Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy anyamacska parvovírusos...

Ha egy anyamacska parvovírusos (volt), akkor biztos, hogy a kölykei is fertőzöttek, illetve van esély arra, hogy életben maradjanak?

Figyelt kérdés
3 hetes kiscicáim vannak. Az anyjuk ma egésznap nem látogatta őket, szerintem parvovírusban elpusztult (erdőben találtam még pár hetes korában, mentett cica). Olvastam, hogy a parvo előbb, utóbb mindenképp halálos. Igaz ez? Semmi esély sincs? Most tejpótlóval etetem a kicsiket.
2014. jún. 17. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
adhatsz nekik interferont szájon át, de igazából a parvo előbb utóbb ki fog ütni rajtuk...legközelebb javaslom az ivartalanítást
2014. jún. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem parvós volt az anyacicám, hanem Fip-ben pusztult el, de a kölykein mégsem jött ki soha.
2014. jún. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A parvo és a Fip más! A parvo az múló vírus, gyógyítható, de kétes a Fip halálos kimenetelű betegség, nem gyógyítható! Szerintem mivel fertőző elkaphatja!

Hogyne volna rá esély!! Az én cicám parvos volt és meggyógyult! 6-8 hetes lehetett! Azonnal amin elkezdett hányni vittem az orvoshoz aki azonnal szurit adott neki, ez volt szombaton, de nem hagyta abba a hasmenést és hányást és nagyon sírt közbe! És hétfőn visszavittem, azonnal kapott mégegy szurit, azt már izomba! Két nap múlva helyrejött! Ugyhogy de, van rá esély! De nagyon sokat elvisz! Van hogy a 6db kiscicából csak 2 marad meg! :( A parvo vírus különben leggyakrabban kicsikorban jön, az anya sztem nem volt vírusos!!

2014. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is csak feltételezem, hogy azért nem jött haza. Autó is elüthette, de lehet, hogy életben is van. Habár túl gyanús, hogy már második nap és nem látogatja a kölykeit. Addig mindig ott volt velük, meg amúgysem egy kóborlós cica. Habár láttam, hogy már párzik egy kandúrral.


Ki akartuk ivartalanítani, de olyan gyorsan jött ez a terhesség, hogy észre sem vettük. Kölyök volt még nagyon, most lenne kb. 9-10 hónapos. Ha visszajön, azonnal visszük.

2014. jún. 18. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
nem kötekedésből, csak hogy legközelebb tudd, vemhesen az utolsó pillanatig lehet ivartalanítani! :)
2014. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!