj.

Viszont, estere zard be a macskaajtot, hogy meg veletlenul se tudjanak bejonni.

Valoszinuleg a macskadnak van szuksege egy kis onbizalomerositesre, mert ahogy en gondolom a helyzetet, hogy akkor is konfrontalodik, amikor semmi ertelme, hagyni kell hogy menjenek a nem ivartalanitott szerencsetlenek a dolgukra.

Amugy, nem kell azokat sem bantani, van eleg bajuk amugy is. Bar, az teny, hogy a szomszednak nem csak etetni kellene, hanem ivartalanitatni is, de kulonbozoek vagyunk, ha ennyit nem tud megerteni, az a o szegenysegi bizonyitvanya.

Amugy, a legjobb megoldas az lenne, ha tudnal egy masik macskat is tartani a mostani melle, mert ha megszokjak egymast, es megbaratkoznak egymassal, akkor kiallnak egymas mellett, es egyutt vedik meg a teruletet.

Ami meg segithet, hogy tobbet vagy vele odakint, es igenis etesd nyugodtan kint is, csak tartd szemmel, hogyha barmi van, kozbe tudj lepni. Igy az onbizalmat tudod erositeni abban, hogy a kint resz is az ove, amit nem tudnak elbitorolni, mert nem egyedul kell megvedenie, hanem te is a sajat teruletednek tartod.

2014. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!