Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a kiscicámnak...

Mit tegyek, ha a kiscicámnak hasmenése van?

Figyelt kérdés
Orvoshoz nem tudom vinni.

2014. jún. 15. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Adjál neki széntablettát.
2014. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
ne engedd be a házba
2014. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A széntabletta biztos jó macskáknak is? Ez nem kamu?
2014. jún. 15. 20:15
 4/12 anonim ***** válasza:
A széntabletta minden olyan esetben jó mindenféle gerinces állatnak, amikor hasmenése, azaz valamilyen erjedéses bélfertőzése van. Macskának elég1 1/2 - 1 tabletta naponta. Ajánlatos azonban Bolus adtringens tablettát is adni, abból meg 1/4 tabletta (nehéz negyedelni) 1-2 napig, amíg meg nem szűnik a hasmenés. Ilyenkor tej, tejföl adása nem ajánlott és húsból is inkább csak száraz marha, darálva.
2014. jún. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

persze jó a széntabletta neki is, csak arányosan kevesebb.

aztán ne csodálkozz a kavicsok potyognak belőle.

2014. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 15. 21:11
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne etess vele tejet, mert a macskák laktózérzékenyek és egyeseknek megy tőle a hasuk. Mindig legyen friss vize, hogy ki nem száradjon. Normális minőségű kaja kell neki.
2014. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

jézusom széntabletta??????????? normálisak vagytok?

Remélem nem adtál neki.. még embernek sem adom, olyan szorulást kapsz hogy mehetsz a kórházba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A bolus adstringens tabletta jó lehet neki, kb 1000ft, a patikában lehet kapni vény nélkül. mekkora cica? mert függ az adagolástól! ha pár hónapos akkor reggel egy negyed, este egy negyed. ha több mint fél éves akkor napi negyed jó lehet neki.

De én is kérdeznék! Kijárós? Féreghajtva volt-e? Mióta van hasmenése? Nem váltottál kaját? Mit kap enni?

2014. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! És diétáztatni kell! Tojás (főzve de lágy legyen, különben fujtós a sárgája) natur rizs, natur főtt csirkemell vagy csirkefarhát. ezeket kis, de tényleg kis vegetás vízbe meg tudod főzni, kis levet tehetsz a húsra ha száraz, hogy megegye! A gyógyszert ha nem tudod beadni neki, akkor törd porrá és pl csirke, de csak csirke sonkával próbáld beadni neki. nekem bejött, megette sonkástól az egész gyógyszert!
2014. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
13 hetes, de nem adtam neki széntablettát. Jövõ héten kapja meg az oltásokat. Köszönöm, utolsó!
2014. jún. 16. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!