Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell a macskának füvet ennie?

Kell a macskának füvet ennie?

Figyelt kérdés
Ha bekerül egy fűszál a lakásba, máris azt rágcsálja, utána meg kihányja.. Kell neki a fű? Jót tesz neki? Ültessek egy cserépbe talán, hogy mindig ehessen?
2014. jún. 17. 21:57
 1/5 Medvi ***** válasza:
100%
Igen, kell neki, mert így tudja kihányni a mosakodás közben lenyelt szőrt. Ültess neki cserépbe búzát rendszeresen.
2014. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki. A fű legelése segíti a szőrgombóc felöklendezését, ezért is hányja ki.

Kisállat-felszerelés boltban kapsz is kimondottan olyan füvet illetve fűmagot ami nem olyan napfény és víz igényes mint a normál kerti fű.

[link]

2014. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szedni szoktam neki egyenesen bolondul érte, két naponta körülbelül hozok be neki frisset, mert mikor ültettem nagyon hamar lerágta :D
2014. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyémántlány ***** válasza:

A mi cicánk is eszi a gyepet a kertben, de ő mintha nem hányná ki... Nem tudom, lehet, hogy csak nem előttünk csinálja.

Egyébként nem csak a szőrcsomóknál segít, de a hasának is jót tesz, tehát, ha emésztési problémái vannak, akkor is előszeretettel rágcsálja a füvet.

2014. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sebok ***** válasza:
ha ég a gyomra akkor is legel a macska bár ez lehet a szőrcsomók miatt.bár mostmár vannak olyan tápok amik pl ez ellen is jók..royal canin
2014. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!