Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskával?

Mi történhetett a macskával?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kismacskám, péntek óta van nálam. Tegnap arra lettem figyelmes, hogy nyávog, a szeme és az orra vérzett. Mára már jobban van, de szerintem a bal szemére nem lát. Lesz még valaha teljes látása? Kertes házban lakik, pont kint volt akkor. Szerintetek mi történhetett?

2014. jún. 9. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg felakadt valamibe. Ha még most elviszed állatorvoshoz (keress ügyeletet) akkor talán menthető lesz a szeme, de ha nem akkor bizony tuti hogy megvakul. Ez nem játék.

Ha a te szemed vagy a gyereked szeme vérezne, akkor elmennél-elvinnéd orvoshoz gondolkozás nélkül....

2014. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeme és az orra vérzett? Az valóban akár fel is akadhatott, de azt se tarom kizártnak, hogy a fejét érte valami nagyobb ütés (ráesett valami, megverték, kutya elkapta... ) Azonnal el kéne vinni orvoshoz, mert akár agykárosodása is lehet, amibe szinte biztos, hogy belepusztul. Én biztos, hogy nem szórakoznék vele, ha a szemével is valami baj lesz, sokkal macerásabb lesz azt megoldani (kiműteni), mint most kezeltetni, arról nem is beszélve, hogy sokkal többe is kerül egy ilyen utólagos, hozzunk ki belőle valamit kezelés, mint most, frissen kezeltetni.
2014. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én vinném is, de vidéken lakunk itt nincs olyan állatorvos akihez szívesen vinném, a szüleim meg azok a tipikus "nem kell a macskát állatorvoshoz vinni, lesz másik" vidéki gondolkodású emberek...
2014. jún. 9. 11:57
 4/6 anonim válasza:
100%

kedves kérdező!

Akkor könyörögj a szüleidnek, csússz előttük térden, vagy bánom is én. Mondd azt, hogy gondoskodsz az ügyről, csak vigyétek már el egy orvoshoz!!!

2014. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ecsemecse ***** válasza:

Pedig ilyen súlyos esetben csak az állatorvos segíthet, mert amikor már a szeme meg az orra vérzik, az súlyos eset. Ha nem viszitek el, akkor valószínű, hogy elpusztul. Szüleidnek meg megmondhatod, hogy attól függetlenül, hogy a macska kisebb, mint a kutya, ugyanolyan érző lény, ugyanúgy fáj neki, képzeljék el, hogy egy 9 hetes kiscica, ami emberi évben számolva még csak éppen elmúlt 1 éves, mit érezhet, milyen fájdalmai lehetnek és hogy meg lehet ilyenkor ilyedve. Ha magadhoz édesgetsz egy állatot, azért felelős vagy, akár egy kisegér az, akár egy elefánt. Ha így állnak a dologhoz, akkor neked is legyen annyi eszed, hogy inkább nem kérsz macskát, mert ez csak szenvedés nekik, és pont az ilyen esetek miatt van annyi kiscica a menhelyen, annyi kóbor állat, annyi megölt pici egy-egy szezonban, mert gondolom ha ilyen sérülés miatt nem viszitek orvoshoz, akkor ivartalanítva sem lesz. Sajnálom a cicátokat, az eddigiekkel és a leendőkkel együtt. Talán benned lesz annyi, hogy nem hozatsz oda magadnak többet.


Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, azzal kapcsolatban már mindent elmondtak előttem, de felháborít a dolog. Én menhelyi önkéntes vagyok, azon dolgozunk, hogy a sok zsákban kirakott kiscica túlélje, el sem tudod képzelni, mi pénzt, energiát fordítunk arra, hogy életben tartsuk őket. Szörnyű sorsuk van még így is, de felháborító, hogy ahol csak egy picire kéne figyelni, ott még rosszabb a helyzet.

2014. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utcán találtam, nem volt szívem magára hagyni. Nem is jött szóba macska, mert van egy volt macskanáthás macskánk aki nem rég lett kikezelve. Szerintem ez is közrejátszik abban, hogy őt nem akarták elvinni. Én hiába könyörgök nekik, sírok, hogy vigyük el nem fog változni a véleményük. Én 10 éves korom óta vegetáriánus vagyok, azt sem értik meg, a mai napig kínálgatnak hússal és amikor mondom, hogy nem, akkor én vagyok a hülye. Meg szülőknek se valók anyám gyerekkoromban vert, apám meg most...De ez most mellékes. De most már szerintem jobban van, ugyanúgy csinál mindent, csak a bal szeménél a szemhéja fel lett szakadva és szerintem nem is lát rá.
2014. jún. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!